Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Ако два самолета летят близо един под(над) друг на радара се вижда само един. Прилагането на такЪва тактика е престъпление,ако военен самолет се крие под, или над граждански!
    Не мисля. На 10 000 метра радара хваща много по ясна картина отколкото на ниските нива( ъгъл на място) където е най трудни за прихващане поради" местници"
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
      Не мисля. На 10 000 метра радара хваща много по ясна картина отколкото на ниските нива( ъгъл на място) където е най трудни за прихващане поради" местници"
      Радар какъв, на какво-всякакъв ли? В случая не визирам стационарен що-годе съвременен радар на международно летище, или военен такъв, но нека специалистите да кажат-от радари не вдявам.

      П.С. На Шабла бях свидетел как фатмака, както следеше на радара ниско летящ Миг-29 в следващия момент прихвана орящ трактор под аероплана и докладва: целта спря!
      Последно редактирано от mbenz; 21-07-14, 20:35. Причина: допълнение
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        П.С. На Шабла бях свидетел как фатмака, както следеше на радара ниско летящ Миг-29 в следващия момент прихвана орящ трактор под аероплана и докладва: целта спря!
        Аааа, да не те очудва- на Ломски Форт колко ТИРа са били "прехващани" и се дзвереха как самолети "летят" с 80-90км/ч....
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Може би щото част от публиката, или от най-гласовитита й част, вече имат единствен и само техен верен отговор?

          Може би защото голяма част от публиката помни други завъртяни лъжи при други мега грозни осирания.Чернобил..Курск и др. А и не за първи път се крият по тези земли по касите черни кутии от свалени граждански самолети.

          Служил съм в ПВО на llра БГ армия на система КУБ с ракети 3М9/Б Давал съм над 50 наряда при планшетите в БУ -Батарея управление.Вдигали са ни под Марица-200(бойна тревога) когато навлязоха няколко спортни самолета от Турция.Няколко месечни учения на Корен събиране и разгъване на КУБ до откат.Като финал на службата последните бойни стрелби на ПВО с 3М9 на Шабла.Нащо поделение направи отлични стрелби и получихме награда по 12 дни отпуск.

          Всичко това го пиша за да не ме питаш дали разбирам от ракети...за самолети.

          1.Няма начин да се обърка пътнически лайнер с боен самолет.Както и изтребител да се скрие в сянката на пътническия.
          2.Тия пияни орки дето ги избивате по бараките им няма как да работят толкова адекватно с тези системи без помоща на голямата мечка.
          3.Тези ракетни комплекси не са толкова трудни за прекарване през граници.Може и с влакови вагони замаскирани като какво ли не.За подръжка зареждане и прикриване обаче си трябват специалисти.
          4.Стрелбата с тези ракети оставя страшно много следи и рано или късно всичко ще лъсне.
          5. Смехотворно е да се твърди че са се мерили по самолета на Путин.Преди него маршрута се преслушва.Тези самолети са обеспечени от дозор ескортирани и тн. епа ли по маршрут над военни действия..
          5.Двигателите на Бойнга ако са уцелени във въздуха пряко щяха да са на течен метал на земата.Много ясно че са се запалили след разцепването на самолета а може да са си горяли и на земята.
          6.В единия от клиповете селянката казва че е чула два взрива.Първия е от задействането на взривателя на ракетата а втория е от самолета.Малка самолетна ракета на такава височина няма как да бъде чута.При 3М9 се чува отчетлив тътен който понякога идва след 30секунди.
          7.Държанието на насраните терористи към раследващите експерти само говори кой е натиснал бутона.

          И последно всеки има право на мнение и приемане според фактите на верен отговор.Тези дето се опитват да замажат ситуацията имат право на много версии и заблуждаващи отговори.Жалко само че тези пияни баракаджии докато си играят на войници затриха невините хора.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            ... само двама-трима от пишещите тук са се варили в КП, и още някой беше казал, че е пасъл слона..
            И аз да де отчета, че съм си топлил топките на Венерата. Капитана не можеше да има деца. На мен ми се размина.
            Последно редактирано от derhunter; 21-07-14, 21:17.
            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
              ....
              1.Няма начин да се обърка пътнически лайнер с боен самолет.Както и изтребител да се скрие в сянката на пътническия.
              2.Тия пияни орки дето ги избивате по бараките им няма как да работят толкова адекватно с тези системи без помоща на голямата мечка.
              3.Тези ракетни комплекси не са толкова трудни за прекарване през граници.Може и с влакови вагони замаскирани като какво ли не.За подръжка зареждане и прикриване обаче си трябват специалисти.
              4.Стрелбата с тези ракети оставя страшно много следи и рано или късно всичко ще лъсне.
              5. Смехотворно е да се твърди че са се мерили по самолета на Путин.Преди него маршрута се преслушва.Тези самолети са обеспечени от дозор ескортирани и тн. епа ли по маршрут над военни действия..
              5.Двигателите на Бойнга ако са уцелени във въздуха пряко щяха да са на течен метал на земата.Много ясно че са се запалили след разцепването на самолета а може да са си горяли и на земята.
              6.В единия от клиповете селянката казва че е чула два взрива.Първия е от задействането на взривателя на ракетата а втория е от самолета.Малка самолетна ракета на такава височина няма как да бъде чута.При 3М9 се чува отчетлив тътен който понякога идва след 30секунди.
              7.Държанието на насраните терористи към раследващите експерти само говори кой е натиснал бутона.
              ..
              Малко встрани от темата, ама:
              1. Явно има - дори американците го доказаха
              2. Там също има хора, обучавани в СССР
              3. ОК.
              4. ОК
              5. Зависи как, къде и т.н. е ударен самолета (ако причината за падане е удар). Най-малкото двата двигателя са на едни тридесеттина метра един от друг - не се знае какво виждаме - дали ударен двигател (ако поражението е било пряко към него), или вторични поражения при разрушаването/падането на самолета...
              6. Прекалено отдалечено гадаене. Първия тътен може да е съседката в тоалетната, а втория - взрив от боевете...
              7. Некоректно е да се прави преценка на държане на обикновени хора, без да се знае обстановката там. Хората реагират различно на стрес, а там си има достатъчно...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                ....
                Колега, понеже си бил на КУБ, който е доста подобен на БУК- колко и какви са минималния брой поддържащи машини за да функционира комплекса пълноценно?
                Ако си следил темата досега, към началото възникна спор между мен и Чавдар, до колко може да функционира ПУ установка самостоятелно и пълноценно. Разбрахме се, че на ниво вграден радар евентуално би се справила. Друга каква техника е нужно да има?
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Колега, понеже си бил на КУБ, който е доста подобен на БУК- колко и какви са минималния брой поддържащи машини за да функционира комплекса пълноценно?
                  Ако си следил темата досега, към началото възникна спор между мен и Чавдар, до колко може да функционира ПУ установка самостоятелно и пълноценно. Разбрахме се, че на ниво вграден радар евентуално би се справила. Друга каква техника е нужно да има?
                  Доста подобен, само дето няма пускова установка със собствена РЛС, така че Пеко трудно ще ти отговори.


                  Мнение на експерти, цитирани от The Times

                  The wreckage of Flight MH17 shows damage indicating that it was struck by a missile close to a forward cargo area of the plane, experts said yesterday after studying photographs taken by The Times at the crash scene.In the first evidence from the aircraft to support claims that it was brought down by external attack, two sections of fuselage that fell in a field about a mile from where the cockpit landed showed extensive shrapnel and explosion damage.
                  The damage looks to be in keeping with what you would expect to see from a fragmentation warhead,” ...

                  не показват цялата статия безплатно гадовете


                  В превод: Останките от полет МН17 показват поражения, подсказващи, че е бил ударен от ракета близо до предния товарен отсек на самолета, заявиха вчера експерти след изучаване на снимки, направени от Таймс на мястото на инцидента. Първото доказателство от самолета, подкрепящо твърденията, че е бил свален от външна атака, са две секции от фюзелажа, паднали в поле на около миля от мястото на падане на пилотската кабина, показват сериозни поражения от експлозия и шрапнели.
                  Пораженията изглеждат като тези, които бихте очаквали да видите от осколочна бойна глава ...
                  Още една снимка:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3594261.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5600634
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-07-14, 21:26.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Може би защото голяма част от публиката помни други завъртяни лъжи при други мега грозни осирания.Чернобил..Курск и др. А и не за първи път се крият по тези земли по касите черни кутии от свалени граждански самолети.

                    Служил съм в ПВО на llра БГ армия на система КУБ с ракети 3М9/Б Давал съм над 50 наряда при планшетите в БУ -Батарея управление.Вдигали са ни под Марица-200(бойна тревога) когато навлязоха няколко спортни самолета от Турция.Няколко месечни учения на Корен събиране и разгъване на КУБ до откат.Като финал на службата последните бойни стрелби на ПВО с 3М9 на Шабла.Нащо поделение направи отлични стрелби и получихме награда по 12 дни отпуск.

                    Всичко това го пиша за да не ме питаш дали разбирам от ракети...за самолети.

                    1.Няма начин да се обърка пътнически лайнер с боен самолет.Както и изтребител да се скрие в сянката на пътническия.
                    2.Тия пияни орки дето ги избивате по бараките им няма как да работят толкова адекватно с тези системи без помоща на голямата мечка.
                    3.Тези ракетни комплекси не са толкова трудни за прекарване през граници.Може и с влакови вагони замаскирани като какво ли не.За подръжка зареждане и прикриване обаче си трябват специалисти.
                    4.Стрелбата с тези ракети оставя страшно много следи и рано или късно всичко ще лъсне.
                    5. Смехотворно е да се твърди че са се мерили по самолета на Путин.Преди него маршрута се преслушва.Тези самолети са обеспечени от дозор ескортирани и тн. епа ли по маршрут над военни действия..
                    5.Двигателите на Бойнга ако са уцелени във въздуха пряко щяха да са на течен метал на земата.Много ясно че са се запалили след разцепването на самолета а може да са си горяли и на земята.
                    6.В единия от клиповете селянката казва че е чула два взрива.Първия е от задействането на взривателя на ракетата а втория е от самолета.Малка самолетна ракета на такава височина няма как да бъде чута.При 3М9 се чува отчетлив тътен който понякога идва след 30секунди.
                    7.Държанието на насраните терористи към раследващите експерти само говори кой е натиснал бутона.

                    И последно всеки има право на мнение и приемане според фактите на верен отговор.Тези дето се опитват да замажат ситуацията имат право на много версии и заблуждаващи отговори.Жалко само че тези пияни баракаджии докато си играят на войници затриха невините хора.
                    Присъствал съм на стрелби на Шабла.Срелял съм лично с С 60, 57 мм и със ЗУ 23-2.Иначе "тясната" специалност ми беше на РПК. Последните 6 месеца бях зам.ком на взвод на КУБ, като "фазан". На стрелби с КУБ а така и не присъствах (не остана време).Та имам "груба" представа.

                    Мисля, че си доста предубеден по отношение на "пияните орки" и повечето от гореизложените точки са напълно погрешни.
                    Като говориш за "малка самолетна ракета", знаеш ли какво се чува, като стартира маршовия двигател на "Стрела".
                    Последно редактирано от krasimir.n; 21-07-14, 21:26.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Доста подобен, само дето няма пускова установка със собствена РЛС, така че Пеко трудно ще ти отговори.
                      Чавдар е напълно прав.Пусковите установки, нямат РЛС.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Радар какъв, на какво-всякакъв ли? В случая не визирам стационарен що-годе съвременен радар на международно летище, или военен такъв, но нека специалистите да кажат-от радари не вдявам.

                        П.С. На Шабла бях свидетел как фатмака, както следеше на радара ниско летящ Миг-29 в следващия момент прихвана орящ трактор под аероплана и докладва: целта спря!
                        Уф, да те объркам. На учебни стрелби се стреля по огледалният принцип. Целите излитат от Добрич, дулата са към Русия. На пикиращ самолет ( дето атакува)
                        За тракторите ( ) е друга стрелба, без радарна станция, на право мерене ( колиматор, сега му казват бързомер) -танк, парашут( пускаха ги с миномет).Това бяха упражненията.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Какво толкова спорите за БУК-а, ето видео от производителя:



                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Никой,и не обелва дума,и кой има интерес от цялата тази работа.
                            Всички без Руснаците и Украинците

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Позволете ми да продължа. .... поредица от пробоини под ъгъл 30 градуса спрямо осевата линия на самолета.
                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            И понеже аз несъм единствен или най-грамотен във въпросите на ПВО, другите хора вместо мен са си направили следващите схеми:



                            Това с линиите не мога да си го обясня все още
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              Какво толкова спорите за БУК-а, ето видео от производителя:
                              И то показва какво?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Възможно е два самолета да се виждат като 1, затова обаче има и висотомери т.н 'Слон' навремето.
                                Дали военните записват- разбира се че записват. Навремето се чертаеха планшети по данни от радиолокацията за всички цели. Сега в този размирен район да няма записи е невъзможно!
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X