Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Подземни военни бази

    Едно въпросче от друго естество.
    Може ли България да си направи подобен тип ракети и т.н .И съответно Ядрени бойни глави за тях.
    Приятел служил в Шейново ми е разказвал как редовно прикопирвал чертежи схеми на тея ракети.И ,че обслужващия персонал или старшините били с оловни костюми.
    Мартин Димитров
    УАЗ

    Коментар


    • #92
      От: Подземни военни бази

      То нищо сложно няма. Имаше го в учебника по физика за 10 или 11 клас, не помня вече.
      Круз ракетите са на практика в1 а балистичните в2.

      Ама е на, на дебелия кореец не му се получава особено.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Настоящата тема касае отрязъка от време , в който си бехме баш съюзници с рашките .

        ... а са смешки , щото най- голяма която бях чувал е че "за 24 часа требе да сме на Босфора" .

        Ся , по личните ми наблюдения върху техниката с която разполагахме в "онЕя години" :

        - ако примерно турците ни беха поканили на парад ( а не на патаклама) на Рибния пазар - на нашата военна колона и требеха 3 денонощия и то при положение , че закъсалите джугани ( включително и дежурния влекач) , както и другите таралясници не ги изчакваме и ги зарязваме по магистралата от Одрин до Станбул.... и същевременно гориво зареждаме по техните бензиностанции.

        - ако обаче требеше да напредваме с бойни действия ... тогава баф ли го ?!
        Карал ли си джуган....просто питам !?

        Коментар


        • #94
          От: Подземни военни бази

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ...в Германия не бяха ли щатски базите?...
          В Германия имаше щатски бази (и още има), имаше и руски (такиве вече няма). Германците имаха "собствени" ракети (и двете части), собствени, ама също като нашите (доколкото са платени, но под чужд контрол). За тях става въпрос, а не за американските и руските, от америкнските и руски бази.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #95
            От: Подземни военни бази

            Нищо платено (изобщо не само оръжие) без наше съгласие никой никъде не е изнасял. Ние сме плащали много неща. И освен многото задълж. обстоятелства и дупедавщина е имало и много натиск. Вярваме на шайкописец, вярваме и на
            http://paper.standartnews.com/archiv...ew/s3453_2.htm
            и към посл абзац
            http://www.znam.bg/com/action/showBo...81&sectionID=5
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #96
              От: Подземни военни бази

              Хубаво се изписа кви ракети сме имали и с какъв обсег и т.н
              Но няма ли някой строил тея подземни комплекси да разкаже по подробно за кво иде реч.Или ако се притеснява от медийното пространство на бира може да се видим и така.
              Съоръжения тип бункери не сами интерестни тея от Гражданска защита.Военните са вече друга бира с потенциала ,с който са разполагали по онова златно татово време.
              Са строили толкова много грехота е да не се знае това онова.В руски форуми и прочие ако пише нещо там ми е минус ,че не разбирам грам руски.
              Мартин Димитров
              УАЗ

              Коментар


              • #97
                От: Подземни военни бази

                По всяка вероятност тези бункери и спец хранилища не са строени от българи.По времето на Варшавският Договор за всички тези спец обекти независимо дали са на територията на СССР или на страна член ва ВД отговаря 12 Главно Управление на МО на СССР.То отговаря за стоежа подръжката и охраната на такива обекти.Дори и да има участвали български инженери то по ЗЗКИ за такива обекти секретността няма давност.

                Коментар


                • #98
                  От: Подземни военни бази

                  Проекти основно руски, а строеж с много безплатна българска войска към МНО, тн ниско строителство. Живи и здрави са си, специалисти и си бачкат за и без пари, като всички други. Едва ли някой ще разкаже нещо секретно, а всеки баш строителен специалист може да ти разкаже всичко по технологията, ако знаеш какво да питаш.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #99
                    От: Подземни военни бази

                    Нищо няма да ти кажат, защото всичко е секретно.
                    Говорил съм с проектанти от ПРОНО относно един хангар за цивилни самолети. Хоратя бяха много отзивчиви, докато стигнахме до настилката и директно ми казаха "виж проектирали сме писти на военни летища и не може да ти кажем как се прави на долу, потърси еди кой си"

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Хората проектирали и строили тези бази вече или не са живи или са на преклонна възраст .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Някои да, други са си съвсем живи и здрави. Имай предвид, че проектантските екипи по ония времена са били от стотици души персонал.

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          Какво и е сложното на една писта? Каквито и да са проектите, инженерите, техн ръководители и шерпите си бяха българи от военните и граждански училища и вузове и не са никакви извънземни. Те и козлодуйци няма да ти кажат нищо, и строилите бараките за въгрища в обектите. Колегата питаше как се строи-строи се като строеж. Виж, мавзолея беше явно друго нещо щом сапьорът на републиката не го уцели от раз.
                          пп и защо родените 40, 50-60те години да не са живи
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Познат 56 набор служил в секретния кеч отбил служба в под. над село Лазар Станево.Разправя,че били изравнили гората и т.н и после пак заринали всичко и тей.
                            По назад в темата колега беше пуснал клип как циганите отккраднали кабели и т.н В Wikipedia си пише строго секретно под.ПВО.

                            Има и нещо,което не разбирам всякакви измекяри и прочие ни продали държавата и тайните и секретността.Обаче има такива хора още си пазят там техните си обети за мълчание.И в същото време всичко се разграбва и руши еееееее нема такава държава или каквото е останало от нея.
                            Мартин Димитров
                            УАЗ

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                              Обаче има такива хора още си пазят там техните си обети за мълчание.
                              Каквото е секретно, си е секретно. Каквото не е - не е. Възможно е да има и такива, които се правят на интересни.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                                ...
                                Има и нещо,което не разбирам всякакви измекяри и прочие ни продали държавата и тайните и секретността.Обаче има такива хора още си пазят там техните си обети за мълчание.И в същото време всичко се разграбва и руши еееееее нема такава държава или каквото е останало от нея.
                                Колега, не знам служил ли си в БНА, в БА, или въобще.
                                По времената, когато се служеше в БНА, и службата беше истинска, и от твоите действия или бездействия зависеше живота и здравето на колегите ти, и "международното положение" между другото, клетвата беше едно, службата в режимно поделение - друго, второ и трето!!!

                                На изхода - на КПП-то между поделението и външния свят ( щото имаше и друго КПП - между периметъра и зоната) не пишеше нищо за военната тайна, и нямаше нужда - всички - от бойците до офицерския състав, знаеха, че за това, дето е вътре - не се говори.

                                Та и аз - въпреки, че моя род войски вече не съществува, и че поделението ми също не съществува, не съм склонен да споделям разни подробности.

                                Така ме научиха!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X