Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Муниции, снимки и сравнение като размер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Муниции, снимки и сравнение като размер

    Този на пръв поглед симпатичен "ключодържател", мини копие на легендарния Colt Python, е най-малкият работещ револвер в света.
    Калибърът му е 2.34 мм (0.092 инча) с обща дължина под 5.5 см. Патронът му е с периферно възпламеняване с тегло 0.128 грама, дължина 4.53 мм, начална скорост 130 м/сек и енергия 0.1105 Дж.
    Револверът и патроните са 100% швейцарско производство от фирмата SwissMiniGun. Фабричната цена е EUR 3'950, включваща и 24 халосни и 24 бойни патрончета
    / pishtov.com /
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Муниции, снимки и сравнение като размер

      В интерес на истината аз си мислех за друг калибър и друго оръжие, което по всичко личи вече остава на второ място със своите вече огромни 2.7мм:

      http://www.horstheld.com/0-Kolibri.htm

      Оръжието е било в две разновидности - еднозарядно и самозарядно с пълнител от десет патрона. Начална скорост на куршума - 210м/с. Логично оръжието е било предназначено за употреба от нежната половина, за което свидетелства и "кобура" му:
      Прикачени файлове
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #33
        До: Муниции, снимки и сравнение като размер

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        След кратка разходка около мишените на стрелбището:

        Пет куршума и само един от тях умее да пробива нисък клас бронежилетка. Кой е той?

        Въпрос с понижена трудност.
        От дясно на ляво, първото 9мм ли е?, или 32ри, а пред последния 44 Rem Mag, ако е 44Rem Mag, ще пробие жилетка.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          До: Муниции, снимки и сравнение като размер

          Не мога да преценя какъв куршум ,е последния от ляво на дясно?мисля че има дупка на върха.Предпоследния е 9-мм.люгер.Но мисля че нито един от тях не може да пробие жилетка от нисък клас.

          Коментар


          • #35
            До: Муниции, снимки и сравнение като размер

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Не мога да преценя какъв куршум ,е последния от ляво на дясно?мисля че има дупка на върха.Предпоследния е 9-мм.люгер.Но мисля че нито един от тях не може да пробие жилетка от нисък клас.
            Снимката затруднява определянето на габаритите на куршумите, но не смятах че ще се затрудните толкова.
            Последния в дясно няма "дупка". Просто е челно леко деформиран от съпрокосновението си с гумите.
            Предпосления е 9х19 също деформиран, понеже с него някой е стрелял по бетона и направо е разкъсал ризницата му в задната част (от обратната страна на снимката, не се вижда).
            .44 Mag е по слаб от търсения наш герой. Пробива нисък клас (от по-старите) бронежилетка, но се неутрализира от клас IIIA. Същия клас не е достатъчен за търсения шампион.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #36
              До: Муниции, снимки и сравнение като размер

              Този в средата е
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                Аз мисля, че е последният в дясно.

                Коментар


                • #38
                  До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Този в средата е
                  .38 Special Wedcutter - изцяло оловен за стрелба по хартиени мишени - много добре балансиран, с намален заряд, предназначен за спортни цели.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Аз мисля, че е последният в дясно.
                    +1
                    Прикачени файлове
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                      http://www.vbox7.com/play:f3d5fdae ето тук съм качил един епизод на Топ Гън, след 18тата минута можете да видите стрелба с ловни патрони по разни мишени и предмети.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                        +1
                        И аз за ПСМ си помислих.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                          Това бренекето е страшно животно ей!
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #43
                            До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                            След кратка разходка около мишените на стрелбището:

                            Пет куршума и само един от тях умее да пробива нисък клас бронежилетка. Кой е той?

                            Въпрос с понижена трудност.
                            През последните години се акцентира на факта, че в тактическата обстановка при военните или полицейските служители, използването на бронежилетки е почти задължително. Но още в края на 70-те години, в бившия СССР, е разработен нов клас пистолетен патрон с калибър 5,48х18мм, който с лекота придобива стандартна бронежилетка. Пистолетът, разработен за този патрон, е наречен "Пистолет самозаряден малогабаритен" /ПСМ/. Нека припомним и това, че има бронебоен патрон с 5,45мм куршум, който има уникален ефект. От разстояние 3 м пробива 55 защитни слоя кевлар, без да има отклонение в траекторията на куршума. "СтарияТ боец" ТТ 7.62X25 има голяма дулна енергия. Началната скорост на куршум с маса 5,5 гр. е около 440м/сек. Произвежда се в доста страни по света и куршумите му са със стоманен сърдечник - могат да пробиват 80 слоя кевлар. Въобще това оръжие е много разпространено и опасно зa доста от използваните по света бронежилетки.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                              Патроните за ПСМ,при нас в полицията,са толкова кът от години,че спокойно можем да го забравим като пистолет ПСМ-а.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Муниции, снимки и сравнение като размер

                                При нас само бопаджиите го ползват още, откъдето са и въпросните куршуми. Освен че стрелят с "екзотични" пистолети имат и лошия навик да ни запалват стрелбището след следствени експерименти. Ще им дърпаме ушите май...
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X