Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Това точно е анимация. Но изстрелване на ракети - и балистични, и крилати - от подводно положение е отдавна тривиална процедура.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Всъщност и част от армията на САЩ. А от друга страна е дериват на американска оръжейна система - пълен мишмаш...
      Не е дериват всъщност.
      Доработката/заемките на/от американските системи, се състои в привеждането им към класическа, европейска (по същество немска) класика.
      Последно редактирано от davc; 07-10-17, 23:06.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        За ракетите знам.
        Но сега за пръв път виждам такова със самолет.
        То даже се вижда и къде е прехода между двете части...

        Чак ме е срам, че се хванах.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не е дериват всъщност.
          Доработката/заемките на/от американските системи, се състои в привеждане към класическа, европейска (по същество немска) класика.
          Нещо не те разбрах, но ако думата дериват не те кефи, нека е доработка/заемка!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Крилатите ракети, по същество (и генезис) са безпилотни самолети.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Е какво са заели? Заменили са... - уникалното, американско, с класическо европейско
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Е какво са заели? Заменили са... - уникалното, американско, с класическо европейско
                Ми основата на която е стъпила G36, на която пък се базира 416 на т.н. short-stroke gas piston system ! А какво е класическото европейско, с което са заменили уникалното американското което също не ми е ясно кое е?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Уникалното американско, е отпадането на газовото бутало (Стонър - май и ти имаш такава пушка ). Другото (независимо с къс, или дълъг ход на буталото) е европейско (и в частност - немско).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171008_083537.JPG
Прегледи:1
Размер:205.8 КБ
ID:5769269
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      За ракетите знам.
                      Но сега за пръв път виждам такова със самолет.
                      То даже се вижда и къде е прехода между двете части...

                      Чак ме е срам, че се хванах.
                      Руснаците отдавна имат идея за такава разработка,имаше проектни разработки в списанията"Авиация и космонавтика" от едно време ,бях абониран за всички авиоторски списания от онова време ,та от там знам че имат некви идеи,като лафа за руските летящи трактори с картечница от колхозите.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Уникалното американско, е отпадането на газовото бутало (Стонър - май и ти имаш такава пушка ). Другото (независимо с къс, или дълъг ход на буталото) е европейско (и в частност - немско).
                        Мдаа, само дето пропускаш, или не знаеш, че Стоунър освен в разработка на на AR-15 участва и в разработката на AR-18, което не се приема на въоръжение, но стои в основата на редица по-съвременни оръжия, вкл. и на 416. Та не знам как точно късия ход на буталото е немско, че и класическо, освен пък, ако Стоунър не е изплагиатствал нещо когато е разработвал AR-18
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          АР 18, по същество има съвсем класическа конструкция и представлява "крачка назад" спрямо направо футуристичната за онова време идея на АР 15. Късият ход на буталото не е идея на Стонър, оригиналният стонъров принос, е "надяването" на буталото върху газоотводната тръба и е мероприятие за компактност.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            ...Късият ход на буталото не е идея на Стонър, оригиналният стонъров принос, е "надяването" на буталото върху газоотводната тръба и е мероприятие за компактност.
                            Е така де - точно за "надяването" на буталото става въпрос! Появява се при AR-18 и в последствие се разклонява в много деривати (сори, че не ти харесва, но това е точната за случая), вкл. и обсъждания 416.
                            П.п. Има и сума ти американски деривативи на AR-18. И те ли са "европейски/немски"?!?
                            Последно редактирано от bushiDO; 08-10-17, 10:18.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Е така де - точно за "надяването" на буталото става въпрос!
                              А-а, чеки малко.
                              Ти каза това:
                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Ми основата на която е стъпила G36, на която пък се базира 416 на т.н. short-stroke gas piston system !
                              Аз отговорих това:
                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Другото (независимо с къс, или дълъг ход на буталото) е европейско (и в частност - немско).
                              Че за надяването на буталото ставало въпрос - едва сега казваш!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                А-а, чеки малко.
                                Ти каза това:

                                Аз отговорих това:


                                Че за надяването на буталото ставало въпрос - едва сега казваш!
                                Бе ти много работи казваш, но бягаш от конкретиката! 416 дериват ли е на AR-18, или е стъпило на нещо "европейско (и в частност - немско)"?!?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X