Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руската армия през кримското огледало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Руската армия през кримското огледало

    В Крим руснаците си бяха там просто излязоха от базата . Още от съветско време на първа линия на идеологическото противопоставяне са слагали най доброто . Не напразно най добрата им техника и хора служеха на времето в контингента им в ГДР . Сега историята се повтаря но в по малки мащаби .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Руската армия през кримското огледало

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Баси как го изстреля дъх поне пое ли си

      Само не разбрах с какво толкова те ядоса човечеца. Споделя че е бил впечатлен от това което е видял сега, и че не е бил впечатлен от това което е видял в Грузия. Може просто да е впечатлителен, и да не е карал стаж по червеноармейска политкоректност във форума. Казва ли ти някой.

      За "проектирането на сила" - смея да не се съглася съвсем. Няма грам спор че Русия (и СССР) абсолютно никога не са имали проблем да "проектират сила" при съседите си, но способността да го правят без всеки път да трябва да си прегризят крак или ръка прави процеса далеч по-"делничен", по-икономичен откъм жертви и съответно по-тривиален. Лично мнение.

      В същата плоскост но от другата страна - оня ден щатски репортери придвижващи се с украински военни колони към проблемните места там към ония барикадираните обясняваха какви дараци са били машините съставящи колоната, колко от тях са закъсали и са били изоставени на пътя и прочее. Пак не говорим за военни действия и пак "не можем да преценим", но разликата се усеща.

      Което прочее е без особено значение, целта на темата беше евентуално да се побъбри за новото оборудване, явно не съм го изразил добре с публикуването на темата.
      Колега, ти добре си формулирал темата и разбрах идеята ти, но статията на журналиста прави от мухата слон. От няколко радиостанции, заглушители и прочее цитирам "благинки" на очевидно подбрани и немногобройни военни части се правят някакви генерални изводи за цялата руска армия, руската военна политика за модернизация и инвестиции. Що просто не си е направил статията със снимките от айфоня и да си анализира "благинките", ама друго си е да кажеш- внушително, значително, логистичен, стратегически, да анализираш поведение, бързина, т.н. Така се създават митовете. Пък и мисля, че подобен анализ на една паркетна военна операция, без реално ползване на сила, е обида за руската армия и за реалните бойни действия, които е водила в Кавказ примерно. Смешно е и че журналистът явно се учудва, че Русия може примерно да облече, въоръжи и снабди със западна техника 10-20-30 хил. човека.

      А относно проектирането на сила по границите- имам предвид конвенционална военна (фронтова) операция за завземане на територия и унищожение на противникова армия. Едва ли има спор че при нековенционална война (партизански действия, тероризъм, засади в планината) някоя армия ще спести жертви и средства.

      И да кажа- не съм фен нито на руската, нито на американската армия, просто не ми хареса начина на анализиране в статията на журналиста- много жълт (с много прилагателни) ми се струва и много елементарен (анализира се най-ниското ниво- мотострелкова единица взвод да кажем).
      Последно редактирано от piton; 25-04-14, 10:07. Причина: допълнение

      Коментар


      • #48
        От: Руската армия през кримското огледало

        Пък и този журналист трябва да яде и да си плаща. Той снимал с Айфона, докато на другите триели снимките от фотата, хмм, тия руски войници телефони с камери не са ли виждали? Напрво им бие по репутацията, противно на писаното в статията.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #49
          От: Руската армия през кримското огледало

          Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
          ... просто не ми хареса начина на анализиране в статията на журналиста- много жълт (с много прилагателни) ми се струва и много елементарен (анализира се най-ниското ниво- мотострелкова единица взвод да кажем).
          Анализирал е това, което е видял. Другите анализи ги правят на други места и не бързат да ги публикуват в Интернет ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Руската армия през кримското огледало

            Гледал, снимал, анализирал с "маааалко' повечко въображение Но пък така се формира обществено мнение. Колко му трябва на средностатистическия Хамериканец да му внушиш, че руската армия "прясно оборудвана" със "специализираното" си оръжие със заглушители ще изтрепе безшумно всички някоя нощ и то без да си пукнат даже капачките на коленете- нал си имат наколенници вече! Така се искат повечко пари за военен бюджет!

            Пък и някой младеж и девойка като видят руските богатири с чистички униформи, бляскава екипировка и черните очила- друго си е малко "имидж" за руските военни
            Последно редактирано от piton; 25-04-14, 12:00. Причина: допълнение

            Коментар


            • #51
              От: Руската армия през кримското огледало

              Тия или са позьори или са спали по време на стрелковата подготовка.Па и много лъскави пушки,като от витрината.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kkkkk.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5582712 Тук само липсват нашивките на блекуотър .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i9ci3ssx.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5582713

              Коментар


              • #52
                От: Руската армия през кримското огледало

                Возращение Генерала

                Фото с сегодняшнего заседания Коллегии Министерства Обороны Российской Федерации, на котором министр обороны РФ Сергей Шойгу, объявил о начале учений батальонных тактических групп общевойсковых соединений Южного и Западного военных округов, реально заставили меня - человека весьма выдержанного - вздрогнуть
                • Последний Начальник Генерального Штаба СССР, вышедший в отставку в 1994 году, 78 летний Лобов Владимир Николаевич, вновь на действительной военной службе, в звании генерала армии, слушает Шойгу на Коллегии Министерства обороны РФ...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_f5a5c_4332ce26_XL.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5582714

                Возвращение в МО РФ военноначальника СССР такого ранга, идеолога и практика советской военной школы, означает только одно - Российская Федерация действительно серьёзно готовится к полномасштабной войне и это последний намёк Западу, что в случае необратимого развития событий речь может пойти не о расчленении Украины по Днепру, а о расчленении Европы по Ла-Маншу.
                Интерестно наблюдение ....

                Коментар


                • #53
                  От: Руската армия през кримското огледало

                  Първоначално публикуван от draco Преглед на мнение
                  ... Интерестно наблюдение ....
                  ... речь может пойти не о расчленении Украины по Днепру, а о расчленении Европы по Ла-Маншу.
                  Дрън-дрън!

                  Отделен въпрос е какво търси връщането на служба на един дядо генерал в тази тема, която е с анонсирана техническа насоченост.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Руската армия през кримското огледало

                    Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                    Тия или са позьори или са спали по време на стрелковата подготовка.Па и много лъскави пушки,като от витрината.
                    Тук само липсват нашивките на блекуотър .
                    Ами вероятно са се изтупали с някаква цел или за фото сесия. Причината да си мисля това е, че същото подразделение (с бейзболните шапки) изглежда ДОСТА по-сиромашки в Дагестан, м. Януари 2014. Нали все пак един междудържавен конфликт (в частност олимпиада) се отразява с повече детайли от всеки, отколкото вътрешни проблеми без край и от години....
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #55
                      От: Руската армия през кримското огледало

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Ами вероятно са се изтупали с някаква цел или за фото сесия. Причината да си мисля това е, че същото подразделение (с бейзболните шапки) изглежда ДОСТА по-сиромашки в Дагестан, м. Януари 2014. Нали все пак един междудържавен конфликт (в частност олимпиада) се отразява с повече детайли от всеки, отколкото вътрешни проблеми без край и от години....
                      Средния от втората снимка е с флага на Сиера Леоне....за камуфлаж сигурно
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Руската армия през кримското огледало

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Средния от втората снимка е с флага на Сиера Леоне....за камуфлаж сигурно
                        Снимката се сочи, че е на руски специалисти.
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #57
                          От: Руската армия през кримското огледало

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Средния от втората снимка е с флага на Сиера Леоне....за камуфлаж сигурно
                          Като гледам характерната брадата физиономия и гърбавия нос на най-левия на снимката (със слънчевите цайси), знамето по ми прилича на полеви/камуфлажен вариант на един друг флаг (червено-бяло-зелена хоризонтални ивици).
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Руската армия през кримското огледало

                            Случиха и на човек.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shoigu_minister_official.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5582783

                            Определено при него се забелязва стремеж за развитие на способностите.И резултатите не са кухи.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Руската армия през кримското огледало

                              Като стана дума за човеците.. не знам доколко Шойгу е Човекът, или пък доколко е по темата, ама да си кажа

                              От години си свалям от торентите и си зяпам парада на 9-ти Май (руския, не нашия). И какво ми направи впечатление - преди 3-4 години всеки параден блок се водеше от шишкав и на преклонна възраст генерал-майор, генерал-лейтенант и нагоре, много рядко някой полковник. От въпросните 3-4 години насам - коренна разлика. Масово парадните разчети се водят от стегнати, на средна възраст подполковници и полковници, генералите са по-скоро екзотика, основно началниците на военните училища.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Руската армия през кримското огледало

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                ...И какво ми направи впечатление... ...шишкав и на преклонна възраст...
                                ...стегнати, на средна възраст...
                                И аз гледам парадите (те затова ги правят). И точно това, и на мен ми прави впечатление.
                                Един от елементите на реформите на Сердюков е намаляване числеността на полковници и генерали до 80% и увеличаване числеността на лейтенантите до 30% в състава на армията им.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X