Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони за Макаров

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрони за Макаров

    Понеже отскоро съм притежател на Макаров (Арсенал по точно ), ми направи впечатление, че има два вида български патрони- със зелена и с червена маркировка. Някой знае ли каква е разликата?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    Re: Патрони за Макаров

    Червените са със стоманен куршум, и принципно вече са забранени / заради рикушетите/, а залените са оловни.
    П.С. продаде ли курцхарчетата?
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      Re: Патрони за Макаров

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      Червените са със стоманен куршум, и принципно вече са забранени / заради рикушетите/, а залените са оловни.
      П.С. продаде ли курцхарчетата?
      Да зелените се водят по-меки! Обаче моите практически наблюдения са че изстреляни от едно и също разстояние, в еднакво твърда цел , и двата куршума се сплескват еднакво! Друго ,което ми е направило впечатление е че червения куршум е запълнен до долния си ръб с олово, а зеления отдоло е вдлъбнат т.е. не е запълнен до долу с олово. Изстреляни в едно и също дърво например и двата куршума не се сплескват изобщо (отбелязват се само нарезите на цевта), обаче червения прониква малко по-дълбоко, така че предполагам че заряда е по-мощен (или куршума е по тежък)!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        Re: Патрони за Макаров

        Благодаря за отговорите.
        Какво значи забранени? Аз имам две кутийки! Не мога ли да си нося оръжието заредено с тях?!?

        П.С. Останаха ми три женски кученца. Виж в купувам-продавам.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          Re: Патрони за Макаров

          Официално не трябва да се продават. Обаче един шемет /умишлено не споменавам имена и търг.обекти/ ми продаде преди време една кутийка /червени/ с инструкция-Казваш, че ги имаш отпреди или от армията. А аз нямам и разрешително за късо нарезно, а и Макаров нямам. Смех голем!!
          Относно кученцата явно изпуснах мъжкото, ама пусни един телефон на л.с. да ги видя, може пък да взема и женско. Вчера се светнах къде да търся, ама тогава имаше и едно мъжко.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            До: Патрони за Макаров

            Червените патрони кал.9х18мм. са със стоманизиран куршум и са се използвали в армията.Тези патрони са с подсилен заряд.По оръжеините магазини немогат да се намерят, тъй като не се произвеждат.Не е незаконно притежаването на такъв вид боеприпаси, тъй като притежатели на определени пистолети , които са от същия калибър са си закупили боеприпасите кагато са ги произвеждали и те са станали собственици тогава.

            Коментар


            • #7
              До: Патрони за Макаров

              И формата на самия патрон /оловото/е по безопасно от всички останали защото е с овална форма и няма пробивна сила,има стоп ефект и не случайно се ползват от полицията с цел градски бой - и нямат голям рикушет.Но никак не са за подценяване!..Митът,че Макарова е пльокало или сватбарски пистолет въобще не е верен.Още,че засечка при него почти няма и е с изключително упростен механизъм...

              Коментар


              • #8
                До: Патрони за Макаров

                В куршумчето на патроните с червена маркировка има стоманена /желязна/ сърцевина във формата на нит а на тия със зелената е само олово. Първите са военно изпълнение за стрелба в извънградски условия или при война. В градски условия съществува риск от рикошет. Поради причината, че МВР са въоръжени предимно с Макаров и евентуално би се използвал в градски условия се въведоха на въоръжение патроните със зелена маркировка. Отделно има още един вид патрони - стоппатрон. Куршумчето е от пластмаса и в него се намират между 150 и 170 малки оловни съчмички. Те са най-безопасните, доколкото може да се говори за безопасни куршуми.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • #9
                  До: Патрони за Макаров

                  Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                  Отделно има още един вид патрони - стоппатрон. Куршумчето е от пластмаса и в него се намират между 150 и 170 малки оловни съчмички. Те са най-безопасните, доколкото може да се говори за безопасни куршуми.
                  Специално за Макаров, при така наречения стоппатрон, пластмасата е само нещо като капачка, а вътре има сгънати две парчета брезент зашити едно към друго, с формата и големината на метално левче. Между двете парчета брезент, всъщност се намират сачмите! Има специалисти, които твърдят че до 10-ия метър, този куршум е с повишено поразяващо действие (леталния изход при попадение в тялото е много по-вероятен отколкото при попадение на нормален куршум)! Около 10-тия метър пластмасовата обвивка пада, брезентовата торбичка със сачмите се разперва и продължава да лети. При попадение причинява силна болка и шок! При удар в твърда повърхност, брезентовата торбичка се разкъсва и сачмите се разхвърчат навсякъде, понякога и към стрелеца (пробвано при стрелба по мишени)! Стоппатрона е ефективен до около 15м. , но след 10-ия метър точността пада значително! Чувал съм и мнения че тази муниция, всъщност първоначално е разработена за безопасна употреба във вътрешността на самолет с цел борба с терористи!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Патрони за Макаров

                    Стоп патроните по закон се водят помощно средство и се счита че при използването им се направил всичко възможно да запазиш живота на евентуалния нападател.Но правото да използват помощни средства е дадено на МВР със специална наредба в закона за МВР така че ако не си служител на въпросното министерство ситуацията става много мътна . Ако във форума има юристи запознати със тази материя нее лошо да разяснят за къкво става въпрос.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Патрони за Макаров

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Стоп патроните по закон се водят помощно средство и се счита че при използването им се направил всичко възможно да запазиш живота на евентуалния нападател.Но правото да използват помощни средства е дадено на МВР със специална наредба в закона за МВР така че ако не си служител на въпросното министерство ситуацията става много мътна . Ако във форума има юристи запознати със тази материя нее лошо да разяснят за къкво става въпрос.
                      Тя ситуацията си е бая мътна и за служителите, да ти кажа ! Казвам ти го като такъв! Пък както употребяваме думата "ситуация", се сещам за вица дето Манго казал на жена си, да не бърка ситуацията с кютека !
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Патрони за Макаров

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Тя ситуацията си е бая мътна и за служителите, да ти кажа ! Казвам ти го като такъв! Пък както употребяваме думата "ситуация", се сещам за вица дето Манго казал на жена си, да не бърка ситуацията с кютека !
                        Съвършено прав!!!
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Патрони за Макаров

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Има специалисти, които твърдят че до 10-ия метър, този куршум е с повишено поразяващо действие (леталния изход при попадение в тялото е много по-вероятен отколкото при попадение на нормален куршум)! Около 10-тия метър пластмасовата обвивка пада, брезентовата торбичка със сачмите се разперва и продължава да лети. При попадение причинява силна болка и шок!
                          Понеже и аз бях чувал такива неща, след като си купих стоппатрони ги изпробвах върху един пумияр. От 1,5м произведох три изстрела в пумияра, който тежеше около 20кг. След всеки изстрел кучето падаше или приклякваше, като след последния с учудване го изгледах как избяга с квичене!
                          Нещо не ми се вярва 80кг. мъж да е по-кекав и да умре от такова нещо....
                          Така че не жалете престъпниците и спокойно стреляйте със стоппатрони !
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Патрони за Макаров

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            "Нещо не ми се вярва 80кг. мъж да е по-кекав и да умре от такова нещо...
                            СТОП-Патрона е опасен от близко разстояние(до 10 м), поради това, че дребните оловни съчми, които всъщност са с неправилна форма се забиват дълбоко в тялото, трудно се премахват и след време предизвикват големи инфекции. Не важи обаче, когато си с дебели връхни дрехи. Тогава само виждаш как на фона на мръсния кожух(например, може и по-дебело яке) се вдига облак прах и веднага се сменят (стоп-патроните) с бойни.
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #15
                              До: Патрони за Макаров

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Понеже и аз бях чувал такива неща, след като си купих стоппатрони ги изпробвах върху един пумияр. От 1,5м произведох три изстрела в пумияра, който тежеше около 20кг. След всеки изстрел кучето падаше или приклякваше, като след последния с учудване го изгледах как избяга с квичене!
                              Нещо не ми се вярва 80кг. мъж да е по-кекав и да умре от такова нещо....
                              Така че не жалете престъпниците и спокойно стреляйте със стоппатрони !
                              Не знам за кой вид стоппатрони говориш, защото има и едни с прозрачна капачка и сачмите вътре са насипни! Аз говоря за ето този вид Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Stop patron za Makarov.JPG
Прегледи:1
Размер:472.2 КБ
ID:5039736 Сачмите в този стопатрон са зашити между две парчета бризент образуващи торбичка с големината и формата на метален 1 лв. С такъв патрон при истрел от 15м. съм правил дупка с диаметър около 5см. в 5мм. дебел шперплат на мишена. При някои от попаденията, явно торбичката се пръсваше, защото сачмите се разлитаха навсякъде (някои са ме удряли и по лицето но с много малка сила)!
                              Категорично не одобрявам експерименти с живи същества, каквито описваш! Това, което за тебе е пумияр, за друг може би е домашен любимец и другар в живота, така както и клошарите са нечии бащи, майки и деца! Ако кучето, или което и да е друго животно (пък било и на 2 крака - не се отнася за клошарите щото те в повечето случаи са кротки и изстрадали хорица) с нещо те застрашава, убий го, ама не го мъчи!

                              П.П. Тези патрони много лесно се овлажняват поради не добрата си херметизация, тогава може и да изплюе куршума току пред цевта! Годността на тези патрони е 2г.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X