Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
    ...

    Относно полетите - гражданска, военна, космическа авиация - разстоянието във височина между коридор и коиридор е 200 метра. В целия свят.
    300 е между ешелоните във вертикала...Коридора има много ешелони...

    Коментар


    • #62
      От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

      Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
      Въпросът ми бе към Търтей, а не към теб! От спецификата на комуникацията е дошло недоразумението. Използвах мнението ти за да илюстрирам нагледно какво точно имам предвид като казвам, че не чете и нахвърля думи ей така...
      Кво общо има боеготовността на армията ни с една показуха (тайно предполагам че парлеву руски), каквато дефакто и деюре се явява парада?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

        Е ако някой Ил се е поразходил, къде да иде първо авиацията?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #64
          От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          Само пействам
          "Кавър стори" за цървули.....цял ден в главата ми се върти думата "стачка"
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #65
            От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Кво общо има боеготовността на армията ни с една показуха (тайно предполагам че парлеву руски), каквато дефакто и деюре се явява парада?
            Общо ако има, то е единствено и само до толкова, че и за двете е необходима армия!

            На въпроса ми ми отговаряш с въпрос. Добре Отговорих ти и очаквам все още отговор на моя, отправен ти по-напред в темата.
            За да ти спестя ровенето - заповядай:

            Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
            .....
            Правилно ли съм разбрал, че си горд от моментното състоянието на армията ни?
            Последно редактирано от Гриша; 06-05-14, 22:40.
            Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

            Коментар


            • #66
              От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

              Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
              За да ти спестя ровенето - заповядай:
              Не, но състоянието няма нищо общо с парада.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Не, но състоянието няма нищо общо с парада.
                До някъде бих могъл да се съглася, но същественото, което разбира се е невидимо за очите, е "Не"-то ти! Как според това "Не" да се тълкува долното?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                За ужас на сичкото хейтър току що по телевизора казаха - лошо време.
                Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                Коментар


                • #68
                  От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                  Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                  А дали има останали "в движение" истински бойни вертолети, като МИ 24 в нашите скромни въоръжени сили?
                  Вече не. Митак, вече са спряни от полети. Ей ги дет гният...




                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Само пействам
                  На вниманието на всички, които днес плюят по ВВС и това, че не са минали над площада!
                  Цитирам летеца Радостин Люцканчев, пилот на Су-25:
                  Понеже виждам, как по всички форуми които четох, сме жестоко и безмилостно оплюти от хора несвързани и СВЪРЗАНИ с бойната авиация, че сме "слънчева авиация" , ще се опитам с няколко думи да представя ситуацията.
                  Веднага се задава въпроса: "Защо цивилните самолети могат, а военните - не ?" - отговори, защото нямали чистачки, защото били от картон и още куп други щуротии и глупости !!!
                  Лошото е, че подобни бих казал глупости се чуват и от устата на хора свързани с авиацията !!!
                  Та, сега релаността :
                  1. Полета по време на парад, е в група , в случая от три самолета. При наличие на облаци с долен край около 300 метра и горен край 2500-3000 метра, няма как да се поддържа такъв боен ред, на визуална връзка в продължение на 20-25 минути, времето от излитане до прелитане на трибуната !!!. Неможеше да минем и под облаци, защото времето над Вакарел, от където минава пътната линия не позволяваше това. Възвишенията бяха скрити в облаци !!!
                  2. Пробиването на облаци надолу, с толкова нисък долен край се изпълнява с помоща на инструментална система за кацане - РСП, ILS. Обикновено те са позиционирани на летища, но не в центъра на София, на площада над който трябваше да прелетим. Така, че ако парада беше на летище София - нямаше проблем да пробием облаците и при тази ниска долна граница !!! Затова и цивилните самолети "могат", а военните "не". Т.е. - те излитат и кацат на летища,а не минават над площада, при това са сами, а не в група и използват, при невъзможност да се наблюдава земната повърхост визуално, система за "сляпо"(инструментално) кацане !!!
                  3. Уверявам ви, че всички бългаски военни пилоти участващи в парада - БАХМЕ ГОТОВИ ДА ЛЕТИМ И ДА МИНЕМ НАД СОФИЯ.
                  Вероятно сме разочаровали много хора - НЕ СМЕ ГО ИСКАЛИ И ЛИЧНО АЗ МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ !!!
                  Верояно може да се напише още доста, вероятно ще се намерят критици и на това което съм написал , но това е реалността !!!
                  Бойна задача и полет по време на парад са две коренно различни неща !!!

                  Уважаеми г-н. пилот Радостин Люцканчев,
                  не приемайте днешните критики и упреци лично към Вас и вашите колеги пилоти!
                  Те са отправени към вашето военно и политическо командване, стоящо днеска по ВИП ложите на парада
                  , а не към летците и техниците.
                  Вината не е Ваша, нито на останалите войници. Който поне малко е запознат с труда Ви, знае че Вие летците и техниците правите чудеса от храброст за да има и тази малка искрица, която е останала, за което Ви благодаря.
                  Извинявам се от мое име, като член на този форум, ако сте възприели критиките ни персонално към вас и колегите Ви!!!
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                    Просто - в 21 век никак не е необходимо с цената на всичко 5 самолета да минат над площада.
                    Без да познавам лично военните ни пилоти съм убеден, че могат да го направят ако има нужда, каквато един парад не е. Ако ти се гледа показуха след два дена в масква ще има. И там ще минат независимо от времето.
                    И те така
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Просто - в 21 век никак не е необходимо с цената на всичко 5 самолета да минат над площада.
                      Без да познавам лично военните ни пилоти съм убеден, че могат да го направят ако има нужда, каквато един парад не е. Ако ти се гледа показуха след два дена в масква ще има. И там ще минат независимо от времето.
                      И те така
                      Да могат го и ще го направят. Но защо ги връзват курбан тея хора? Защо си правят гавра с тях и професията им? До кога ще се търпи това в армията и в цивилния живот? Това е проблема. Цели 2 раздела имаме, а отговор не.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Просто - в 21 век никак не е необходимо с цената на всичко 5 самолета да минат над площада.
                        Без да познавам лично военните ни пилоти съм убеден, че могат да го направят ако има нужда, каквато един парад не е. Ако ти се гледа показуха след два дена в масква ще има. И там ще минат независимо от времето.
                        И те така
                        С две думи - не иде реч само за авиацията ни!!!

                        По-горе се спомена уникалността, както и част от факторите определяща я като такава, на картинка, на която станахме свидетели. Към тях (факторите) бих добавил и такива, които не зависят от БА, а от Столична Община. Озвучаването! Къде беше то!? Кой чу речта на Президента (оставяме на страна качествата му)?
                        Разбира се има и още, но ще спра до тук. Щом окачествяваш способността на обикновени хора да отбелязват и коментират недостатъците, и гафовете сътворени днес от почти всички действащи лица, като хейтърство... Разговорът ни е безпредметен и безплоден.

                        Москва, Москва и пак Москва... Без коментар!
                        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Само пействам
                          Задочно питане: Г-н Люцканчев, ако долу кашиците са загазили и чакат поддръжка от щурмовата авиация как, по дяволите, ще пробиете облаците като на бойното поле няма инструментална система за кацане?!? И ако не можете да направите това при време като днешното, по-добре самолетите ви да вървят за скрап. Поне няма да се харчат грешни пари за поддръжката им!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Задочно питане: Г-н Люцканчев, ако долу кашиците са загазили и чакат поддръжка от щурмовата авиация как, по дяволите, ще пробиете облаците като на бойното поле няма инструментална система за кацане?!? И ако не можете да направите това при време като днешното, по-добре самолетите ви да вървят за скрап. Поне няма да се харчат грешни пари за поддръжката им!
                            Човекът го е написал, че няма общо м/у парад и бойна обстановка. Вече дали е истина или не, аз не знам. Обаче каквато и да е истината, според мен най-голямата грешка е липсата на официална информация. което очвидно доведе до грешни очаквания и разочарование...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Задочно питане: Г-н Люцканчев, ако долу кашиците са загазили и чакат поддръжка от щурмовата авиация как, по дяволите, ще пробиете облаците като на бойното поле няма инструментална система за кацане?!? И ако не можете да направите това при време като днешното, по-добре самолетите ви да вървят за скрап. Поне няма да се харчат грешни пари за поддръжката им!
                              Не си прав. Поддръжката не се прави в пакет с два други самолета в определена до милимунда формация която да не трябва да се нарушава до след поддръжката. Като за лаик обяснението ми звучи доволно логично.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                                А дали на повечето хора би им направило впечатление в какъв строй ще минат и дали изобщо ще са в строй или един след друг. За запознат човек да , обаче повечето хора на площада щяха да се зарадват дори на един два самолета преминаващи един след друг. Тъпите оправдания че нямало система за подпомагане на площада са несъстоятелни , ами да бяха гледали телевизия щяха да знаят че времето ще е такова и да си разположат каквито системи са им нужни на площада. Всичко сочи само едно слаба подготовка - и добре че не са излетели че като нищо можеха да забият някой самолет насред София.


                                Едните отиват да арестуват луд с пушка като му подвикват от стълбището , другите разчитат на слънцето за да летят.
                                Хората на луната кацат ние още влакове взривяваме!
                                088455338две
                                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                                Джамбазов 2010г..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X