Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    В момента на удара имаш предвид, че са били на минимум или изключени? В полет има ли практика да спират двигатели?
    Не ги спират, ама минават в икономичен режим и крайсерска скорост на малки обороти. Нещо като 6та. скорост при колите например- вкарваш 6та. на 120км/ч. пускаш автопилота и лягаш да спиш.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Не ги спират, ама минават в икономичен режим и крайсерска скорост на малки обороти..
      Малки, малки, колко да са малки 8-10000 в минута.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170619_original.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5600369
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          В момента на удара имаш предвид, че са били на минимум или изключени? В полет има ли практика да спират двигатели?
          Да, имам предвид в момента на удара, че твърдо не са работили на сериозна тяга...
          При нормално поддържане на скоростта при хоризонтално движение двигателите работят също на сериозна тяга, и биха се появили характерни усуквания по лопатите на компресора... А тук - никакво усукване...

          Дедо, на тая грамада май N1 е под около 2500 об/мин дори и при TO thrust (не съм го смятал, ама тук-таме пишат, че на около 2100об/мин върховете на компресора стават свръхзвукови)...
          A N2 някъде около 7500.об/мин... N3 - май около 12х.об/мин...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Някой може ли да даде компетентно мнение по следния въпрос:

            На руски сайт срещнах твърдение, че украинският клип, качен в тубата на 17 юли (в деня на свалянето на Боинга), в същност е бил създаден на предния ден, 16 юли.

            Става въпрос за този клип.

            При сваляне на .mp4 или .3gp видео от него на компа, отваряне на видеото в споменатия на сайта Media player Classic и разглеждане на информацията за файла, наистина излиза, че видеото е било създадено на 16.07.2014 в 19:11 UTC, което по Източноевропейско лятно време прави 16.07.2014 22:11 ч.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sbu-klip.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5600374


            За проба повторих процедурата и с първия клип, който се появи с пушек от падналия самолет в далечината. При него времето ми се струва странно, защото е 18.07.2014 07:26 UTC (10:26 по наше време), но при всички положения е доста след украинския клип.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boing17-07.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5600375


            Така погледнато, излиза, че аудиозаписът за който се твърди, че съдържа разговори във връзка със свалянето на Боинга, е бил направен преди свалянето му. Или има някаква уловка с тези дати?!?

            П.П. Друг клип с пушеци (публикуван на 17.07) също излиза с време от предния ден

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boeing2.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5600376
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-07-14, 01:27.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              Сам знаеш добре, че времето зависи изцяло от конфигурацията на компютъра на който са създадени или обработени, да не говорим, че има софтуери за манипулиране на всички файлови параметри, това го може всяко дете и не мисля, че може някакво съждение да се изведе.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Сам знаеш добре, че времето зависи изцяло от конфигурацията на компютъра на който са създадени или обработени, да не говорим, че има софтуери за манипулиране на всички файлови параметри, това го може всяко дете и не мисля, че може някакво съждение да се изведе.
                Това, което се вижда като дата и час, не е ли времето, в което видеото е било обработено от сървъра на Youtube? Ако е така, излиза, че различните им сървъри имат драстични отклонения от точното време.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Това, което се вижда като дата и час, не е ли времето, в което видеото е било обработено от сървъра на Youtube? Ако е така, излиза, че различните им сървъри имат драстични отклонения от точното време.
                  Чавдаре, те сървърите им работят в клъстъри географски разположени къде ли не и НЕ винаги е ясно кой къде как защо и с какви конфигурации е, по тия данни нищо смислено не може да се заключи според мен.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Имаше една тема за софийските задръствания, там участникът Alexfield беше пуснал клип как ходи на работа за 15 минути от единия край на София до другия, но качен в youtube излизаше с дата от неделя, а той твърдеше, че е сниман в понеделник. Възможно е тубата да "антидатира" клипчетата.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Да, имам предвид в момента на удара, че твърдо не са работили на сериозна тяга...
                      При нормално поддържане на скоростта при хоризонтално движение двигателите работят също на сериозна тяга, и биха се появили характерни усуквания по лопатите на компресора... А тук - никакво усукване...

                      Дедо, на тая грамада май N1 е под около 2500 об/мин дори и при TO thrust (не съм го смятал, ама тук-таме пишат, че на около 2100об/мин върховете на компресора стават свръхзвукови)...
                      A N2 някъде около 7500.об/мин... N3 - май около 12х.об/мин...
                      Ако приемем за най вероятно самолета да е поразен от шрапнелната БЧ на ракетата той не се е взривил и разпаднал моментално което би станало при директно попадение . В този случай екипажа се е опитал да направи нещо в зависимост от това каква част от управляващите системи са оцелели и са били под техен контрол . Факта че останките са разпръснати на една сравнително голяма площ говори че самолета е падал относително цял и части от него са се късали от претоварването .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        sek, не означава, че екипажа се е опитал да направи нещо - може просто да са прекъснати контролни и горивни системи и двигателя да е изключил, и останал на авторотация - без тяга и на някакви минимални обороти, въртейки се като вятърна мелница от насрещен въздушен поток..
                        Което при неясно положение на самолета, който явно се е разпаднал на части във въздуха (ако останките са разпръснати на голяма площ) не означава, че въобще ще се върти двигателя и дали ще се върти в 'правилната посока', защото може по времето на падане частта с двигателя да е завъртяна и срещу потока - т.е. потока да се опитва да завърти двигателя дори обратно...
                        А относно първото клипче с 'разговорите' - на доста места писаха, че е монтаж с извадка от различни разговори за свалянето на самолет (май АН-26) предишни дни...

                        П.С. прави ми впечатление, че предходните пъти дори малки самолети не се разпадаха, а успяваха да направят аварийно кацане...
                        А и тази информация за 'технологията на действие' при сваляне на АН през юни, ме навежда на мисълта, че опълченците все пак са проверявали тук-таме да не направят беля:
                        – Наше дежурство заканчивалось в 8 утра. Мы увидели летящий самолет со стороны села Самсоновка. Запросив командование, мы узнали, что никакие полеты в это время здесь запланированы не были. После этого я отдал приказ его уничтожить, – сказал LifeNews представитель народного ополчения Николай
                        Ще трябва да се чака по-достоверна информация
                        Последно редактирано от slowtraveler; 20-07-14, 07:35.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Докато няма потвърждение от независим източник че самолета е свален с ракета всичко останало са догадки относно възможните причини за падането . А причините поради които може да падне един самолет са страшно много .
                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          Истината вече се знае на 99.9%, затова бяха и такива изявленията в Москва и Вашингтон............колко ще бъде публично публикувана не е ясно........ може би ще се разбере по по-нататъшните действия на двете свръхсили в Украйна.............може и никога да не се разбере /справка предишния малайзииски боинг/.
                          Прогноза за официално заключение: Свален от ракета земя-въздух, изстреляна от неизвестно кой....... неофициалните заключения да си ги прави всеки сам!
                          За мене лично вината за тази трагедия ако приемем още недоказаните твърдения че е свален с ракета е изцяло на Украйна . Все още тази територия е украинска и следователно е отговорност на украинското РВД . При положение че предишния ден имаш свален от 6500 метра АН 26 и много добре знаеш колко комплекса са ти пленили опълченците е меко казано безотговорно да оставиш тази територия отворена за гражданско въздухоплаване .
                          Последно редактирано от sek.1; 20-07-14, 08:37.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ... П.С. прави ми впечатление, че предходните пъти дори малки самолети не се разпадаха, а успяваха да направят аварийно кацане...
                            Предходните пъти са ги сваляли с ПЗРК, която има доста по-малка бойна глава.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              А дали е свален от ракета или е от бомба на борда също никой не знае! Пише се ,че на борда е бил лекар с важна информация, която не е било добре да се знае от Обществото. Просто Украйна е много изгодна дестинация в момента за падане на самолет. Нищо не е такова ,каквото изглежда и никога няма да разберем .

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                                , Пише се ,че на борда е бил лекар с важна информация, която не е било добре да се знае от Обществото. ,.
                                Чу се нещо такова, май свързано със СПИН-а, но дали е повърхностен опит за конспирация или има някаква истина, най-вероятна наистина никога няма да се разбере.По-скоро причината е банална и свързана единствено със ситуацията в Украйна.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X