Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Самолетоносач ще има ли? Да не започва рекламна кампания за новия Топ Гън..
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      При тия малки поражения няма как да е торпедо.Не приемайте 40-50 км далечина на действие на торпедото за мантра.Пък и никой няма да стреля с кой знае модерно торпедо по транспортен кораб.Там и едно тъпо торпедо върши работа.

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Много плоско и елементарно звучи да са иранците. Каквато и да им е евентуалната цел, мисля имат и по-умни начини за постигането и. Освен да са някакви вътрешни фракции...

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Момци това няма как да е торпедо . Още през втората световна германците разработват електрическо управляемо торпедо със селекция на взривяването дали контактно или под кораба . Бойната част е поне 300 килограма високоексплозивна смес и при попадение в такъв тип кораб той ще се разцепи на две и ще потъне за броени минути .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Корабите са японски и норвежки. Ударът по японския кораб става в момент, когато японски представител е лично при аятолаха Хаменей. Вчера иранците са се срещнали със специален пратеник от ЕС-срещата е планирана преди месец. Екипажите на корабите твърдят, че са видели дронове. Другото е по-интересно-екипажът на единия кораб е само руснаци. Японският кораб е ударен два пъти, през около три часа интервал. По време на втория удар точно са били потушили пожара от първия и взимат решение за евакуация. Отзовават се най-бързо иранците. После единият екипаж е върнат на кораба си, другият екипаж е в Иран, защото корабът пътува на буксир към ОАЕ за ремонт.
            Такава идиотщина в стил "ранния Холивуд" освен в щатите и при саудитците...май няма много други места, където може да бъде измислена. Добре, че никой не умря.
            Каква ще им е идеята на иранците да си гърмят по съюзниците?
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Каквото и да си говорим - ирански катер е заснет да сваля нещо от корпуса на единият кораб. Нещо което много прилича на мина.

              Знам че има много варианти, но поне за момента в обяснителен режим ще са иранците. И на мен много неща не ми се връзват, но фактите са си факти.

              П. С. Че се замислих - какво значи видели са дронове? Пикирали са върху тях или какво? Дроновете тва им е хубавото (или лошото, според гледната точка) че е трудно да ги видиш.
              Последно редактирано от windwarrior; 15-06-19, 22:49.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Летящи обекти. Някакви. Интересно, че в Англия има вече доста критики към позицията на правителството, които веднага подкрепиха щатите, че иранците били виновни. Било прибързано и необмислено в момент, когато ЕС се опитва да спасява ядрената сделка...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Каквото и да си говорим - ирански катер е заснет да сваля нещо от корпуса на единият кораб. Нещо което много прилича на мина.

                  Знам че има много варианти, но поне за момента в обяснителен режим ще са иранците. И на мен много неща не ми се връзват, но фактите са си факти. ...
                  "Да сваля" ... А само иранците могат да сложат мина? Нещо ми се въртят едни спомени отпреди 35-36 години, когато някой беше посял мини около пристанищата на една страна ...

                  Не че и ония брадатите с чалмите не са достатъчно куку, ама пък не е като да няма практика в удобен момент някой да вади нещо, с което да вкара другия в обяснителен режим.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Както казах, и на мен много неща не ми се връзват. Но който и да играе партията, за момента иранците са на топа на устата. Чисто по фактология.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Преди малко по новините-
                      1. след експлозията единия кораб изпраща мейдей. 8 минути по късно пристига американски дрон. При пристигането си е обстрелван с ракети от брега на Иран. Ракетите са минали над палубата на кораб, има сума свидетели /не американци/.

                      2. Екипажа съставен предимно от руснаци е спасен от друг кораб. Появяват се ирански военни кораби и почти принудително /общо взето не са им дали друг вариант/ спасените са прехвърлени на иракските военни съдове и са закарани в Ирак. Там са държани под ключ и без връзка със света /ъъъъ, аз като спасявам някого, първо звъня на доктор, ако не е болен или ранен, му давам телефон в ръцете, че семейството мре от инфаркт/. Това със насилственото прехвърляне на екипажа и то е пред сума свидетели /не американци/.

                      3. Преди няколко дни със същата ракета е свален американски дрон. Ракетата пак Иранска.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Едва ли дори и аятоласите са толкова тъпи че да рискуват да си развалят отношенията с единствените съюзници които имат . Над водата ги държи само позицията на Русия и до някъде Китай . Те им доставят съвременно оръжие . Изпускаме още един основен играч в региона Израел . Те с Иран отдавна си имат много проблеми същевременно Израел имат и едни от най добрите специални служби в тоя свят . Евреите винаги са били много добри в играта друг да им извади горещите картофи от огъня .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Едва ли дори и аятоласите са толкова тъпи че да рискуват да си развалят отношенията с единствените съюзници които имат . ...
                          Не бих казал, че японците са им съюзници. Но са важни клиенти и нещо силно ми се губи смисълът в това да думнеш танкер на клиента си в момент, в който негов представител ти е на гости. Освен ако силно не желаеш въпросният клиент, освен американските санкции, да получи още един силен стимул да ограничи отношенията си с тебе.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Едва ли ако те са заложили мините не са проучили че екипажа на единя танкер е основно от руснаци . Точно в този момент не е никак добре да се ебаваш с тях.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Поредната постановка в стил оръжията на Саддам, то е ясно че иранците нема как да са толкова прости да предприемат подобно нещо, въпроса е кой е залепил мините на борда а не кой ги е свалил после? Ако са били американци или израелци мините щяха да са поставени под ватерлинията та да се симулира торпедо, некадърното им поставяне според мене говори за постановка от местни "приятелски" настроени служби или банда ентусиасти от арабска държава дето имат доста да връщат на иранците.
                              Интересното е че медиите веднага гръмнаха с новината за торпедна атака и никакъв намек за тероризъм което значи че подобна версия е подготвена и иранците са на устата на топа.

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Е да де, ама се видя, че не е торпедна атака и своевременно се появи видеото.

                                А версията, че иранци, ама нали свързани с официалната власт, свалят не взривила се мина, та да не оставят следи, е изключително наивна. Не невъзможна разбира се, но за сега не издържа проверката.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X