Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЕПРИПАСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: БОЕПРИПАСИ

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Има ли изобщо нещо "пробиваемо" което ТТ-то да не може да пробие?
    Вече има, дори и каските такива има, ама келфайда е че каската ще издържи, а шийните пръшлени няма как да издържат този камшичен удар.

    Коментар


    • #77
      От: БОЕПРИПАСИ

      То за това има един разумен баланс между брониране и смисъла от него . Преди 4-5 години на едно изложение един производител ми показваше една плоча с думите издържа и куршуми на ПК от упор . Викам му пич то плочата ги издържа ама гръдния ми кош дали ще ги издържи ? Какъв е смисъла да пукна в адски мъки от баротравмите ? Не можа да ми даде смислен отговор .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        От: БОЕПРИПАСИ

        Чак пък камшичен удар и "неиздържали прешлени"...

        Дулната енергия при ТТ е към 390 J. При срещане на композитна преграда, голяма част от нея се преобразува в енергия на разрушаването, пластична и еластична деформация и скъсване на арамидните нишки, както и топлинна енергия. Най-тежкият случай е при срещане по нормалата, но това е при идеални условия. При условие, че курушумът не пробие каската, смятай че ще й предаде не повече от половината си кинетична енергия.

        За съпоставка, кинетичната енергия на доброто кроше е в порядъка на 300 J, а майсторските надхвърлят 400. Аперкътите стигат и до два пъти повече. С две думи, кинетичната енергия предадена на каската след загубите е под средно кроше. Ако засегнем импулса, предвид масата на каската, особено в система с главата, не се получава нищо впечатляващо. Някой да ми каже, че с един среден тупаник може да се счупи врат, има от мен аферим.

        Врат не се чупи като във филмите с две протегнати ръце, ами трябва бая яко и рязко да му се издрусаш с голяма част от теглото си и то на земята. В стоеж изобщо не виждам как може да стане.

        Пистолетен куршум в балистична каска носи риск за черепа при контакт с вътрешността на каската, но не и за врата. За автоматни и пушечни патрони не говорим, щото те ще я пробият.

        Коментар


        • #79
          От: БОЕПРИПАСИ

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Далече си ми иначе щяхме да ги пробваме и с ТТто . Срещу него няма шанс и кевларената
          Всички шансове имат всички каски от по- новото поколение. Лично аз съм тествал поне четири модела каски на двама производители с ТТ. И в нормални условия и на топло и на студено. И да - всички по- добри жилетки клас IIIA. И за да не ставаме голословни:

          ИЛ на МО означава идпитвателна лаборатория на МО:
          И въпреки легендите - на дистанции около и над 100- 150 метра съвременните каски спират 7.62х39 доста успешно. Ето този младеж гордо показва каската си след като го е спасила от иракски куршум изстрелян от около 180-200 м.

          Съвсем скоро- да се чете до 2-3 години стандартните кевларени каски ще спират спокойно АК на дистанция над 15 м. то и сега не е проблем- проблема е как врата ще понесе тая кинетична енергия
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #80
            От: БОЕПРИПАСИ

            За пръв път виждам дефектна гилза. Патрона си е гръмнал но изхвъргача няма къде да закачи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0002.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5456478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0003.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5456479Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0004.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5456480

            Коментар


            • #81
              От: БОЕПРИПАСИ

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Съвсем скоро- да се чете до 2-3 години стандартните кевларени каски ще спират спокойно АК на дистанция над 15 м. то и сега не е проблем- проблема е как врата ще понесе тая кинетична енергия
              И на мене точно това ми е мисълта . До къде са разумните граници на смисъла от бронирането .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: БОЕПРИПАСИ

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                За пръв път виждам дефектна гилза. Патрона си е гръмнал но изхвъргача няма къде да закачи.
                Интересно! А при лентоването не сте ли я видели? Би ли описал какво се случи след изстрела, при презареждането - следващия патрон върху тази гилза ли се спря?
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #83
                  От: БОЕПРИПАСИ

                  Най вероятно при лентоването си е била съвсем нормална гилзата . Снимките не са много ясни но това трябва да са последствия от изстрела . Гилзата просто се е "изправила"
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    От: БОЕПРИПАСИ

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Най вероятно при лентоването си е била съвсем нормална гилзата . Снимките не са много ясни но това трябва да са последствия от изстрела . Гилзата просто се е "изправила"
                    Снимките са от телефона , толкова мога. Гилзата ми я показа приятел . При лентоването не е забелязал нищо. Няма как да е станала такава от изтрела защото се вижда леко раздуване след дъното което явно е по дебело. След изтрела пистолета /Глок/ просто е засякъл защото изхвъргача не може да извади гилзата. Свалили са затвора и е излязла с почукване , много лесно.Като дължина е еднаква с другите гилзи.

                    Коментар


                    • #85
                      От: БОЕПРИПАСИ

                      Каква марка е боеприпаса? Само не ми казвай, че използвате ППУ или С&Б...
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #86
                        От: БОЕПРИПАСИ

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        След изтрела пистолета /Глок/ просто е засякъл защото изхвъргача не може да извади гилзата. Свалили са затвора и е излязла с почукване , много лесно.
                        Интересно!
                        При оръжията със свободен затвор гилзата бута затвора назад и си излиза без проблем. Изхвъргача работи при изпразване на оръжието и донякъде центрова гилзата при движението й назад. Стрелял съм с пистолет с "избягал" изхвъргач и си работеше нормално.
                        Друг е въпроса при оръжията с газово бутало и неавтоматичните оръжия с ръчно презареждане.
                        Изглежда гилзата си е била дефектна, не само венеца.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #87
                          От: БОЕПРИПАСИ

                          Излиза без проблем, понеже има лек конус, който не позволява раздуване, тази явно няма.

                          П.П.

                          Свалили са затвора
                          Свалили са затворният блок, не затвора.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #88
                            От: БОЕПРИПАСИ

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Каква марка е боеприпаса ............ С&Б...
                            Те това те .

                            Коментар


                            • #89
                              От: БОЕПРИПАСИ

                              Е аз с такъв боеприпас изхвърлих пистолет. От тогава само внос, от реномиран и доказан производител, независимо от цената.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #90
                                От: БОЕПРИПАСИ

                                Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                                ...ЗА ОСТАНАЛИТЕ Е НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНО ......
                                Точно така. А това общо-взето нищо не значи. Нещо като да напишеш в упътването за микровълнова печка, да не се сушат котки вътре.
                                А ти продължавай да четеш "педивикиите".
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X