Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7,62 х 39 какво пробива ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    В Парашутната бригада беше по същия начин. Без "специалния" мерник няма прострелване това чудо. А иначе ми е много интересно какво се случва с мекия връх при среща с обтюратора
    Мек връх и ПБС са силно несъвместими.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

      Това е ясно, ама явно има ентусиасти, които да продължат "изследванията". Пък и е по темата - "7,62х39 какво пробива". Хахахахахаха....
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

        Ами да си носят последствията ентусиастите. За глупоста лек няма.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

          При използване на ПБС се използват и специални патрони УС ("уменшени скорости"), които са с дозвукова скорост, тези патрони пък без ПБС не презареждат, иначе пукотевицата ще е налице.

          Коментар


          • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

            Така на някой май не му е ясна въобще балистиката и проблематиката около заглушаването на каквото и да било . Да напомня само че скоростта на звука във въздушна среда при 20 градуса по Целзий е 343 метра в секунда .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

              Първоначално публикуван от Bibooo Преглед на мнение
              При използване на ПБС се използват и специални патрони УС ("уменшени скорости"), които са с дозвукова скорост, тези патрони пък без ПБС не презареждат, иначе пукотевицата ще е налице.
              Еееее , немах си работа да вкарам тези патрони в темата.
              Някой с калашник да пробваме горното твърдение ?

              Коментар


              • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                Този комплект от къде и колко.
                Къде - ми може в бургаския, може в софийския, зависи съда какво ще постанови. Колко - ми колкото казва НК.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Еееее , немах си работа да вкарам тези патрони в темата.
                  Някой с калашник да пробваме горното твърдение ?
                  Със сигурност е така! Пробвали сме го казармата. Конструктивно това е идеята да се сложи обтюратора и първата камера на ПБС-то, а именно, за да презарежда надеждно.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Да напомня само че скоростта на звука във въздушна среда при 20 градуса по Целзий е 343 метра в секунда .
                    ..а УС излиза с 300м/с.

                    Коментар


                    • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                      Повечето от Вас колеги явно сте теоретици, чели тук и там от чичко "Гугъл", но в него не всеки път пишат хора - практици!
                      Не се сещам за наименованията на мерници, заглушители и тем подобни джунджурии, които могат да се закачат на АК-47. Стрелял съм с такова оръжие доста и по мишени и по живи цели. Като се слагаше заглушител се стреляше на мерник "5". Чува се само рамата и .......
                      По темата - да пробива релса в тънката част, от 25м., но не всеки път. Защо - незнам! Съжалявам, че мангалите отдавна откраднаха всичко от полигона "Пчела" иначе и снимки можех да Ви покажа.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Повечето от Вас колеги явно сте теоретици, чели тук и там от чичко "Гугъл", но в него не всеки път пишат хора - практици!
                        Не се сещам за наименованията на мерници, заглушители и тем подобни джунджурии, които могат да се закачат на АК-47. Стрелял съм с такова оръжие доста и по мишени и по живи цели. Като се слагаше заглушител се стреляше на мерник "5". Чува се само рамата и .......
                        По темата - да пробива релса в тънката част, от 25м., но не всеки път. Защо - незнам! Съжалявам, че мангалите отдавна откраднаха всичко от полигона "Пчела" иначе и снимки можех да Ви покажа.
                        Ето малко "теоретични" снимки от гуглито, на които се вижда как изглежда "теоретичния" мерник, който е задължителен атрибут за ПБС-1. Без него е чист късмет ако уцелиш нещо по-малко от къща. Интересно защо има толкова много врътки по него?


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1211.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5658075Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1212.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5658076

                        А релсата сме я коментирали многократно - БДЖ релса - йок, а пък на кран - мейби чок!
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                          Служих в N-ското поделение, на длъжност началник полигонна команда. Калашника НЕ пробиваше тънката стена на релсата на количките, по които вървяха движещите се мишени. Не знам обаче дали използваните на стрелбището релси не са по тънки или по-меки. Такива парчета релси бяха изправени в "крайния рубеж" /не е краен, ама н. зн./ на 800 м. ПКТ с най-бронебойния патрон също не пробива тънката част на релсата. Обяснението на ЗКПЧ-то беше, че на учебното стрелбище всички боеприпаси са с намален заряд, за да не се хабят оръжията. На тъпия ми въпрос защо тогава попаденията съвпадат със скалата на мерника отговора беше, че и куршума е по мек и лек.
                          Правил съм и други опити, после ще пиша за тях.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                            Ето малко "теоретични" снимки от гуглито, на които се вижда как изглежда "теоретичния" мерник, който е задължителен атрибут за ПБС-1. Без него е чист късмет ако уцелиш нещо по-малко от къща. Интересно защо има толкова много врътки по него?


                            [ATTACH=CONFIG]797873[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]797874[/ATTACH]

                            А релсата сме я коментирали многократно - БДЖ релса - йок, а пък на кран - мейби чок!
                            Дано са от "гуглито" да не са от хола
                            Бедна ти е фантазията колко суджук и пастърма съм си делил с бай Тошо, тъй де от "неговите" животни с обикновеният мерник на 100-тина метра от хранилките
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                              Това отговаря на първия въпрос - https://reibert.info/threads/pbs-1.117923/ ,

                              а бай Тошо и суджуците нямат нищо общо с темата за ПБС-1, мерника и боеприпаса.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                                Стотици пъти съм пробвал да пробия тънката част на релса с АК, ПК и СВД. Пробив до сега няма. Ня който и полигон да съм отишъл до сега не съм видял пробита релса, а тези релси сигурно от 40 години насам са стреляни, стреляни.... АК и ПК не пробива лист на БТР
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X