Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Малко информация вътре от кухнята http://radiovesti.ru/article/show/article_id/142743
    Сибиски, ако ракетата е летяла насрещно на Боинга, както е картинката публикувана от американските посолства, не би ли трябвало да се чуе на записа нещо от рода на: - Я виж там.... - или подобно ?
    Има ли време за да я забележат пилотите ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Скоростта на ракета близо 3М, скоростта на самия самолет близо 1М, при насрещно скоростите се сумират, равносметката е близо 4М... С една дума - НАДАЛИ!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Скоростта на ракета близо 3М, скоростта на самия самолет близо 1М, при насрещно скоростите се сумират, равносметката е близо 4М... С една дума - НАДАЛИ!

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Мисля че ако Сибирски се е возил в кабината на обстрелван Боинг ще може да отговори на въпроса.

          Аз не съм, затова съвсем лаишки и по логика, при предварително условие за кристална видимост и при предварително условие за скорост на ракетата 800м/с която бе коментирана по-рано в темата :

          - Ако идва отдолу и отпред, всичко зависи от ъгъла на видимост от кабината. Ако няма прозорчета долу в кабината като тия Ан-ове товарните - просто не виждам как ще я видят ако не се взират изрично за нея.

          - Ако идва хоризонтално право отпред - сечението и е малко, но ще се вижда поне някакъв огън. От какво разстояните ще се вижда - пилотите си знаят.

          - Ако идва отдолу и под ъгъл - пак зависи от ъгъла спрямо самолета. Тук бих се отпуснал с варианти за хоризонтален полет на ракетата спрямо самолета и прочее феерии, но по-рано в темата специалисти недвусмислено ми доказаха че ракетата избира най-пряката траектория към целта, без джиджи биджи и лиготии. При това положение мисля няма да е трудно при предполагаемата отдалеченост установка-цел и познавайки височината на самолета да изчислим ъгъла на ракетата. Както и да го въртя ми излиза все доста остър, демек - захождащ към самолета "отдолу" а не "отстрани".

          При всички положения - учуден съм от зададените по-рано в темата въпроси за "защо не е оповестено съдържанието на записите". Ако не се лъжа в момента тече разследване. Нямам данни някога да е пускан пълен и официален препис на съдържанието на черна кутия преди да е завършено съответното разследване. Нерядко се пускат предварителни данни или данни от други устройства (като при изчезналия френски самолет от Бразилия), но те си остават неофициални.

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Скоростта на ракета близо 3М, скоростта на самия самолет близо 1М, при насрещно скоростите се сумират, равносметката е близо 4М... С една дума - НАДАЛИ!
          Писали сме едновременно. Дойдохме си на думата. За протокола - на тази фаза от полета на ракета от този вид - огъня/огненото кълбо/огнената струя зад ракетата същата ли е като при пускането, или вече е в някаква друга фаза ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            На финала няма никакъв пушек нито дим от ракета. Някъде сведъщ човек написал че двигателя на ракета от Бук работи само 15 секунди.

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Благодаря
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Пък и не вярвам че пилоти се занимават със зяпане през прозорците. Те си имат свои занимавки.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  ...
                  - Ако идва отдолу и отпред, всичко зависи от ъгъла на видимост от кабината. Ако няма прозорчета долу в кабината като тия Ан-ове товарните - просто не виждам как ще я видят ако не се взират изрично за нея. ...
                  Последният пътнически самолет, който ми е известно да има остъкляване в долната част на кокпита, бяха по-старите версии на Ту-134. И то беше, защото този модел има бомбардировач в родословното си дърво.

                  Специално при Боинг-а положението е такова.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boeing_777_cockpit_inflight.jpg
Прегледи:1
Размер:46.2 КБ
ID:5602070

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boeing_777_cockpit_inflight2.jpg
Прегледи:1
Размер:231.0 КБ
ID:5602071

                  Предполагам че по принцип, в зависимост от ъгъла, под който ракетата подхожда отпред и отдолу, пилотите биха могли да видят следата от нея, но за целта би трябвало някой от тях да се е навел напред/настрани и да гледа в съответната посока точно в секундите, които са нужни на ракетата да се сближи с целта. Ама не ми се вярва да го правят това при положение, че самолетът си лети спокойно по курса на 10,000+ метра.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Я и двамата са в кабината я не,това си лети на автопилот спокойно и никой не гледа колко са грозни облаците под него.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Поне един пилот винаги има в кабината.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Сибиски, ако ракетата е летяла насрещно на Боинга, както е картинката публикувана от американските посолства, не би ли трябвало да се чуе на записа нещо от рода на: - Я виж там.... - или подобно ?
                        Има ли време за да я забележат пилотите ?
                        Преди време писах - при пуск на изделия от относително стари системи "земя-въздух" в кабината на целта - това, което знам - е за Фантом - та фантомската "Наташка" ти упоменава, че имаш 3 ( ТРИ !!!) секунди, за да напуснеш целта ( или катапултиране, казано по-разбираемо).

                        Това не ти гарантира, но ти увеличава шанса да оживееш, преди да си нарязан на тънки лентички - барабар със самолета.

                        Независимо от ъгъла на среща на целта с динамичния конус от осколки от бойната глава!

                        Така че отговора е пределно ясен!
                        Надали в пасажерски самолет има индикация за иницииран пуск срещу него.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Преди време писах - при пуск на изделия от относително стари системи "земя-въздух" в кабината на целта - това, което знам - е за Фантом - та фантомската "Наташка" ти упоменава, че имаш 3 ( ТРИ !!!) секунди, за да напуснеш целта ( или катапултиране, казано по-разбираемо).
                          Митове и легенди....

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                            Митове и легенди....
                            Не знам - аз Фантом не съм карал, но ми е бил доста време като цел - имитатор.

                            Не знам, аз не разбирам от тия работи, ама щом казваш..

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Поне един пилот винаги има в кабината.
                              Напоследък поне както пишат - задължително двама.
                              Ако някой от двамата трябва да излезе - задължително трябва да има в кабината човек от резервния екипаж (става въпрос за дългите полети и е възможно това правило да е въведено не във всички авиокомпании - това не съм сигурен).
                              Причината бе - няколко самоубийствени 'мисии' на пилоти, които изчакват да излезе по естествена нужда другия пилот, и предприемат самоубийство...
                              Относно дали пилота вижда или не ракетата (или следата): факт е, че при 'другия' случай със сваления ТУ-154 от украинците, пилотите са коментирали: "Куда попало?"...
                              Т.е. са видели ракетата, макар и късно...
                              Дори и двигателя на ракетата да не работи (който явно работи през първите дванадесеттина километра - т.е. може все още да е работил докато достигне височината на целта), при такава скорост и височина не вярвам да няма инверсионна следа...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 29-07-14, 19:10.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ... факт е, че при 'другия' случай със сваления ТУ-154 от украинците, пилотите са коментирали: "Куда попало?"...
                                Т.е. са видели ракетата, макар и късно...
                                за онзи Ту-154
                                04/10/01: Черное Море. Ту-154М А/К Сибирь (сбит украинской ракетой). Погибло 88 человек
                                В момент взрыва разрушения самолета не произошло - лишь полная разгерметизация и воспламенение топлива. По данным "Итогов", экипаж еще около 30-40 секунд сражался за жизнь самолета - в это время бортовой ответчик и радиосвязь работали, хотя радиолокационная засветка борта уже не просматривалась.

                                Пилоты пытались дать свой пеленг через радиопеленгатор. В какой-то момент связь восстановилась - в кабине были слышны крики и какие-то команды. Расследователи разобрали пока только одно слово "Попало!.." или "Попал!..". Потом в эфире был слышен еще один пеленгационный щелчок - так по давней традиции пилоты прощаются с землей, когда связь уже не работает.

                                После чего, судя по всему, началось динамическое разрушение конструкций - стали отрываться самые тяжелые части: двигатели, киль, плоскости крыльев. Через минуту-другую все было кончено...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X