Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червен или зелен лазерен прицел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Червен или зелен лазерен прицел

    Трябва ми още един лазер та искам да чуя мнения. Този който имам е червен и защото съм свикнал с него ли или заради специфика в зрението, но като че ли по добре го виждам и по-бързо го намирам, отколкото зеления. А нали зеления на теория се възприема много по-добре от човешкото зрение. Дали е въпрос на привикване?
    Всеки трети е шести

  • #2
    Зелен. Може субективно да е за мен самия, но зеленото го следя и виждам по-добре. По-ярко е и особено на светло го виждам по-лесно.
    42

    Коментар


    • #3
      Ами то това се твърди, ама аз до колкото съм сравнявал, червения като че ли го виждам по-добре, но може би с по-напрегнати очи.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        Зелен. Не си написал за какво ти е.

        Коментар


        • #5
          Червен, разбира се. Много ясно се вижда в тъмното и прицелването е бързо.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #6
            Зелен

            в пъти по-видим

            И верно не си писал за какво ти е,аз на малко пищови имам червени,за дълго друго иска
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Нека да конкретизираме различните сценарии. Да започнем с употреба на открито при слънце и налична растителност наоколо, но в сезона когато всичко е зелено.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Червен на къса дистанция през деня

                Дай друго

            • #8
              Сутринта пробвах в затворено пространство, на светъл фон при изкуствено осветление. При тези условия по-трудно виждам зеления в сравнение с червения. По-късно ще пробвам на тъмно, говорим това на близки дистанции в сграда.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Трябва ми още един лазер та искам да чуя мнения. Този който имам е червен и защото съм свикнал с него ли или заради специфика в зрението, но като че ли по добре го виждам и по-бързо го намирам, отколкото зеления. А нали зеления на теория се възприема много по-добре от човешкото зрение. Дали е въпрос на привикване?
                И кой я измисли тая теория????Кажи ми кога ще използваш зелен прицел на червен фон примерно или по би използвал червения на зелен фон.Мани ни нас форумните разбирачи виж повечето рибарски плувки в какви цветове са.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  И кой я измисли тая теория????Кажи ми кога ще използваш зелен прицел на червен фон примерно или по би използвал червения на зелен фон.Мани ни нас форумните разбирачи виж повечето рибарски плувки в какви цветове са.
                  Остави. Видно и от други теми, колегата не може сам да сформира мнение. Трябва да му бъде посочено решение и той само да действа.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Психолог? Допълнителна специалност?

                • #11
                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  И кой я измисли тая теория????Кажи ми кога ще използваш зелен прицел на червен фон примерно или по би използвал червения на зелен фон.Мани ни нас форумните разбирачи виж повечето рибарски плувки в какви цветове са.
                  https://www.bosch-professional.com/b...ner-laser.html

                  Да не се счита за реклама.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • ivo-police
                    ivo-police коментира
                    Редактиране на коментар
                    А бе колега ти тая хуйня на оръжие ли ще я слагаш или стени ще мажеш???Да не се счита за реклама!!!

                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Чети с разбиране!

                  • ivo-police
                    ivo-police коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е па излезни на двора и светни с двата цвета у храстите и ще видиш кой цвят ти е по видим...
                    Пробвай с разбиране.

                • #12
                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение

                  https://www.bosch-professional.com/b...ner-laser.html

                  Да не се счита за реклама.
                  Питането май беше за лазерен прицел, а не за лазерна рулетка!? Ама като и да е. В горния пост писах.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дал съм го защото се обяснява защо смятат зеления за нещо повече от червения.
                    Чети с разбиране!

                • #13
                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  И кой я измисли тая теория?
                  Дядо Иво, физиката е отговорна за теорията - викат му спектрална чувствителност на зрението и зависи от дължината на светлинната вълна.
                  Нормално човешко зрение
                  възприема светлинни потоци с дължини на вълните в обхвата от 400 до 700 nm (т.е от червен до виолетов цвят). Максимална чувствителност окото има при дължина на вълната 555 nm, което отговаря на жълто-зелен цвят.

                  Това обаче е само едната страна на нещата, защото е просто физиология. Възприемането в цялост на цветовете до голяма степен се влияе и от психологическите възможности на човека. Поради някаква причина, човек реагира най-силно на червения цвят, макар че той се възприема чисто физиологично по-слабо от зеления. Та така...

                  Скромният ми опит показва, че червената точка на лазерния прицел се възприема изключително добре в затворени помещения с ограничена осветеност. На открито и на силна светлина и двата цвята се загубват много бързо, т.е. аз съм за червения лазер (такъв съм и монтирал на пищова, който разнасям ежедневно).


                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #14
                    А то всеки оргазъм си е индивидуален.
                    Демек, колко виждаш и/или си кьорав, трябва сам да прецениш - няма как друг човек да ти каже какво ще виждаш по-добре, най-малкото, пердето в зъркела дето имам аз, не е като твоето перде
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Разбира се, но при положение, че се изтъкват предимствата на зеления и набира популярност, като това се подкрепя и с някакви научни факти, е нормално да се пораждат въпроси.

                  • #15
                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение

                    Дядо Иво, физиката е отговорна за теорията - викат му спектрална чувствителност на зрението и зависи от дължината на светлинната вълна.
                    Нормално човешко зрение
                    възприема светлинни потоци с дължини на вълните в обхвата от 400 до 700 nm (т.е от червен до виолетов цвят). Максимална чувствителност окото има при дължина на вълната 555 nm, което отговаря на жълто-зелен цвят.

                    Това обаче е само едната страна на нещата, защото е просто физиология. Възприемането в цялост на цветовете до голяма степен се влияе и от психологическите възможности на човека. Поради някаква причина, човек реагира най-силно на червения цвят, макар че той се възприема чисто физиологично по-слабо от зеления. Та така...

                    Скромният ми опит показва, че червената точка на лазерния прицел се възприема изключително добре в затворени помещения с ограничена осветеност. На открито и на силна светлина и двата цвята се загубват много бързо, т.е. аз съм за червения лазер (такъв съм и монтирал на пищова, който разнасям ежедневно).

                    На едната пушка и на единия пистолет съм с червен, сега пробвам с едно зелено лазерче за сравнение. Както си и обяснил, явно има и психологически момент, защото червения го виждам много по-лесно, но някак с повече напрежение в очите. И обратно за зеления, не се забелязва по същия начин, но когато гледам точката, сякаш напрежението в окото е по-малко. И като казах точка, тук може би е разковничето и е мястото да се обърне внимание на забележката за лазерната рулетка, или там какъвто и да е подобен уред. С такъв уред се борави в друга обстановка и с друга цел, предполагащи спокойствие и достатъчно време за изпълнение на задачата, и т.н. Докато прицела е ясно с каква цел се използва, за съкратено време и в условията на стрес, висок адреналин и т.н. Логичното е да се заложи на червената точка, но се вижда, че и при прицелите се изтъкват същите предимства на зеления лазер, като например при лазерната рулетка. Това и при един и същ производител на прицели. Също, както се изказаха и тук, има мнения в полза на избор на зелен прицел. Въпроса ми се породи от това знае ли се чисто практически дали търсените ефекти при ползване зависят от привикване или други фактори, или би трябвало при всеки човек зеления да е по-подходящия избор.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X