Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    ...Всеки тракторист рано или късно си намира електротехника".
    Мен точно перспективата за живот пълзешком в ничията земя между тракториста и електротехника ме притеснява леко. Зер електротехник на стопанска сметка...как беше...беда бедой беду затыкает...
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      Мен точно перспективата за живот пълзешком в ничията земя между тракториста и електротехника ме притеснява леко. Зер електротехник на стопанска сметка...как беше...беда бедой беду затыкает...
      Именно Затова написах - държавата трябва да запази монопола и контрола над насилието. В противен случай - както днес има трактористи, утре взели да се събират и електротехници и ... Уйде коню в ряката.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        ...Давам простичък пример - група от 50-60-100 "хибридни" бойци, някак проспани или нарочно пропуснати от "службите" окупират средно голям населен пункт. Може ли местното РПУ да се справи с наличните сили и средства? Колко часа според теб ще са необходими на държавата за да задейства армията (за момента единственият вариант мисля е военно положение - юристите да ме поправят ако бъркам)? При наличие на местни сили дали те няма да познават града, гората , планината една идея по- добре? ...
        А за чий поддържаме жандармерия? Да не говорим доколко едни уикенд-бойци биха били подготвени да се справят с нещо "хибридно", подсилено със спецназ ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

          100 добпе обучени терористи ,(недай боже) поне в първите 3-4 дни нищо в България неможе да ги спре.Нито имаме хора които да знаят как да проведат операция срещу тях нито хора с опит,да ги спрат.Срещу 100 добре организирани бойци трябва да можеш за успешен и бьрз край да противопоставиш поне 400 с опит.Докато се стиковат службите на терен филма ще е страшен.Щото досега се тренират някакви операции от жандармерийски тип срещу 10-на човека.

          Коментар


          • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

            100 терористи е невъзможна комбинация. Виж 100 вежливи войници вече е напълно възможно.

            Коментар


            • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

              Няма да открия топлата вода като кажа,че в момента основната функция на жандармерията е да пази властимащите от "любовта" на народа,а не народа от вътрешни или външни заплахи.Няма да кажа и колко са тези жандармеристи и къде са дислоцирани,но едни 100 човека както каза Калин могат да устроят такова "Баташко клане"-например в Смолян,че и да си заминат преди родната жандармерия в Пловдив да се е вдигнала.
              В момента в Армията и в Полицията ,части и формирования които реално могат да противодействат се броят на пръстите на едната ми ръка,всичко останало служи на принципа-"ден да мине-самун да загине",или както казва един колега мичман-"гърба,гъза,белият чаршаф".

              Коментар


              • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                Няма да открия топлата вода като кажа,че в момента основната функция на жандармерията е да пази властимащите от "любовта" на народа,а не народа от вътрешни или външни заплахи.Няма да кажа и колко са тези жандармеристи и къде са дислоцирани,но едни 100 човека както каза Калин могат да устроят такова "Баташко клане"-например в Смолян,че и да си заминат преди родната жандармерия в Пловдив да се е вдигнала.
                Винаги и навсякъде въоръжените сили от всякакъв род и вид пазят властта. Пазят "народа" (каквото и да значи това) само ако от това зависи властта. Хитрите народи са направили така че да зависи...

                Иначе в света съществуват всякакви възможни сценарии на враждебно действие. Въпросът е да се пазим от тези които представляват реален риск.

                Коментар


                • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                  Ако настоящата дискусия е представителна извадка за настроенията, образованието и интелектуалното ниво на нацията...
                  ...ми е време за Терминал 2 (по-добре късно, отколкото твърде късно).

                  Коментар


                  • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                    Че ние каквато сме умряла котка за нас всичко представлява заплаха.В Турция има над 2 700 000 бежанци,мислиш ли че не могат от тях да се наберат 100 човека с опит и да се екипират.И след това ако ние сме мишената да ни покажат какво могат.Колкото до вежливи войници ,пропагандни клишета даже теоретично не ме интересуват.

                    Коментар


                    • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                      Точно защото сме умряла котка почти нищо не ни заплашва. Да набереш 5 човека - може ама не си струва, 100 - не си струва и един да сбърка ще се провали.

                      Коментар


                      • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        А за чий поддържаме жандармерия? Да не говорим доколко едни уикенд-бойци биха били подготвени да се справят с нещо "хибридно", подсилено със спецназ ...
                        Да ти кажа именно при "хибридното" тоя спецназ ще е в много малки количества защото "тях ги няма там". Основата ще е местно "опълчение" от петоколонисти , повечето без особенна подготовка. . Ако приемем условно, че именно специалци може да извадим в някакво количество (и качество) необходимото за хибридно противостояние е именно една идея по- подготвени местни сили за самоотбрана.
                        100 добпе обучени терористи ,(недай боже) поне в първите 3-4 дни нищо в България неможе да ги спре.Нито имаме хора които да знаят как да проведат операция срещу тях нито хора с опит,да ги спрат.Срещу 100 добре организирани бойци трябва да можеш за успешен и бьрз край да противопоставиш поне 400 с опит.Докато се стиковат службите на терен филма ще е страшен.Щото досега се тренират някакви операции от жандармерийски тип срещу 10-на човека.
                        Както е казал Ясен - ако имам 100 добре обучени и организирани терориста (и ги въоръжа съответно) надали целта ми ще е точно Р. България. 1. Защото няма особен смисъл. 2. Защото ще постигна какво? Ислямизация на държава при основно население христяни или около тях? Хаос ? Че тука тероризъм ни не трябва за тая цел - сами си го създаваме доста успешно. Страх у гражданите? Нашите граждани са уплашени по дифолт.

                        А по повода на Терминал 2 - лично за мен не е избор. При условие , че мога да избирам между две различни от българското гражданства , ако българското стане невървежно в ЕС поради прекаленият брой мигранти (да ,да и това е възможно).
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                          Франция ще прави жандармерия,Германия ще гласува войската да може да работи и вътре в самата държава,Корсиканските бантити заплашват ИСИС,че ще ги плякат ако ония намислят нещо........а нашите гранични са с по един Макаров на браздата и се чудим ако е така от злоба някой предприеме нещо имаме ли бензин да стигнем до него.

                          За какво ни е една структура от цивилни които имат идея и малко опит?Ми не знам ма преди година в Тексас цивилните се нервираха,взеха по една пушка и пиле не прехвърляше през границата,това докато не се реши,че трябва да са готини и да си затварят окото.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:citizen-militia-texas-border.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5721776

                          https://www.rt.com/usa/186744-citize...-texas-border/

                          местни с лек опит ветерани,оборудването от тях,искат организация само......пиУенце трудно минава ако има нормална организация.Това по въпрос за границата примерно.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 29-07-16, 14:22.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            А за чий поддържаме жандармерия? Да не говорим доколко едни уикенд-бойци биха били подготвени да се справят с нещо "хибридно", подсилено със спецназ ...
                            Според мен Mad Dog е прав. Пример за военни действия не мога да дам , но мога да дам като пример пожара на Витоша. В първия ден след пожара се събираме пред кметството. Обучените пожарникари се натоварват в един малък бордови 4х4 , тръгваме след тях като носим питейна вода. След сто метра по асфалта спират и казват водете ни. Оказва се , че тези дето са тръгнали да гасят пожара , нито знаят къде е , нито знаят как да стигнат до него. От асфалта навлязоха на сто метра в гората и спряха , защото техниката не им беше пригодена за условията , нито имаха опита да я управляват. Обаче с две местни момчета на 16-18г. , стигнахме много бързо до пожара , понеже познаваха планината , и направихме снимки. Снимките се оказаха безполезни , защото този който ръководеше гасенето не познаваше планината и не можеше да се ориентира кой склон къде е , коя час гори , .... Обяснихме му , че вятъра тласка огъня към склоновете , и един възрастен местен му каза , че може да пламне целия склон , обаче ни беше казано да не се бъркаме , защото те си знаели работата. Познай дали на другата сутрин не гореше целия склон на планината. И заключението е , че ако на месно ниво имаше оборудвани с водни помпи две АТВ-та и 4-5 мотора с маркучи и лопати за 150-200 х.лв. , и сигнала за пожара беше подаден на местно ниво , то той щеше да е загасен в първите часова , и щяха да са изразходвани две туби бензин. Та ако на местно ниво има подходяща военна организация , с подходяща бързо подвижна техника и подходящо въоръжение , познавайки релефа , много бързо би минала в гръб на евентуалния противник или биха заели по-добри позиции. И всичко това за време през което състава на жандармерията не си е обул кубинките.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                              Те американците бая се замислиха как да работят срещу ловните дружинки едно време в Сърбия,а какво си говорим срещу 50 местни познаващи терена,работили едни с други и тренира и с тяхното си оборудване.Не че нещо ма на 500 метра главата не можеш да си вдигнеш тия дни,не е като да ти тръснат един стар Калашник,кубинките и 'оди се оправяй на терен който не познаваш.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Франция ще прави жандармерия,Германия ще гласува войската да може да работи и вътре в самата държава,Корсиканските бантити заплашват ИСИС,че ще ги плякат ако ония намислят нещо........а нашите гранични са с по един Макаров на браздата и се чудим ако е така от злоба някой предприеме нещо имаме ли бензин да стигнем до него.

                                За какво ни е една структура от цивилни които имат идея и малко опит?Ми не знам ма преди година в Тексас цивилните се нервираха,взеха по една пушка и пиле не прехвърляше през границата,това докато не се реши,че трябва да са готини и да си затварят окото.
                                Франция си има Жандармерия .... Прави Национална Гвардия. А за САЩ любими са ми Oath Keepers ама уви тука такава вяра в конституцията няма (най малкото щото половината не са я чели). И тук няма место за такива.

                                И всичко това за време през което състава на жандармерията не си е обул кубинките.
                                М немм.. докато шефа на жандармеристите още чака да му кажат от София дали да да нареди на личният състав обува кубинките или да се прави, че нищо не се е случило. А в софия с точно същият въпрос се събира еннайсти съвет за национална сигурност , като там въпроса е дали да обуваме кубинките или директно да вадим цветята и трансперантите ега ни подмине.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X