Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Ефективната самоотбрана от нож (да излезеш невредим от ситуацията) в ръцете на човек, който знае как да борави с него е практически почти напълно невъзможна! Никой не вади нож на 5 метра от тебе за да ти се похвали с него! Ножа, за разлика от пистолета има много по-малък превантивен ефект и се използва повече за нападение от колкото за защита. Затова ножа се носи скрито, като мястото на носене може да е на всякъде по тялото и е трудно да се разчете наличието му само по движенията на носещия го, вади се в последния момент, като целта е противника да е изненадан и неподготвен! Това случи ли се, целта на атаката е поразена в 99% от случаите, още преди да е разбрала, че е нападната! Деморализиращия ефект на една прободна или прорезна разна е огромен и загубата на боеспособност след получаването на такава рана е чувствителна! Като прибавим и, че една такава рана никога не идва сама (при атака с нож ударите винаги са на серии) - изхода от подобна битка е ясен предварително! Колегата който разказва случката за обезвреждането на приятеля си, който си е направил майтап с него, нека да се замисли дали една истинска атака би се развила по този начин и дали би имал време да използва дрехи за отвличане на вниманието и т.н.! При подобно нападение жертвата няма достатъчно време за реакция и единственото разумно нещо което може да направи е да жертва по-слабата си ръка ползвайки я като щит (вероятността да получиш нараняване докато изпълняваш блок срещу удар с нож е почти 100%) докато контра-атакува противника си! Този който тръгне първо да избива ножа на противника си (да го обезоръжава) е почти сигурен труп! Готов съм да докажа думите си на всеки желаещ в бой с дървен нож намазан с боя, въпреки, че ще липсват елементите на изненада и страх от получаването на рана.

    Поздрави

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Ефективната самоотбрана от нож (да излезеш невредим от ситуацията) в ръцете на човек, който знае как да борави с него е практически почти напълно невъзможна! Никой не вади нож на 5 метра от тебе за да ти се похвали с него! Ножа, за разлика от пистолета има много по-малък превантивен ефект и се използва повече за нападение от колкото за защита. Затова ножа се носи скрито, като мястото на носене може да е на всякъде по тялото и е трудно да се разчете наличието му само по движенията на носещия го, вади се в последния момент, като целта е противника да е изненадан и неподготвен! Това случи ли се, целта на атаката е поразена в 99% от случаите, още преди да е разбрала, че е нападната! Деморализиращия ефект на една прободна или прорезна разна е огромен и загубата на боеспособност след получаването на такава рана е чувствителна! Като прибавим и, че една такава рана никога не идва сама (при атака с нож ударите винаги са на серии) - изхода от подобна битка е ясен предварително! Колегата който разказва случката за обезвреждането на приятеля си, който си е направил майтап с него, нека да се замисли дали една истинска атака би се развила по този начин и дали би имал време да използва дрехи за отвличане на вниманието и т.н.! При подобно нападение жертвата няма достатъчно време за реакция и единственото разумно нещо което може да направи е да жертва по-слабата си ръка ползвайки я като щит (вероятността да получиш нараняване докато изпълняваш блок срещу удар с нож е почти 100%) докато контра-атакува противника си! Този който тръгне първо да избива ножа на противника си (да го обезоръжава) е почти сигурен труп! Готов съм да докажа думите си на всеки желаещ в бой с дървен нож намазан с боя, въпреки, че ще липсват елементите на изненада и страх от получаването на рана.

      Поздрави
      Поздрави!Не съм съгласен с това винаги трябва да опиташ иначе си готов труп и разбира се трябва да си готов на нараняване но да не е фатално винаги съм готов за защита и атака до дупка а мисля и всеки който иска да се съхрани и е натренирал до откат в някаква степен !Ненавиждам ножове но мога да ги забивам доста добре от 20 -20 хвърляния е там няма измъкване мятам ги от ученик първият ми счупен беше боен от Калашник на един лагер но го правя единствено и само за спорта!Подлагал съм се на обстрел с ножове в някакъв измислен цирк за емоция на семейството голям майтап беше!Да му мисли обаче агресивния ножар ако ми попадне нещо за забиване рядко не уцелвам не съм факир извънземен но се справям добре!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Поздрави!Не съм съгласен с това винаги трябва да опиташ иначе си готов труп и разбира се трябва да си готов на нараняване но да не е фатално винаги съм готов за защита и атака до дупка а мисля и всеки който иска да се съхрани и е натренирал до откат в някаква степен !Ненавиждам ножове но мога да ги забивам доста добре от 20 -20 хвърляния е там няма измъкване мятам ги от ученик първият ми счупен беше боен от Калашник на един лагер но го правя единствено и само за спорта!Подлагал съм се на обстрел с ножове в някакъв измислен цирк за емоция на семейството голям майтап беше!Да му мисли обаче агресивния ножар ако ми попадне нещо за забиване рядко не уцелвам не съм факир извънземен но се справям добре!
        Хвърли едно око тука:http://www.youtube.com/watch?v=7iN6WYtRl2I и запомни това име - Меликджанян Арсен! Като казвам "човек който знае как да борави с ножа" имам предвид него или хора като него! Не бих заложил дори и на неговите техники за самоотбрана от нож, ако той стои зад него или човек с неговите умения.

        Поздрави

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Не си спомням темата /чел съм я, но отдавна/, но все пак трябва да се има на предвид, че освен че атаките с нож както каза Марто са изненадващи и многобройни, те се нанасят в областта на корема и бъбреците /там ефекта е мигновен и са много ефективни/ и са само мушкащи а не режещи / сечащи. Не се мушка никога в гръдният кош или главата защото може да не достигне силата за да пробие кост, а и да заклини острието /евентуално може в шията, но тя е малък участък и трябва да се вдигне високо ръката, което я прави доста по-лесна за блокиране а и за предвиждане/. Та от тия думи които съм ги чел разбира се, си правя сметка, че много много трудно може да се избегне атаката и да се надвие агресора.

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Ефективната самоотбрана от нож (да излезеш невредим от ситуацията) в ръцете на човек, който знае как да борави с него е практически почти напълно невъзможна! Никой не вади нож на 5 метра от тебе за да ти се похвали с него! Ножа, за разлика от пистолета има много по-малък превантивен ефект и се използва повече за нападение от колкото за защита. Затова ножа се носи скрито, като мястото на носене може да е на всякъде по тялото и е трудно да се разчете наличието му само по движенията на носещия го, вади се в последния момент, като целта е противника да е изненадан и неподготвен! Това случи ли се, целта на атаката е поразена в 99% от случаите, още преди да е разбрала, че е нападната! Деморализиращия ефект на една прободна или прорезна разна е огромен и загубата на боеспособност след получаването на такава рана е чувствителна! Като прибавим и, че една такава рана никога не идва сама (при атака с нож ударите винаги са на серии) - изхода от подобна битка е ясен предварително! Колегата който разказва случката за обезвреждането на приятеля си, който си е направил майтап с него, нека да се замисли дали една истинска атака би се развила по този начин и дали би имал време да използва дрехи за отвличане на вниманието и т.н.! При подобно нападение жертвата няма достатъчно време за реакция и единственото разумно нещо което може да направи е да жертва по-слабата си ръка ползвайки я като щит (вероятността да получиш нараняване докато изпълняваш блок срещу удар с нож е почти 100%) докато контра-атакува противника си! Този който тръгне първо да избива ножа на противника си (да го обезоръжава) е почти сигурен труп! Готов съм да докажа думите си на всеки желаещ в бой с дървен нож намазан с боя, въпреки, че ще липсват елементите на изненада и страх от получаването на рана.

            Поздрави
            Филмчето за Руснака е добро,обаче Марто,мене са ме ранявали с нож подобаващо,познавам чуството,съответно ненавиждам конплексарите които не могат да губят,и защитават достойнството си с нож в последствие,като казах по горе,познавам и хора които могат да реагират адекватно на атака с нож от всячески подготвен противник,и в това нямам никакво съмнение вече,преди да се изправя пред тях обаче имах,но човек се учи цял живот....
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Здрасти! Добро е клипчето гледал съм много такива на всякакви специалисти но всеки си има слабо място това в клипа е курс; в реална ситуация никой няма да му стои като пън. Човека е много бърз в ръцете но бързината намалява значително силата а с по голяма бързина може и да се противодейства бързината е по ефективна при защита при блокирания нападателя пропусне ли първи удар имаш шанс за влизане за блокаж трябва да се движиш бързо в различни посоки и да търсиш пролуката или защитно средство .Това дето го демонстрират не е за подценяване никак но гледай слабите страни бърз в ръцете бавен в трупа ниска повратливост в различните посоки .При атака с нож трябва да пазиш стави; основни сухожилия на крайниците;; сърдечна област; черен дроб; врат; задната основа на черепа/един удар там може да ти прекъсне вратни прешлени / и пак казвам най добре е отстъпваш и търсиш средство за противодействие паднеш ли психически си пълен труп трябва да се абстрахираш от факта че еди кой си е голям ножар по принцип с голи ръце е зле търсиш нещо под ръка пък ако имам нещо за забиване въобще няма да го чакам!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Добре де, само аз ли си представям атаката с нож като нещо дето не се вижда а директно се озовава в тялото на жертвата /агресора - пласирано в бъбреците или корема /естествено многобройни намушквания/.

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Ако всички бяхте малко по добре запознати с това тука(http://street-defense.com/),по голямата част от постовете щяха да са доста по къси!Не говоря за нещо отгоре-отгоре,а за наистина по подробно запознаване!Поздрави за всички!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Приятел това не можах да го отворя но отворете в Ю ТУБ ; Краф Мага срещу нож- абсолютно реална защита нищо свръх естествено !Аз имам обучаващи дискове от един инструктор но не мога да ги кача сигурно са с някакъв код срещу разпространение- съжалявам! Защитата винаги е възможна бързината е ключ -силата решение!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      faster, имам известен 12 годишен опит в бойните изкуства (киокошин, уин-чун и СРБ) и съм далеч от мисълта, че трябва да се стои като чучело, само защото шанса за успех е малък! Най-доброто нещо, което може да направи човек е да избяга, ако може - повярвай ми (при засегната бедрена артерия - умираш от загуба на кръв максимум за 5 мин. дори да са те намушкали пред входа на Пирогов - това, ако попаднеш на некадърен доктор)! Ако не можеш да избягаш и трябва да приемеш боя (според мен) най-удачното е да избегнеш удара, излизайки от траекторията му и да атакуваш точки (едновременно с избягващия маньовър), които биха позволили да елиминираш противника с един или максимум два удара! Прилагането на захвати и ключове изисква много добро владеене на техниките и точна преценка за физическата сила на противника! Аз също не обичам ножа, когато е насочен към мен и в едни по-смутни времена, ходех за всеки случай с един 250 грамов месингов бокс в джоба! Налагало ми се е да го използвам само един път и резултатите бяха покъртително смазващи (в буквалния смисъл)... С него няма никакво значение къде и как удряш - троши кости и разкъсва тъкани като на майтап, а за шока въобще няма нужда да коментирам.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Опита наистина помага. Имам трима юнаци с по над кило кръвна загуба след нападение с нож. Боже опази, трябва ли да пуснеш кръвчица за да погледнеш над филмите и теорията.
                        И много късмет трябва, срещу подготвен ножкаджия. Да не се забравя, че ножар се става след известен опит в ръкопашния бой.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Е Приятелю тогава си наясно какво може и една ръка стигал съм до 5 керемиди от тия старите без протектори без нищо върху керемидите ей така направо върху ръбовете прас и на сол! Без натъртвания даже .Сега правя кеф на децата . Поздрави!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Това, че си добър в "шивари" не означава, че "шивари" ще ти свърши работа в реален бой! Продължавай да радваш децата и дано не ти се налага никога да разбираш дали ще се справиш в истинска ситуация...

                            Поздрави

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Па то ми се е налагало- колко битки съм видял ама не в зала!От авторитети и килограми не се притеснявам много много .Свалял съм около 100кг свиня с 2-3 удара заспа та даже се изплаших да не съм го ударил лошо .Бокс майка бокс.Иначе съм много кротък скачам последен!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Всичко е духа, а не тялото. Ако не се реагира адекватно, пораженията са неизбежни. Бягството е много опасно нещо! Превенцията му е майката, внимателно и преценено и без да си търсиш белята, щото като я намериш вече е късно. Краф мага помага срещу нож и пистолет доста, но не и ако загубиш присъствие на духа. Все пак наистина опитни майстори на оръжията няма много по улиците, а и както с крадците бих каза, има нива на трудност, които отговарят на различни индивиди. За един крадец, който отключва най-сложните сефове на света не е проблем да ви отключи вратата, но какво ще прави с откраднатата домашна посуда, като уменията му струват милиони? По улиците има предимно хулигани, които са на ниво крадци на апартаменти. Крадците на скъпи коли не крадът ефтините и обратното. Та ако е просто за сигурност и самучувствие и подготовка да се справиш с няколко улични песа не е съпоставими с това, да си в състояние да натупаш охраната на някой нарко бос или 3ма агенти на ЦРУ/КГБ. Повечето ежедневни спречквания трябва и могат да бъдат избегнати, това е майсторството, а не да ти се доще да натупаш килешите и реално да предизвикаш сбиване, което може и да не се състои ако погледнеш на другата страна за минутка. За мен основен положителен ефект в боен аспект /щото тренирането на тялото и духа има и много други положителни аспекти/ от ходенето на тренировки е, че в контролирана среда се научаваш да поемаш и раздаваш удари, да почувстваш поне малко нещата от близо. Имам приятели, които като ги дръпна или бутна малко по-така, на шега дори и спичат, не от страх, просто нямат реакция и идея какво да направят, не им е естествено като начин на комуникация, с тяло. Какво остава на улицата ако те запукат и си неадекватен и уплашен. Отделно, че като се напият и се ръгат пред дискотеките, това си е просто олигофрения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X