Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    И по кой закон ще ме мобилизират в мирно време?Защото по време на война вече си е свикване на запаса(резерва).
    Точно запас могат да те викнат в мирно време, каквато традиция по принцип познаваме. В тази тема не говорим за запаса.

    Мобилизация - при война ама както вече написах това е въпрос само на политическа воля.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Запас не е викан вече почти 20 г. трябва пак да прочета закона,но имам спомени,че в мирно време може да се извика(събере) само "Доброволният резерв".

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Ако в закона не са нарекли черното бяло, те думичките това си и значат.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Да си припомним малко една стара тема която съдържа много отговори на зададените в настоящата въпроси .http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=166315

          Интересна тема показваща какво е било или е нивото в мммммм АРМИЯТА и то на префесионално ниво кьдето акьлите пращащи войници на мисия са имали време,информация и план за действие.Забравили им патроните и по радио на 5 камиона се падало............и колкото и да я препрочитам то толкова повече ми става ясно,че не си ли покриеш млякото сам в началото пьк и изобщо то има да чакаш.
          Е ако се разчита на едни гащи,някакви пьтьци и пушка то да,все ще се намери нЯщо,но какьв ще ни е шанса срещу малко по-добре подготвени партизани с нормално оборудване се чудя и почесвам.За пьлноразмерна война не говорим,че ще минат през нас преди да трябва да зареждат я в Турция я в Румъния.

          Войната в Сьрбия,пьрвите няколко МЕСЕЦА на власт е била мафията,те са имали орьжие и някакьв опит в екшьна,повечето други са цькали с език.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...

            Войната в Сьрбия,пьрвите няколко МЕСЕЦА на власт е била мафията,те са имали орьжие и някакьв опит в екшьна,повечето други са цькали с език.
            Коя война в Сърбия ? Война имаше в Югославия, не в Сърбия, освен ако не броиш Косово където патакламата стана след години на военна нога. Мафията беше държавно (на Милошевич) отроче, и "паравоенните" групировки си бяха на държавна издръжка. Същото "отсреща", просто с други спонсори.

            Ако имаш 5 часа свободни - намери си "Yugoslavia - suicide of a nation" на BBC, там в началото има едни кадри един чичко как си излиза от къщата с вдигнати ръце (след като съвсем "дискретно" си хвърли документите в розовия храст с надеждата че няма да го видят) и тона и настроението на войничето с автомат което го питаше нещо в духа на "Чичко, кой ни стреляше от тази къща ?", ама с не съвсем дружелюбен тон. Че после и едни камиони с трупове влизаха в кадър.
            Последно редактирано от Goblin; 15-08-16, 18:59.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Интересна тема показваща какво е било или е нивото в мммммм АРМИЯТА и то на префесионално ниво кьдето акьлите пращащи войници на мисия са имали време,информация и план за действие.Забравили им патроните и по радио на 5 камиона се падало............и колкото и да я препрочитам то толкова повече ми става ясно,че не си ли покриеш млякото сам в началото пьк и изобщо то има да чакаш.
              Е ако се разчита на едни гащи,някакви пьтьци и пушка то да,все ще се намери нЯщо,но какьв ще ни е шанса срещу малко по-добре подготвени партизани с нормално оборудване се чудя и почесвам.За пьлноразмерна война не говорим,че ще минат през нас преди да трябва да зареждат я в Турция я в Румъния.

              Войната в Сьрбия,пьрвите няколко МЕСЕЦА на власт е била мафията,те са имали орьжие и някакьв опит в екшьна,повечето други са цькали с език.
              Прочетох цялата тема за мисиите ни извън граница и какво само негативизъм към Българския Войник това ли е това ли заслужава той????Само подигравки и присмех!Защо никой не споменава как дни наред се пазеше кметството в Кербала от тези тук наричани с грозни епитети Войници,как когато никой не искаше да излиза вечер на патрул пак тези Войници бяха на вън как и защо ни оставиха да охраняваме една от най-големите бази в Афгана от кулите сами и т.н!??От това е болен Българския народ от хора НЕ УВАЖАВАЩИ АРМИЯТА СИ!!!!Бързо забравихте тези "торбари","Банкоматаджии" които на всяко наводнение,пожар и др.стихийни бедствия им се разказва играта!Елате в Родопите и попитайте хората преди две години когато падна снега ако я нямаше тази за вас смешна Армия какво щеше да бъде!Как с това "откраднато и продадено имущество " се осигуряваше ток,вода и храна на една цяла община как на гръб се носеха елементи за високоволтови стълбове на гръб изкачвайки се с въже на стотици метри как в почти всяко лечебно заведение имаше ток благодарение на онези стари и ненужни агрегати на БА как войниците не се прибраха със дни а ако се приберат застъпват наряд!!!Господа не е честно не е почтено да говорите така за армията ни!Съжалявам но се инфектирах много!
              Христо Георгиев-0889022988
              Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Ако си се инфектирал - трябва да се лекува инфекцията. Ако си се афектирал - трябва да се успокоиш. Хората критикуващи армията в онази тема повечето говорят за неща които са преживяли сами, и го правят повече от мъка отколкото от ехидност.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Ако си се инфектирал - трябва да се лекува инфекцията. Ако си се афектирал - трябва да се успокоиш. Хората критикуващи армията в онази тема повечето говорят за неща които са преживяли сами, и го правят повече от мъка отколкото от ехидност.
                  Така за тези хора не казван нищо защото с някои хора от другата тема съм ял и аз там дръвцето така че виждаш ли как се отсява тези хора няма и да пишат защото знаят за какво говоря!!!Пишат драскачите ВАЗЕЛИНАДЖИИТЕ
                  Христо Георгиев-0889022988
                  Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                    Така за тези хора не казван нищо защото с някои хора от другата тема съм ял и аз там дръвцето така че виждаш ли как се отсява тези хора няма и да пишат защото знаят за какво говоря!!!Пишат драскачите ВАЗЕЛИНАДЖИИТЕ
                    Виж сега. Аз познавам много свестни хора в БА. Част от тях сигурно ги познаваш и ти. За Кербала - наскоро бай Иван (Иван Михайлов) даде интервю за 24 Часа (за първи път след събитията). А банкоматчици и сланина ти не е като да няма. Да - най малко са в 68 а (или поне бяха най -малко). Предлагам ти д прочетеш коментарите под статията. Ама за начало вкарай 100 грама, че иначе може да не издържиш
                    https://www.24chasa.bg/novini/article/5705727
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      Запас не е викан вече почти 20 г. трябва пак да прочета закона,но имам спомени,че в мирно време може да се извика(събере) само "Доброволният резерв".
                      Преди 3 години ме викаха, за да си ъпдейтват текущото ми местонахождение, месторабота, семейно положение... Призовката беше пратена на адрес, който отдавна не ползувам, но и който никога не съм давал във "Военно окръжие". Попълних няколко документа и си тръгнах леко озадачен. Единственият път, когато ме викаха запас, беше 90-та, покрай една патаклама в Разград. Тогава извадих една бележка, че съм студент и по неведоми пътища дадоха автомат на брат ми. Човекът хвана автомат за пръв път в живота си и беше много впечатлен.
                      За мобилизационните възможности на Държавата е малко пресилено да говорим, при положение че редовната армия е "облечена", както е "облечена" единствено благодарение на личната инициатива на момчетата. Не, че не се харчат държавни пари в тази посока, някакси е по- лесно да си го купиш, отколкото да чакаш МО да ти го достави.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                        Прочетох цялата тема

                        Само искам да знам правиш ли разлика между войниците тръгващи на мисия с каквото им дадат и тъпунгерите които ги пращат без патрони и станции,за другото не говорим.Само това кажи - разлика между войници и тъпунгери правиш ли?

                        И като уж си прочел цялата тема искаш ли да се върнеш пак на нея и да ми цитираш мое изказване там към войниците били на мисии или по инерция да я караме без да се замисляме какво пишем?За теб може да е умно да си пращаш войниците без патрони,да не искаш да си признаеш грешката и да се правиш на велик с Падни пред подчинените си.......а за мен като проС разжалван ефрейтор си е ТЪПОТИЯ та дрънка.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Виж сега. Аз познавам много свестни хора в БА. Част от тях сигурно ги познаваш и ти. За Кербала - наскоро бай Иван (Иван Михайлов) даде интервю за 24 Часа (за първи път след събитията). А банкоматчици и сланина ти не е като да няма. Да - най малко са в 68 а (или поне бяха най -малко). Предлагам ти д прочетеш коментарите под статията. Ама за начало вкарай 100 грама, че иначе може да не издържиш
                          https://www.24chasa.bg/novini/article/5705727
                          Нямам думи!!
                          Христо Георгиев-0889022988
                          Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Стига бре, вярно ли нашите жилетки тежали 19кила ?! Това не ми се вярва...

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Гоблине знаеш за какво говоря,чия е била мафията няма голямо значение,тук говорим кой какво му трябва при една мобилизация примерно или военни действия.На Аркан мафията не е била много Милошевска ма пак там и пак същото го играе,не е това темата обаче.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                                Стига бре, вярно ли нашите жилетки тежали 19кила ?! Това не ми се вярва...
                                Толко. И плочите бяха ама съвсем плоски. За това им викаха "билярдните маси".
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X