Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7,62 х 39 какво пробива ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 7,62 х 39 какво пробива ?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Айде сега реклама



    Добре де,не я дупчи,това е ясно.От какво тогава са дупките по релсите за които някои от вас споменаха?С какво се стреля в БГ Армията което я дупчи тая релса от 50-100 метра?
    Може да са от всичко. То това е като разказ по картинка
    Тези релси по правило са „втора употреба“, отпадък отнякъде. По релсите се дупчат всевъзможни технологични отвори, когато се монтират на път, т.е. може да са си дошли с дупките. Може някога във времето, вече на стрелбищата, някой да си е правил експерименти с оръжие в съответен калибър, което ги дупчи, не е да няма такива. Може, под псевдоним „релси“ да се подвизават кой знае какви някакви профили, еле пък измежду студено огъваните, има такива, които наистина са от „самоковско тенеке“.
    Много работи може, но не и 7,62Х39 да пробие каквато и да е ЖП-релса, от такава за дековилен път нагоре.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: 7,62 х 39 какво пробива ?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Тези релси по правило са „втора употреба“, отпадък отнякъде. По релсите се дупчат всевъзможни технологични отвори, когато се монтират на път, т.е. може да са си дошли с дупките. Може някога във времето, вече на стрелбищата, някой да си е правил експерименти с оръжие в съответен калибър, което ги дупчи, не е да няма такива. Може, под псевдоним „релси“ да се подвизават кой знае какви някакви профили, еле пък измежду студено огъваните, има такива, които наистина са от „самоковско тенеке“.
      Много работи може, но не и 7,62Х39 да пробие каквато и да е ЖП-релса, от такава за дековилен път нагоре.
      Най-обичам да ти чета сериозните отговори, когато отговаряш на несериозни въпроси
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: 7,62 х 39 какво пробива ?

        Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
        "...Тези дни ще направим опит и с други куршуми в същия калибър, само че ще стреляме по метални листи с дебелина 2мм. ...
        Поцинкована ламарина, не знам има ли милиметър - пробивам с прашката и голяма гайка! Прави дупка да си провра палеца. Понякога дори с камък се получава.

        Коментар


        • #49
          От: 7,62 х 39 какво пробива ?

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Най-обичам да ти чета сериозните отговори, когато отговаряш на несериозни въпроси

          Моля Моля,вьпросчето си ми беше сьвсем сериозно,нИ сЬ Ибавам - след като какво ли не изброено не го пробива това парче желязо то ако приемем,че дупките са от куршуми то с какво е стрелял тоя нашия войник та да я пробие.
          Сега приемам,че не са от куршуми или ако са то дупката им би била леко по-голяма от тая на 7.62

          Остава и релсата да е кекава
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: 7,62 х 39 какво пробива ?

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Не пробива релса, няма защо да се проверява. Не пробива и БТР, камо ли танк. Но лесно пробива глупава глава с рикошет!
            Но , я пробал от 150 метров с вкладня цевовс танкова час с ес патронам .
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #51
              От: 7,62 х 39 какво пробива ?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Моля Моля,вьпросчето си ми беше сьвсем сериозно,нИ сЬ Ибавам - след като какво ли не изброено не го пробива това парче желязо то ако приемем,че дупките са от куршуми то с какво е стрелял тоя нашия войник та да я пробие.
              Сега приемам,че не са от куршуми или ако са то дупката им би била леко по-голяма от тая на 7.62

              Остава и релсата да е кекава
              Не бе, аз имах предвид основополагащия въпрос на темата, а не тоя твоя относно няква релса с дупки по нея....
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #52
                От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                Отметна се
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Отметна се
                  От какво?Още в началото съм си изказал мнението по въпроса за АК и релсата - пълна глупост, дори и да пробиваше релса.Ма като почнат едни такива нАучно издържани анализи и мнения, и на мен ми става...смешно...
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #54
                    От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                    Нашия ротен командир на няколко пъти ни я разправя тая легенда с релсата. Интуитивно не повярвах, ама ей го на, тая легенда била епидемия. Може по политическа подготовка от едно време да е някаква партийна заръка.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                      Уффффф.......... не сте внимавали в часа на ротния.............. калашника пробива само империалистически релси, не се мъчете с наши!
                      Последно редактирано от derhunter; 25-01-14, 23:02.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #56
                        От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Ставаме двама с мерак за стрелба,а релсата може да я оставиш кьде си е


                        И да питам - от кой калибьр с кой патрон и кое орьжие почва пробиването?Все нещо я дупчи,кое е минималното което я дере от 50 метра?
                        23 мм със сигурност ще я продупчи като кашкавал. Предполагам и 14,5 мм също, но не съм го виждал с очите си, затова не се хващам на басНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030061.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5556772
                        Последно редактирано от kuzdov; 25-01-14, 22:48.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #57
                          От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                          Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                          Бре,те тая тема съм я пропуснал.За тази цел имам половин метър релса,пазя си я за философите.Така,предлагам стандартния бас за това.Осигурявам:
                          1.Релса,ЖП
                          2.АК с 5 вида боеприпаси,включително бронебоен.
                          3.СВД
                          4.СВТ
                          За последните два нямам бронебойни.И най важното 1000 кинта на масата.От другата страна очаквам само да подпре масата със същата сума.Избирате си оръжие,може и трите и пуцате.Ако пробиете релсата ,взимате си парите и по живо по здраво.
                          ппТова е минимум на сумата.От там нагоре е по ваше желание,няма ограничение на средствата.Някой желаещ?
                          Правено е вече и 1000 у.е. са изплатени, само не знам дали няма разлика в релсите, в СССР са 4 вида, твоята не знам кой ГОСТ или БДС е
                          прилагам два линка, съжалявам че са на руски, но не ми се превежда


                          1000$ бас

                          Релсовая война

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:644586_448194148557663_1122838455_n.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5556773

                          трети линк със снимка
                          Последно редактирано от derhunter; 25-01-14, 23:41. Причина: Що ли си мисля че се бяхме разбрали.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #58
                            От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                            На времето заделих едно две парчета релси за наковални в работата та ако някой иска да си прави експерименти мога да му предоставя парче българска ЖП релса . За наковалня става и надупчена
                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            23 мм със сигурност ще я продупчи като кашкавал. Предполагам и 14,5 мм също, но не съм го виждал с очите си, затова не се хващам на бас[ATTACH=CONFIG]674446[/ATTACH]
                            Това на БМПто дупчи много повече от ЖП релса . Някъде имах разни червенобрежки снимки на пораженията от това оръдие стига да ги намеря . КПВТто с бронебойни снаряди дупчи спокойно права броня до 50 мм и то на доста голяма дистанция мисля че пробите бяха правени на 300 - 500 метра . Виждал съм пробитите на изпитания плочи . 12.7 на същата дистанция дупчи с лекота 15 - 20мм броня . Но това е съвсем друг клас оръжие който по никакъв начин не влиза в категорията леко стрелково оръжие .
                            Последно редактирано от sek.1; 26-01-14, 08:43.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: 7,62 х 39 какво пробива ?

                              Такаааа, само дето темата не е с какво се дупчи релса

                              И ето продължението:
                              взехме мерки за безопаснот на персонала
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5556863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5556864

                              Днес ще са само снимки, защото гласовете зад кадър и плякането много развалят общия фон.
                              Здачата: тест на 5 вида куршуми в калибър 7,62х39,
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (6).JPG
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5556867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (5).JPG
Прегледи:1
Размер:177.3 КБ
ID:5556868
                              от ляво на дясно: с понижен заряд, с мек връх-ловен Арсеналски, с оловен сърдечник и напълно облечен (FMJ?), Арсеналски с дупчица (холоу пойнт), и стандартен армейски 8гр. със стоманен сърдечник.

                              Мишената - дискове от 2мм ламарина.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1 (8).JPG
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5556880
                              Разстояние до мишената =10м. На никой не му се върви повече в туй студеното време
                              1. стрелба с първия вид патрон
                              от три изстрела извода е че пробива със сиурност една плоча втората почти, и на третата само вдлъбва.Даже нямаше сила да разкъса стреча, с който са опаковани дисковете.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:193.9 КБ
ID:5556882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5556884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:160.1 КБ
ID:5556885

                              2. стрелба с втория патрон
                              две уверено пробити плочки и красиви вдлъбнатини на още четири
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.JPG
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5556886 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.JPG
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5556887

                              3. резултати от третия боеприпас
                              само една пробита пластина ?!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.JPG
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5556888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.JPG
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5556889


                              5. стрелба с петия вид патрон
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.JPG
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:5556897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.JPG
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5556898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.JPG
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5556899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.JPG
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5556900
                              на две от снимките се виждат пробити 9 диска по 2мм, а на последната 7 диска по 2мм (даже крайните два леви са се занитили).
                              И тъкмо се разгорещихме да превземем гората, дойде горския и ни изгони

                              Това за тази седмица. Другата ще дупчим нещо друго.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от g_n_l; 26-01-14, 15:15.

                              Коментар


                              • #60
                                От: 7,62 х 39 какво пробива ?



                                А релса???

                                Евала за теста,аз имам всичко друго,но не и бойни армейски и като гледам теста е те сега отивам да си накликам една кофа Руски,е така да има за дупчете.

                                АЗ поне чакам продьлжението.

                                Рикошети от тия ламаринки има ли?Щото май не е като да е релса.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X