Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Бат Пепо иска ди си прави полезен гъдел, а не да троши каски или да става ВИП охрана бре .

    Мисля, че маймуснки стил и пияна сабя за да практикуваш ще трябва да се задоволиш с копиране на златните класики в този филмов жанр . Инак моя съвет е да се разходиш из залите в града и да провериш клубовете, да усетиш кое как ти допада. Аз примерно предпочитам вътрешни стилове, Тай-Дзи и Винг Тчун са моите предпочитани 2 стила, но за някои хора е друго и предпочитат по-твърди и външни. Айкидо харесвам много, но не ми допадат тренировките и доста други аспекти. Като цяло на японско не се кефя за себе си. Филипино Кали виж, ммм кеф. Йогата я споменавам не за друго, но е подходяща за разтягане и помага да си по-гъвкав, а това е доста по-сигурно оръжие от силата . To не става някак само в залата тая работа, трябва си физическа форма ако искаш да си сериозен. Инак може и само красивата част да практикуваш, аз познавам доста тай-дзи фенове и най-вече фенки, които могат добре или що годе да си играят формата, но боен аспект, забрави. Като цяло практическата страна на въпроса е ясна за мен, в град и "нормален" живот. Основен бонус е физически и психически тонус! Също така ако малко или много избереш контактен стил, получаваш една среда, в която по не малко да те понабият, но контролирано и добронамерено, та ако нявга те ступат де не ти е новост. И за мацките е полезно, че повечето се гипсират. Имам 2 познати, нападат ги в парк, по отделно и в различни паркове, но с еднаква реакция. Силен шут в макарите и бегом! А не са тренирали нищо. Та си е въпрос на психика и самообладание това с боя и бързи реакции. А тренирането на БИ изобщо не е задължително да е подчинено на реална бойна ситуациа или превенция, но може да даде редица бонуси. Та така, Бат Пепо, като с колите е, харесай си няколко модела пък вземи да ги покараш и то ще си покаже. И също като с бръсначите, почни с някой по-семпъл и не очаквай да се научиш за 1 бръснене... Иска търпение, спокойствие и ПОСТОЯНСТВО!
    Абе,полека-лека ще намеря себе си...И аз си мислех за някой вътрешен стил -тай чи чуан или па куа,ама викат,че и там трябвало бая време..?
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Що се дърлите за глупости? Толкова проблеми има човек в днешно време в нашето общество а Вие допълнително се дразните.

      Айде за разведряване на обстановката да кажете какво мислите за този "уред"?

      [ATTACH=CONFIG]547171[/ATTACH]


      П.П. Имах един колега на времето, който ми казваше: Митак, в свят с толкова мъка що се занимаваш с оръжия, боища и Афганистан, зарежи тези работи, нарежи си два домата и пий една ракия да ти е мирна главата.
      Кубински боксов чувал..?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Бат Пепо, избери си спорт спрямо твоите телосложение и физическите ти възможности. Има контактни спортове, които съм сигурен, че ще те запалят. И най-важното след дори час тренировка се чувстваш зареден с енергия, психически разтоварен и в добро настроение. Спорта е здраве. Почни примерно с всеки ден с една физзарядка, малко бягане, скачане на въже, лицеви упори, коремни преси, малко разтягане.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Е, ти па... Това не е армейска история, а нещо като нищо, щото и за жандармерия не може да мине. И много по-добра работа вършат не строевите военни, а т.нар. contractors и M4 operators. Те от журналисти се не плашат, а всички знаем как "задържат" и "охраняват".

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Пернишки бе, не Кубински
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Е, ти па... Това не е армейска история, а нещо като нищо, щото и за жандармерия не може да мине. И много по-добра работа вършат не строевите военни, а т.нар. contractors и M4 operators. Те от журналисти се не плашат, а всички знаем как "задържат" и "охраняват".
              Има ситуации изискващи задържане. Има ситуации, в които ако гръмнеш някой в Ирак, Афганистан или Африка и в твоя ФОБ сте 30 човека, а племето на гръм някой натия са 300, ще осъзнаеш, че е било грешка. Трябва да се мисли и за напред. И не е толкова лесно на се избива. Историята показва, че дори ако физически стрелец на някое "носърче" се отърве, то някой от неговата нация или от коалиционните сили ще го отнесе и после ще дават рязане на глави по телевизията. Така че убиването не винаги помага, а и не е необходимо. То е много просто - натискаш спусъка, ами после?
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                По същество моля!
                Административните препирни си ги водете на друго място.
                Нека темата да си остане за тези от нас, които поне веднъж са яли бой наистина, не по точки!
                Ела, качи се на ринга, после изобщо нема да ти е до форуми, теми и точки.А ако налетиш на шампион по шивари дали ако те нацели нема да ти счупи челюстта с един удар?И крав мага се води бойно изкуство, срещнеш ли жена подготвена в тоя стил, ще се учудиш на кви удари държи и в следващия момент учудването ти ще се превърне в търкаляне по асфалта.Има страховити бойци, които са яли такъв бой, че им коства извадени стави, счупени кости, операции и месеци възстановяване.И кво, да тръгнат по улиците да демонстрират колко са подготвени и да се пребиват ли?Не разбирам защо си мислиш, че няма таекуондист, който да те държи 10 секунди във въздуха.Прочети какво е написал колегата Димитър Ненчев.
                Последно редактирано от Самодържец; 09-02-13, 23:10.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Евалата за чувала! От много време се каня да се сдобия, но с този размер и да не бяга лесно е куп пари. Все си мисля сам да си направя, но пък поркитието ми бяга. Това с гумите е култово, че имам разни стари и ми идва таман! С джанти или без или все тая? Баш филипиното масово се тренира на гуми, но ги слагат на земята с кол в средата.

                  Бат Пепо, то време трябва за всичко, но ако те кефи заниматието ще излети без да го усетиш. При вътрешните трябва като цяло повече време, макар и винг тчуна точно да се усвоява доста бързо, ако си схватлив и що годе раздвижен. То само с гледане трудно ще си избереш, трябва да го усетиш поне малко...

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Бат Пепо, избери си спорт спрямо твоите телосложение и физическите ти възможности. Има контактни спортове, които съм сигурен, че ще те запалят. И най-важното след дори час тренировка се чувстваш зареден с енергия, психически разтоварен и в добро настроение. Спорта е здраве. Почни примерно с всеки ден с една физзарядка, малко бягане, скачане на въже, лицеви упори, коремни преси, малко разтягане.
                    Така ще направя.Благодаря!
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Като стана въпрос за гуми да споделя едно от основните упражнения с автомобилна гума - каквато имате, външна 13,14,15 няма значение. Гумата се слага легнала. Събувате се боси.Стъпвате във вътрешната част на гумата с двата крака, като стоите на възглавничките и пръстите си. Единият крак е зад другия. Ръцете високо в гард едната на скулата, другата слепоочието и почвате леко да пружиниране на пръсти като сменяте ляв-десен гард (крака и ръце) и завъртане на 90 градуса в ляво и дясно. Важното е леко да подскачате на пръсти и да не стъпвате на цял крак. Използва се пружиниращия ефект на вътрешната страна на гумата, близко до отвора.


                      Прочети какво е написал колегата Димитър Ненчев.
                      В никакъв случай не съм добър в БИ, който не ме е хванал, той не ме е бил. Много бой съм ял. Тренирам защото се чувствам добре. Малко трудно се разбирам с жената за боксовия чувал в хола....ето последствията от прав удар в носа...операция и няколко дни в болница..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:2
Размер:36.7 КБ
ID:5452848
                      Последно редактирано от The Back Bone; 09-02-13, 23:09.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                        Ела, качи се на ринга, после изобщо нема да ти е до форуми, теми и точки.А ако налетиш на шампион по шивари дали ако те нацели нема да ти счупи челюстта с един удар?И крав мага се води бойно изкуство, срещнеш ли жена подготвена в тоя стил, ще се учудиш на кви удари държи и в следващия момент учудването ти ще се превърне в търкаляне по асфалта.Има страховити бойци, които са яли такъв бой, че им коства извадени стави, счупени кости, операции и месеци възстановяване.И кво, да тръгнат по улиците да демонстрират колко са подготвени и да се пребиват ли?Не разбирам защо си мислиш, че няма таекуондист, който да те държи 10 секунди във въздуха.Прочети какво е написал колегата Димитър Ненчев.
                        Аз даже познавах такъв таеквондист. И наистина на ринг ако се кача сигурно няма да ми е до форума. Прав си някак си, ама това не пречи поста ти да не го разбирам. Какво искаш да кажеш с многото си приказки.
                        Че си голям бабаит или, че познаваш някой такъв?
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Имах предвид, че се пише "таекуон-до". Всякакви други интерпретации са против правилата.
                          А по отношение на това дали съм разбрал или не какво е - Това няма да го изяснявам по форумите.
                          Остави хората да си кажат мнението спокойно.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            To не стана ясно, поне за теб, та да вметна... Бойно Изкуство си се пише така, но таеквондо... хмм

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              За да бъдем най-точни в оригинал се пише 태권도
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Турни картинка де, аз нямам ейроглифилица и виждам 3 квадрата... както и предполагам и доста други, които са си спестили разни екзотични езици в уина...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X