Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъпи закони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъпи закони

    Глупави закони или такива без смисъл,да видим кой какво не харесва в даден закон за оръжията и къде е смисъла на нещо тъпо па макар и написано черно на бяло.

    повлека крак

    Тук макс в пълнител имам право на 10 патрона без значение от оръжието,някои пълнители са блокирани до 10 нищо,че на размер са като за 30.Тия за 30 обаче ако не са блокирани трябва да ги съхраняваш разглобени като се водят резервни части за пълнител,сглобен в 30 или 20 или 15 или какво да е повече от 10 се води незаконно и си у панделата.

    Друг смотан закон - имаме право по едно на 30 дни като след закупуване се пази в дилъра за 10 дни да ни се охладняла страста въпреки,че у вас в касата имаш да речем 6 други цеви със същия размер,че и някои със същия калибър.Ако съм искал да гръмна някой да не го правя с пищов на 2 часа ми със стар такъв,на 45 дена да речем.

    Имаш право на един нов на месец,но това за новите само,стар можеш и по повечко,нищо,че стария може на 11 дни да е.

    Нямаш право на трасиращи куршуми.
    Нямаш право да притежаваш даден вид уред за нощно виждане.
    Нямаме право на 50 калибър защото изглеждала страшно / не се смей,никой никога не е извършвал престъпление тук с тоя калибър,но изглеждала плашещо и ги забранили/.
    Нямам право на бежов или тьмнозелен или черен пищов от дадена марка и модел,но в нерьждавейка вариант имам,нямам право да го притежавам ако е с дървени чирени,но с пласмасови имам.........


    Няма да продължавам,че ми се вдига кръвното,вие сте..........




    Да допълня та ако може някой да ми разясни къде е логиката.

    къс Калашник без приклад се води пистолет,нямаме право на сгъваеми приклада и цев по-къса от 18 инча та на някои им слагат едно чуканче вместо приклад и го водят пистолет.
    Маха се или се блокира освобождаването на пълнителя,трябва ти или куршум или друго шило за да го свалиш.
    Не може да ползваш заглушител.
    Не може да сваляш дулния компенсатор сам,трябва да е заварен.





    Гения на половината от тия закони или педерасТа / дано не го затрият,за него не е обидно,а тия дни пък даже някои са горди от факта,че задната им скорост включва или други я включват без проблем/в момента е в панделата по обвинения за незаконен трафик на автоматични оръжия за Китайската или Корейската мафия в Сан Франс.Логиката някой да ми каже къде е.


    Можеш да си го купиш по интернет,патрони и какво ли не идват по пощата,а оръжието ти го пращат в дилъра.Там пък по закон минаваш тест дали алкохола ти пречи на стрелбата или дали е добре детенце да си играе с пищова на баща си........
    Последно редактирано от BENZBOSS; 20-05-14, 21:07.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Тъпи закони

    Политиците се тресат от страх ,да не ги застигне възмездието -та затова.

    Коментар


    • #3
      От: Тъпи закони

      Да не са ставали политици,Конституцията си е писана преди стотици години и са се клели в нея.За чий чакам пищов десет дни след като в нас имам още 4 да речем,баш него ли съм си харесал банка да обирам?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Тъпи закони

        Абе човек кво се чудиш.Задай си въпроса "какъв тип хора стават политици" и сам ще си дадеш отговора.Това важи за цял свят.Наскоро четох , че в един от вашите щати били криминализирали свирките,но пък некрофилията била разрешена...Кво да ти обяснявам повече?
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #5
          От: Тъпи закони

          В Англия:

          Имаш право на заглушител

          Нямаш право на КНО освен ако цевта му не е половин метър и от дръжката/приклада НЕ стърчи едно желязо поне 30-40 сантима, тоест КНО което прилича на пергел за великани

          Разрешително за оръжие МОГАТ да получат тинейджъри, а на стрелба с огнестрелно оръжие легално могат да се обучават/тренират/състезават малолетни и дори непълнолетни

          Въздушните пушкала се водят огнестрелно оръжие за по-мощните се изисква разрешително за огнестрелно оръжие

          Притежание на електрошок и/или газов спрей е равносилно на притежание на огнестрелно оръжие и се наказва с ефективна присъда до 5 години, минимума е 1 година + глоба
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Тъпи закони

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...Нямаме право на 50 калибър...
            Сигурен съм, че искаш да кажеш, калибър - .50​.
            Ей тук „се пукам от гордост“, пък ти се пукай от завист - половината цол, тук си е законен.
            И братче, не търси кусури на политиците точно по този параграф (още повече, че имаш предостатъчно основания къде ли не другаде). „Свобода в притежаването на оръжие“ не звучи толкова страшно в ушите на политиците, колкото в тези на масовата паплач... Те хорицата, само се стараят да уйдисват на настроенията (а това вече им е занаята на тях).
            Последно редактирано от davc; 20-05-14, 23:51.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Тъпи закони

              Емо на мен ми е ясно,че тъпия политик не е толкова тъп,а просто прави даден закон да звучи добре за пред телетата та половината закони не ги приемам за нормални само поради факта,че са писани или предложени или приети от политик или някой в силовите структури.

              Трябвало ми шило да махна пълнителя на карабината,а той пък е 10 заряден макс.Някой ще се изненада ли колко престрелки се водят с такива законни според тъпия закон оръжия?

              В момента на списъка на оръжия одобрени в Калифорния могат да влизат само оръжия които бият печат на гилзата и такива които бият печат от иглата на оръжието.Тая технология обаче още не е измислена и никой не произвежда такова оръжие.Все едно да не искат да ти регистрират колата ако не лети и не се прибира сама като се напиеш.
              ОБАЧЕ можеш пистолет който не е законен тук да си го регистрираш законно ако ти го продаде дилъра в конфигурация единичен истрел - слагат му една цев която стърчи педя пред пищака и на мястото на пълнителя му набиват една желязна планка та да не влиза пълнител.Регистрират ти тая грозотия като купен в тая конфигурация пък ти си сменяш цевта с оригиналната която си е в кутията на пищова,а по интернет си поръчваш още 5-6 пълнителя за по 30 кинта.Грозотията чака в дилъра десет дни,да ми се охладят мераците все едно може да се ползва така освен клизма на съседа ако не искам да правя.И е законно,брат покажи законно какво имаш което в нормална конфигурация нямаш право да го регистрират ако не си полицай.

              Закон - да не може да стреля ако няма пълнител в него,за 45 кинта му избивам зъбите и стреля без проблем и болт и карабина и пищови и све........Това пак е законно.Сега се чудя как ще измислят револвера да си изхвърля гилзите на които пък трябва да бие печат като стрелям.Отделно ми е чудно как ще му сложат индикатор,че е зареден като на всеки тъп Калифорнийски модел.И какво ми пречи да изпиля леко иглата и да бие баба си вместо печат или да си купя цев оригинал от Ибей па да ми гонят нарезите?

              Ма на кой му дреме,престъпления със законно притежавано са под 1% ма добре,че е закона,че без него сме за никъденикъде
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Тъпи закони

                Босе бре .. ко се пениш начи ... навсякъде има тъпизми - в БГ е КОС-ета Босета (приликата в имената е случайна)
                или тъпи закони и ограничения - при нас чЕкаме 45 деня и повеке след изпита да ти издадат тескерето -- и те разпитват па макар и по жицата.
                Тук АК-видни са забранени има идно две изключения и това е цирка. Забранени са щот изглеждали страшно !!! АР-ките същата работа . Има едно две китайски копия които са изключения. Та глупости навсякъде.
                Босе вЕтъра духа накъмто нас гледам ... та платната нема ли да ги опъваш накъмто тука - да обсъдим законотворците и инвентара?

                Коментар


                • #9
                  От: Тъпи закони

                  Е така идва от Тексас, така си го нося в нас
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5588787


                  Тоя с черната дръжка е законен, с дървената не е. Трябва гимнастики за да се узакони.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5588788

                  На прикачения файл се вижда какво му правят в тукашния магазин- слагат една цев която стърчи една педя от пистолета. Слагат и една планка в дръжката за да не се завира пълнител. И става законен...
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от NIKSD; 21-05-14, 05:42.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тъпи закони

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    В Англия:
                    В България:
                    http://dnes.dir.bg/news/orazhie-soti...zarov-16725886

                    Повече, .......от армията!! Взе вече да ме хваща яд на тия! Всячески се опитват да ни вземат законното оръжие!
                    В Щатите, поне можеш да си закупиш много по лесно! А тук, ти побелява косата ако искаш да се сдобиеш с един пистолет.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тъпи закони

                      Тук е дразнеща забраната за носене в заведения макар и до 23:00,преди не беше така.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тъпи закони

                        http://dnes.dir.bg/news_comments.php...86#appComments
                        На никой свободен човек не трябва да му се отнема правото да има оръжие.
                        Томас Джеферсън

                        Най-силният аргумент за това, че хората трябва да имат право на лично оръжие, е самозащитата в крайни случаи хората трябва да се защитават срещу тиранията на властта.
                        Томас Джеферсън

                        С демокрацията е свършено, когато започнете да отнемате от хората, които искат да работят, за да го давате на тези, които не искат да работят.
                        Томас Джеферсън

                        ...
                        След като разоръжава руското население Сталин убива над 20 милиона души.
                        След като разоръжава китайското население Мао убива над 40 милиона души.
                        След като разоръжава германското население Хитлер убива над 14 милиона души.

                        Последно редактирано от Rabin; 21-05-14, 09:51.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тъпи закони

                          http://img52.imageshack.us/img52/1471/slr106upistol.jpg

                          Това е пистолет........АРката пък може и да я прикладваш с чуканчето
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тъпи закони

                            'Що , при нас са си с приклад.
                            http://www.9999guns.com/index.php?m=...SF%20k.7,63x39

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тъпи закони

                              Да де ама само от тая снимка ти казвам,че според тъпия закон тук нямам право на тоя пълнител,няма право на сгъваем приклад и му се слага една контра за да не се сгъва,нямам право на тая къса цев и нямам право лесно да му махам пълнителя,слага му се една заглуша,че да се тормозим при презареждане.Скопяваш го и се води пистолет и като такъв се регистрира,а факта че на бърза стрелба втория е в небесата кой му дреме.

                              И като се огледаш всеки един престъпник стъпка по стъпка спазва закона,а на мен къде ми е проблема да си купя 5 пълнителя от Невада да и да си ги закарам в Калифорния се чудя..........ма нали не е законно и ние спазваме ТЪПИЯ закон та на,това се води незаконно,по- законно е да няма приклад,а кое е по-удобното и по-сигурното 'беш ли го.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X