Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони за Макаров

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Патрони за Макаров

    То принципно за каквато и да е стрелба извън стрелбище и без нужда от самозащита, разрешителното по закон се отнема! Особено в града, било то и по помяр... И нека някой не излиза с номера, че били стоп патрони, защото се твърди, че било експеримент. Ами, ако след него се беше оказало, че има бая голям рикошет? Няма да взимам отношение по темата за бездомните кучета, защото не му е тук мястото. Обаче мисля, че точно в този подфорум е уместно да изкажа доста сериозно възмущение от стрелбата с бойно оръжие по квартални градинки и дворове! За експерименти с патрони си има стрелбища, открити и закрити.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Патрони за Макаров

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      То принципно за каквато и да е стрелба извън стрелбище и без нужда от самозащита, разрешителното по закон се отнема! Особено в града, било то и по помяр... И нека някой не излиза с номера, че били стоп патрони, защото се твърди, че било експеримент. Ами, ако след него се беше оказало, че има бая голям рикошет? Няма да взимам отношение по темата за бездомните кучета, защото не му е тук мястото. Обаче мисля, че точно в този подфорум е уместно да изкажа доста сериозно възмущение от стрелбата с бойно оръжие по квартални градинки и дворове! За експерименти с патрони си има стрелбища, открити и закрити.
      Тук си прав но само малко уточнение.Стоп патронът,по точно куршумът
      а най-точно контейнерът не може и не рикошира.Пробвано.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #48
        До: Патрони за Макаров

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Тук си прав но само малко уточнение.Стоп патронът,по точно куршумът
        а най-точно контейнерът не може и не рикошира.Пробвано.
        Да, ама той казва, че го е направил за тест... т.е. не е знаел какъв ще е резултата! Утре може да реши и FMJ да тества по същата логика! Просто улицата не е място за тестване на оръжие, ако ще и с най-безпасните според брошурите амуниции!
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #49
          До: Патрони за Макаров

          Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
          Как да го разбирам това?Да започна да тренирам с хора ли?Или като параноик да ходя с ръка върху ръкохватката на пищова.
          Можеш да тренираш както си искаш-това си е твоя работа.Ето ти едно предложение за тренировка:Отиваш в някое по голямо циганско гето,хващаш един циганин и му удряш един шамар-ама така че да се чуе звучнои после ще се налага да си пробваш реакцийте и да видиш дали си добър с оръжието и за колко време го вадиш-ама ме съмнява че няма да имаш време да реагираш а и да имаш ще са ти малко бопеприпаситено съм сигурен че на средата на гетото няма да ти стиска да се орепчиш на никой.А кажи че не е така

          Коментар


          • #50
            До: Патрони за Макаров

            Аз лично нямам доверие на стоппатроните.Стрелял съм с такива 9x18 и 9x19.От близко
            разстояние тези патрони в някои случаи нанасят по големи поражения от FMJ, а на
            по далечно не улучват.Това си е лично мое мнение базирано на скромният ми опит.
            Познавам бивш полицай, който преди много години с такъв патрон при преследване
            отнесе единия тестис на бягащ ром.След задалжителното разследване на случая
            полицая го оправдаха и от голямо значение е било, че е стрелял със стоппатрон.Един
            вид искал да запази живота на циганина.

            Коментар


            • #51
              До: Патрони за Макаров

              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
              Можеш да тренираш както си искаш-това си е твоя работа.Ето ти едно предложение за тренировка:Отиваш в някое по голямо циганско гето,хващаш един циганин и му удряш един шамар-ама така че да се чуе звучнои после ще се налага да си пробваш реакцийте и да видиш дали си добър с оръжието и за колко време го вадиш-ама ме съмнява че няма да имаш време да реагираш а и да имаш ще са ти малко бопеприпаситено съм сигурен че на средата на гетото няма да ти стиска да се орепчиш на никой.А кажи че не е така

              Знам ли, но ако ми налети тълпа мангали ще стрелям.И повярвай ми дори и в гетото , когато няколко от тях поемат към вечните ловни полета останалите рязко се разделят с куража си.Че няма сам да си търся белята няма, но ако бъда нападнат преминавайки мирно ще има фоерверки..... и ако е рекъл оня горе да му ходя на гости ще си взема няколко (колкото се може повече) да ми правят компания там.
              Тая философия не съм си я изградил тука........а на едни други места, съм я приел в цялата и простота и необратимост.И за това не си слагам стоп патрони в пистолета предпочитам CCI хидрошок

              Белята в центъра на циганско гето не бих си търсил, определено.

              Сега е ред да цитираш и даа поразсъждаваш по другите думи, които не си ми ги цитирал.


              П.П Ако шибна един шамар на циганин в средата на гетото ще съм готов и с пистолета, а ко съм отишаъл с тази безумна цел там ще имам и достатъчно боеприпаси, ако пък от тълпата на 5-6 метра си отидат 3-4- ма куража ще им изчезне.
              Струва ми се , че твърдата ти увереност изразена относно реакцията на тълпата се дължи на нищожен опит в такива ситуации, може би и в пълната липса на такъв.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • #52
                До: Патрони за Макаров

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                Струва ми се , че твърдата ти увереност изразена относно реакцията на тълпата се дължи на нищожен опит в такива ситуации, може би и в пълната липса на такъв.
                Не бъди толкова сигурен в опита на хора които не познавашА и не вярвай че ако тръгне някой да те напада ще имаш време да извадиш оръжието-защото такова няма.Че си нападнат разбираш едва когато го усетиш.
                Въобще не искам да споря с теб за самозащити и нападения защото усещам че ще стане поредната заключена тема

                Коментар


                • #53
                  До: Патрони за Макаров

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  Не бъди толкова сигурен в опита на хора които не познавашА и не вярвай че ако тръгне някой да те напада ще имаш време да извадиш оръжието-защото такова няма.Че си нападнат разбираш едва когато го усетиш.
                  Въобще не искам да споря с теб за самозащити и нападения защото усещам че ще стане поредната заключена тема
                  Горе си посочил една безумна сиуация, която не е самоотбрана а си е чисто нападение.Как тогава после я разглеждаш като самоотбрана?
                  Или просто си дрънкаме празни приказки .Със заключениятя кой как и кога ще реагира ти пръв започна явно се познавате с Георги Василев щом така добре познаваш способностите му.Сигурно познаваш и мен .А щом си експерт по психология на цветнокожите тълпи си взимам думите назад.
                  Колкото до заключената тема- има кой да му мисли аз немога да си губя времето, да разсъждавам дали ще бъде заключена.
                  Темата беше за патрони за Макаров нещо много я изместихме.
                  Последно редактирано от Keltis; 03-11-07, 06:53.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Патрони за Макаров

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Помислете, как би реагирал съдията след инцидент, ако се окаже, че сте ползвали стоп-патрон. Ако обаче сте ползвали боен, за него, едва ли не, сте ползвали ядрено оръжие...
                    Това, колега беше едно време. Стоппатрона сменяше члена от НК, по който ти образуваха производството. От 116 на 124 , което в години значеше много. Сега ако използваш такъв и разстоянието е над 10-12 метра, както се полага, в съда се оказва, че необходимостта от употреба на оръжие е отпаднала и си действал вече предумишлено- пак по 116........... Основното правило според мен е, че извадиш ли оръжие,трябва да го ползваш, иначе опасността да ти го заврат отзад е огромна.
                    [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Патрони за Макаров

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Обаче мисля, че точно в този подфорум е уместно да изкажа доста сериозно възмущение от стрелбата с бойно оръжие по квартални градинки и дворове! За експерименти с патрони си има стрелбища, открити и закрити.
                      Eй това свободните съчинения са голяма работа!?! Колега ти защо реши, че съм стрелял по градинки и дворове?! Та чак и започна дискусия по въпроса... Нямам думи!
                      А за следващия експеримент обещавам, че ще хвана един побеснял, едър, зъл и опасен пумияр, вилнеещ из детските площадки в квартала. Ще го замъкна на някое стрелбище и ще го разстрелям с всички видове боеприпаси, с които разполагам.
                      Да видя тогава буквоедите в какво ще ме обвинят? Всичко ще е "по закон"!
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Патрони за Макаров

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Eй това свободните съчинения са голяма работа!?! Колега ти защо реши, че съм стрелял по градинки и дворове?! Та чак и започна дискусия по въпроса... Нямам думи!
                        А за следващия експеримент обещавам, че ще хвана един побеснял, едър, зъл и опасен пумияр, вилнеещ из детските площадки в квартала. Ще го замъкна на някое стрелбище и ще го разстрелям с всички видове боеприпаси, с които разполагам.
                        Да видя тогава буквоедите в какво ще ме обвинят? Всичко ще е "по закон"!
                        Нали не е било на стрелбище? И да не е детска площадка все тай. Нужно ли е да напомням разни случаи от миналото, като убити гъбари, докато някой си стрелял по пън в гората и т.н.? Колкото до експеримента ти... ако въобще на някое сткрелбище се съгласят... дано собственика така или иначе мисли да го затваря скоро... Дори и за лов не можеш да го представиш, защото в България лова с КНО не е разрешен и си плачеш за отнемане на разрешителното. Или си на принципа "...на закона мамата е*** съм"?
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Патрони за Макаров

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          Нали не е било на стрелбище? И да не е детска площадка все тай. Нужно ли е да напомням разни случаи от миналото, като убити гъбари, докато някой си стрелял по пън в гората и т.н.? Колкото до експеримента ти... ако въобще на някое сткрелбище се съгласят... дано собственика така или иначе мисли да го затваря скоро... Дори и за лов не можеш да го представиш, защото в България лова с КНО не е разрешен и си плачеш за отнемане на разрешителното. Или си на принципа "...на закона мамата е*** съм"?
                          А мога ли да гътна помияра с някое soft point пушкало?Както примерно котараците в района.Ясно е , че коферманите са по големи и издръжливи на попадения от подобен род оръжия, но пък от друга страна може би няма да ги трепе soft point-а.Така , че дълго могат да служат за мишени.Защото при отсрела им с огнестрелно оръжие слабата страна е че при попадение мишената става неизползваема .
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Патрони за Макаров

                            "Не отваряй очите на слепите,
                            най-много да избодат и твоите"...!!!!
                            Като видя такива, чисти, морални корективи
                            и ме избива на диария, от кухи постулати...!!!!
                            Почва да ми писва вече!!
                            Някои май месо не ядат, а и по голяма нужда не ходят...???!!!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Патрони за Макаров

                              Темата отдавна се изчерпа и премина към "тъмната страна"... Заключвам
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X