Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
    Ооооо, Черно море е перфектно място за действие на самолетоносач ...
    А, че ще е като като крутон в чиния супа ли става дума?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      А, че ще е като като крутон в чиния супа ли става дума?
      Нещо такова Черно море е достатъчно малко за да може да се облита от наземно базираните самолети .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Нещо такова Черно море е достатъчно малко за да може да се облита от наземно базираните самолети .
        Плюс, че една голяма част от него е в обсега на противокорабни ракети.

        Отделно, дето по начало не е ясно изобщо за чий и е на Турция самолетоносач, при положение, че няма да има проблем да осигурява въздушно прикритие на флота си в Черно море със силите на своите ВВС, действащи от летища.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          И що се фанахте за Черно море!
          Турция, всъщност има брегова ивица, най-малко на него, а над две трети от границите и са морски. Освен това, самолетоносачът не е крайбрежен граничен катер, а тя има претенции за отстояване на интереси от източното средиземноморие (където е въпросното Черно море) до северния Индийски океан.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            И що се фанахте за Черно море!
            Турция, всъщност има брегова ивица, най-малко на него, а над две трети от границите и са морски. Освен това, самолетоносачът не е крайбрежен граничен катер, а тя има претенции за отстояване на интереси от източното средиземноморие (където е въпросното Черно море) до северния Индийски океан.
            Сега, ако Ердоган хептен се е чалнал и се гласи да прави империя на много морета или пък да се пъне за световна велика сила, може и да му трябва самолетоносач. А за морските граници извън черноморските важи същото, каквото и за последните - те са на затворено море и наличната авиация с наземно базиране е предостатъчна.

            В същност, ако става въпрос за това, то не е и точно самолетоносач, а многоцелеви десантен кораб, с възможност за базиране на 6 бр. F-35 с вертикално кацане + някакъв брой хеликоптери. С тези 6 самолета кой знае какъв ПретенциЙ трудно ще отстоява.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              Политиката на Турция (Ердоган, е просто текущия държавен глава) е точно такава - първостепенна регионална сила. Сега, това дали е чалване, или нещо друго, си е въпрос личното тълкувание всекиму.

              ПП
              Всъщност, като стане въпрос за самолетоносачи, първата асоциация са американските "суперсамолетоносачи", а по същество, масово намиращите се на въоръжение са именно като "проектотурския".
              Последно редактирано от davc; 22-06-16, 09:20.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Не потъва и не потъва...
                Колко часа са нужни, за да бъде потопен този американски кораб?

                http://fakti.bg/world/194930-ne-pota...aign=firstpage

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Велосипедът на служба през 21 век






                  http://otvaga2004.ru/kaleydoskop/cal...ye-velosipedy/
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • Re: Новини и любопитно

                    Уникално. Много интересен дизайн.

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Ще помоля някой който е по в час с ракетната тема да коментира тази снимка, по точно пламъка в носовата част.
                      Аз го разбирам като дюзи/двигател за корекция на курса.



                      http://bmpd.livejournal.com

                      http://militaryrussia.ru/blog/topic-92.html

                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Руснакът Федор Конюхов, с поддръжката на интернационален екип току-що затвори кръг около земята при соло обиколка с балон....
                        Интересна личност - прочетете биографията му - заслужава си
                        Стартира на 12.07.2016 в Западна Австралия и сега отново е там....
                        Очаква се да кацне някъде в Източното крайбрежие на Австрялия...
                        Повече информация - http://konyukhov.ru/
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Не потъва и не потъва...
                          Колко часа са нужни, за да бъде потопен този американски кораб?...
                          Изуми ме, че след торпедото,подскочи целия и после пак си се плацикаше

                          Те една сборка на конвенционални ракетни удари по кораби

                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от DBRS
                            Изуми ме, че след торпедото,подскочи целия и после пак си се плацикаше
                            Торпедото трябва да се взриви под кораба за да създаде зона с ниско налягане и кораба да се пречупи един вид.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Ми отдолу си е взрива на торпедото, но в предната част.
                              При всички случаи - много добре проектиран и изпълнен кораб.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Пречупването на изправен ( а не безвъзвратно ръждясал) кораб не винаги изглежда като пречупена солета... Но една такава деформация често нанася огромни щети, въпреки, че външно 'корабът се плацика'
                                И това не значи, че няма да потъне съвсем скоро (особено ако е скъсал някоя друга заварка по корпуса и е нарушена водоплътността)... За пораженията по корабните системи (вода/ток, механика, сигнализации) да не говорим...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X