Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Визирах този клип:

    ,

    а и наповечето на които съм попадал е със същатат необяснима форма...!?! примерно тук в началото също се вижда какъв проектил зарежда:



    П.п. сега като погледах повече клипчета забелязвам, че има и варианти с аеродинамични проектили със сабот, но остава недоуменията ми за другите - нито защо са с такава отчайващо неаеродинамична форма, нито как се стабилизират в полет...
    Последно редактирано от bushiDO; 04-02-18, 22:18.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Нда, така и предполагах. Всъщност и затова попитах защо съфорумците ги притеснява липсата на погреб, който да съдържа Н-на брой огромни 30-40 см тучове проектили, и съответните тонове ВВ небходими за да се изстрелят въпросните тучове. Явно погреба на въпросния рейлгън може да се сведе до средно-голям килер.

      П.С. Отделно че въпросната установка (китайската, от която тръгна дискусията за печалната липса на погреб) е експериментална, и е закарфичена на каквото им е паднало под ръка. Едва ли се очаква от нея да води няколко-дневен бой срещу линейни съединения на вражески кораби. Поради което (печалната) липса на 2 декара погреб едва ли да и е чак такъв минус.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Не знам дали в тази или друга тема, но вече бяха обсъждани въпросните рейлгънс.. та по спомен

        1) защо проектила, в някои случаи, има очевидно неаеродимамична форма;
        2) защо от ствола на оръдието излиза нещо поразително напомнящо традиционен взрив на "тласкателно" взривно в-во...?!?
        1) ми... още ги тестват... пробват различни материали на проектила, различни материали...
        2) Взривът си е баш взрив. Целта му е да вкара някаква начална скорост на проектила, след което поема електрониката.

        Коментар


        • Re: Новини и любопитно

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5780362

          1. още се тества - материали, форми и каквото се сетиш - задната част е заради магнитното поле - споко, ще го наглясят.
          2. Няма никакъв взрив /няма никакво взривно вещество/ - ефекта е от огромната скорост и триенето.

          Коментар


          • От: Re: Новини и любопитно

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]946799[/ATTACH]

            1. още се тества - материали, форми и каквото се сетиш - задната част е заради магнитното поле - споко, ще го наглясят.
            2. Няма никакъв взрив /няма никакво взривно вещество/ - ефекта е от огромната скорост и триенето.
            A - на тази снимка се вижда идеално какво имам предвид. И ОК- формата е заради магнитното поле, но не може ли да му сложат някакви полимерни обтекатели, които не бъркат магнитното поле, а дават по-добра аеродинамика и стабилизация в полет? На някои от кадрите се вижда, че точно проектил с тази форма лети доста небалансирано, почти като слуг на ловна пушка....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • Re: От: Re: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              A - на тази снимка се вижда идеално какво имам предвид. И ОК- формата е заради магнитното поле, но не може ли да му сложат някакви полимерни обтекатели, които не бъркат магнитното поле, а дават по-добра аеродинамика и стабилизация в полет? На някои от кадрите се вижда, че точно проектил с тази форма лети доста небалансирано, почти като слуг на ловна пушка....

              Някъде бях чел, че вече имат разработени проектили за различни нужди. Този туч ще бъде нещо като контейнер.

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                И за момента му трябва захранване колкото двата козлодуйски хилядника .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Щом "дръпнатите" са го качили на обикновенно БДК явно не му трябва ядрен реактор за захранване.

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    442-ри пехотен полк,съставен изцяло от американски японци(Франция 1944).Полкът е най-награждаваната военна част за цялата история на американските ВС.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DUMs4HkWsAEhHgG.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5780433

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Нормално . В американската армия средно на 3 убити имат един пленен а в японската на 150 убити . Кодекса на самурая си действа независимо кой е господаря .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Na английски е, на който му се чете ще е и.нтересно

                        https://theaviationist.com/2018/02/0...ing-gao-warns/
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Иебем ти и стелто, както би казал сърбина. Иначе интересно чий го търсят амеркикански самолети на руската граница.

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Кодекса на самурая си действа независимо кой е господаря .
                            Страхът си действа също толкоз ефективно. 120 000 американски граждани от японски произход са "интернирани" в лагери на територията на САЩ по време на ВСВ. Предполагам факта, че семейството ти сърба чорба в нЕкой концлагер на средата на нищото лекинко повдига и бойният дух.

                            Бушидо на самурая си действа спрямо даймьо. А от там и спрямо императора/шогуна, по възходяща линия. Няма начин бушидо да действа спрямо гайджин. Тва доколкото аз съм запознат с материята.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Страхът си действа също толкоз ефективно. 120 000 американски граждани от японски произход са "интернирани" в лагери на територията на САЩ по време на ВСВ. Предполагам факта, че семейството ти сърба чорба в нЕкой концлагер на средата на нищото лекинко повдига и бойният дух.

                              Бушидо на самурая си действа спрямо даймьо. А от там и спрямо императора/шогуна, по възходяща линия. Няма начин бушидо да действа спрямо гайджин. Тва доколкото аз съм запознат с материята.
                              Опасността от така наречената пета колона нито тогава нито сега е за пренебрегване . Въпреки че японците през втората световна на практика не са имали никаква възможност да застрашат континенталната част на щатите . Дори и силите им по островите не са имали възможност да поддържат и снабдяват .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Иебем ти и стелто, както би казал сърбина..
                                Нищо му няма на стелта, сам по себе си не е компрометиран.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X