Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
    Кольо нещо против армията ни ли имаш?
    Нямам нищо против нея, даже напротив-искам да е силна и модерна.

    Обаче нещо не ми се вързва...
    Писах в една друга тема, но ето и тук:
    Имам познат полковник. Бъзикнах го-"вижте какво правят колегите ви в Турция, вие да не сте по-калпави...", на което то отговори, че за да стане преврат-най-напред трябва да има армия. Каквато сега нямало. Чак се учудих, че не защитава армията, част от която е той самия, започнахме разговор, та той ми сподели, че от 8(примерно) машини в парка-само една има акумулатор, а другите чакат тази да запали за да ги дръпне, та да запалят и те.
    А ако тази с акумулатора не запали-прехвърлят го на друга машина, дано тя да запали.
    На въпроса ми "Какво, ако акумулатора се изтощи, и няма с какво да запалят поне една машина", той само сви рамене...
    Да, винаги има изключения, но общия случай е плачевен.
    Техниката ни също е силно остаряла, ако и да не е амортизирана(щото е стояла по парковете), но печалния опит който имат много поделения с излизане на престояла техника го знаем всички. Като отделни машини всяка може да е супер, но след няколко години престой без движение-всичко е или за скрап, или за сериозен ремонт, ако се иска тази техника да върши работа.
    А на война се гледа най-вече дали техниката е сигурна, и дали може да се разчита на нея.

    Как мислиш-може ли да се разчита на ЗиЛ-овете в парковете, и на МТЛБ-тата пак в същите паркове, които не са палени през последните няколко години. Щото нали-акумулаторите са скъпи...
    То остави акумулаторите, те даже нафта в резервоарите нямат, всичко е окрадено.
    Та армия викаш, доказала се по света?

    С така армия вазелина е добро решение, макар, че аз няма да го ползвам. Ще гътна поне един, преди да ме гътнат мен.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Как мислиш-може ли да се разчита на ЗиЛ-овете в парковете, и на МТЛБ-тата пак в същите паркове, които не са палени през последните няколко години. Щото нали-акумулаторите са скъпи...
      То остави акумулаторите, те даже нафта в резервоарите нямат, всичко е окрадено.
      Та армия викаш, доказала се по света?

      С така армия вазелина е добро решение, макар, че аз няма да го ползвам. Ще гътна поне един, преди да ме гътнат мен.

      Те от такива "Полковници" знаещите и можещите ВОЕННОСЛУЖЕЩИ В БА патят защото новата техника стои в парковета и прашясва с нови акумулатори защото има още такива ЗКПЧ-та на служба!!!!Имаме много Хамари,Мерцедеси,Шевролети,Фордове та даже Котки и всичките във всички вариации ама пуста глупава мисъл на такива индивиди.....Нека стоят то пари за подръжка нямаме давай Зиловете поне има!Какво да ти кажа Коле МЪКА МЪКА
      Последно редактирано от madshpic; 11-08-16, 21:56.
      Христо Георгиев-0889022988
      Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

      Коментар


      • #78
        От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ... ония "шаячните"..
        Заминаха в export, основно за Индия и в района, по битаците са остатъците от "полагаемото" при запас.


        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ... вазелина е добро решение, макар, че аз няма да го ползвам. ...
        Коле, не подценявай вазелина. Универсален е и за напукани ръце, и за протрито, и за куп други болежки...,
        в краен случай и за смазка по оръжието/машината ако ти дадат



        Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
        Кольо нещо против армията ни ли имаш?...
        Не мисля, че някой от пишещите в темата има нещо против БА. Даже напротив.
        В повечето такива структури работят и хора с желание, ценз, енергия и талант...
        Жалкото е, че работят не заради, а въпреки системата, която всеки ден ги закопава все повече и повече...

        Коментар


        • #79
          От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Та по темата на Лудото Куче,всичко което е написал е така изчерпателно и се съгласявам с него,НО имаш всичко нужно но не знаеш какво да го правиш,много е важно правилното използване на тези работи!В България има на поне три места курсове за правилното оцеляване не случайно пиша правилно!Курсовете се водят от хора с боен опит както и от чужди специалисти!Браво Лудо Куче за темата
          Христо Георгиев-0889022988
          Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

          Коментар


          • #80
            От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Извинете за дългото ми отсъствие. Гледам, бая ферман сте написали, ама на мен ми спря тока. Предтавете си, с тока ми спря и нета... бамааму и ми се наложи да се заема с животоспасяващи мерки, вместо да пиша тук!
            – Миииии, ний свещи имаме ли?
            – Ми, ти нали купи преди 4-5 години бе?
            – Къде е онова фенерче, дето от единия лев?
            – Телефонът ми има 12 %, а трябва да говоря с Виктор и сестра ми! Теди къде ти е пауърбанката?
            – Ми, в раницата ми е, ама аз от Церн не съм я зареждала. Сигурно няма нищо в нея.
            – Трябва да се къпя!
            – Убуу де, вода има.
            – Е, на тъмно ли да се къпя?
            – Как ще сготвим храната на Айра? Някакъв газов котлон имаше...
            – Да, ама май е на тавана.
            –.....
            .....
            Все неща, свързани И с тая тема, както и с много други подобни.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #81
              От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Човек да не седне да пие бира с приятели.
              Пак казвам - давам неща проверени от практиката . Слава Богу не у нас. Ще стане дума и за обучението, но това по нататък.
              По същество - за себе си приоритетите съм ги подредил така:
              1. Медицина
              2. Дрехи, обувки, полева екипировка.
              3. Средства за индивидуална балистична защита.
              4. Средства за ориентация и наблюдение.
              5. Ъпгрейд и подобрения по личното оръжие (условно АК 47).

              Важността върви точно в този порядък.

              Апропо четох мнение за MRE - изкарвал съм и по седмица на тях. Познавам хора живели на тях по месец. Напълно читава манжда си е.

              по подготовката - имам също какво да кажа. Но по натам.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #82
                От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Може и да съм пропуснал да го прочета но също важно нещо средство за палене на огън (кибрит,запалка-магнезиева или с течно гориво,запалителна течност и разпалки).Също така за първо време ядки,шоколад и всякакъв вид сухо месо.
                Последно редактирано от madshpic; 11-08-16, 22:57.
                Христо Георгиев-0889022988
                Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                Коментар


                • #83
                  От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Предлагам да чакаме. Дано сме си изписали остроумията.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                    Може и да съм пропуснал да го прочета но също важно нещо средство за палене на огън (кибрит,запалка-магнезиева или с течно гориво,запалителна течност и разпалки).Също така за първо време ядки,шоколад и всякакъв вид сухо месо.
                    Това е в раздел лагерно походно И до там ще стигнем. 101 Бат?
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Човек да не седне да пие бира с приятели.
                      Бира?!? Ти не си ли женен вече?

                      Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                      Може и да съм пропуснал да го прочета но също важно нещо средство за палене на огън (кибрит,запалка-магнезиева или с течно гориво,запалителна течност и разпалки).
                      Последното което бих направил е да запаля огън!
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #86
                        От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Това е в раздел лагерно походно И до там ще стигнем. 101 Бат?
                        Да 101 преди това в 4 Артбрг

                        Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                        Христо Георгиев-0889022988
                        Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                        Коментар


                        • #87
                          От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          4. Средства за ориентация и наблюдение....
                          Някакви средства за комуникация влизат ли тук? Като гледам по новините, май на почти всеки сириец/украинец/тракторист е окачена 20-доларова китайска радиостанция?
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Да живее ebay....
                            Дай някой проверен доставчик на Celox, Combat Gauze или ПРОВЕРЕН аналог
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #89
                              От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Евакуацията не е като мобилизацията, но предполага "спешност" Или да се изнесеш някъде по най-бързият начин и да носиш най-необходимото! Така, че пиша от собствен опит на преживени няколко такива в една нова държава на запад от нас. По време на първата ми липсваха: постелка за спане /разгънах противокуршумната жилетка за "матрак"/ , най-обикновена чаша, нещо на което да си стопля вода за чай / разболях се /....най-елементарен аспирин.... канче за храна /метално/. Завивка /използвах един найлон/. Тези липси ми се появиха ..основно. После се оборудвах: винаги с мен аспирин, сгъваема чаша, алуминиево канче, двукомпонентен спален чувал /има си външна непромукаема част...трофеен сръбски/ може да се спи на открито. Фенерче винаги ,бисквити винаги... Можех и повече, но ми пречеше на бързото придвижване
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                За каква война си говорите, след като ние ни войска имаме, ни оръжие.
                                Най-необходимо ще е да се носи 'Вазелин'!
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X