Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    За МЗП-та във външен периметър с маркираните минните полета и управляемите мини МОН мисля че няма смисъл и да питам?
    Не.... По някое време направихме поле със сигнални мини, обаче като духнеше вятър наставаше веселба. Найлоновите пликчета се оплитаха в проволката и задействаха мините. Сто пъти са ми изкарвали акъла като изплющи някоя около мен. Чат-пат и улични кучета се завираха. При едно такова задействане един виден наш генерал беше в близост и съобщи по радиостанцията: "Току-що над главата ми прелетя мина...."
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Aми Сибирски нaистинa нямa зaщо дa питaш, зaщото противопехотните мини сa зaбрaнени зa употребa от бългaрските въоръжени сили (по междунaроднa спогодбa). Друг въпрос е тъпнятa, че порaди тaзи "причинa" не се и изучaвaт от сaперите , нищо че все още сa в земятa ( нямaло нуждa според един беленски полковник, зaбрaвих му името нa тоя кaлъф- беше нaчaлник щaб нa бригaдaтa)

      П.П: Еми дa ,"фaтмaшкото мислене" си е номер едно- щом не е "подредено" спaлното знaчи нищо не е нaред. Според същото мислене се и нaслaгaхa стъклa по прозорците в "Индия" тa доволно избихa хорaтa после. Aкъл нaд aкълите... зaбрaви дa отбележиш и че нямa бялa линия зa строявaне зa вечернa проверкa - кaкъв фaрс, кaквa aнaрхия сa тия печaлбaри под пaгон a ?? Ехх...
      Последно редактирано от BulAf; 30-05-13, 17:47.

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        В това спално бяхме само старшини и се миеше и метеше всеки ден, че и по-често. В него бяхме над 20 човека с цялото оборудване. Ние се бяхме подредили както можем, но така и не успяхме да си намерим шкафчета и да си наредим скатки. Използвахме най-често сандъци от РПГ и подобни. Обзалагам се, че ти щеше да измислиш нещо по-добро....
        Организирал съм полеви лагер на море .До бившият къмпинг на Крапец за един батальон и то когато бях на 23 г и за първа година като старшина на рота . Така че още по лошо за вас че това е спалното на старшините . И проблема не е толкова ваш колкото на тези които е трябвало да отговарят за така модерната напоследък логистика . Не знам колко време си изкарал на полеви лагери ама аз там където съм служил реда е бил по добър. И ако целта е била само и само да има контингент а всичко останало да мине метър и той да не бъде правилно осигурен по -добре е повече да няма такива груби селски изяви . Не може да пратиш някъде хора без да им осигуриш елементарни условия . За метенето и миенето нямам и дума .Обаче оръжие , дрехи закачени по леглата все едно си в бандитски лагер ми идва в повече . Я ми обясни какво става при сигнал тревога . Да не забравяме че има и едни елементарни изисквания за площ и обем на помещенията . Като те важат и дори за затворниците. Всичко по снимките до момента ми навява едни мисли за модерното на времето Т Н Т М .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Колега, спри се, че се излагаш. Не можеш да сравняваш полевия лагер в България с лагер на майната си, където се подреждаш с подръчни материали колкото ги има. Все едно да искаш да излезеш в Балкана с дрехите на гърба и ръчни инструменти и да си построиш хотел 5 звезди. Трудничко ще ти се получи, мисля ....
          Ние нямахме даже вода в базата, а я карахме с водоноски. Когато ни заградиха махдитата, две-три седмици се позаплаквахме само с бутилирана вода. Когато и тя взе да свършва и рискувахме да останем без вода за пиене, разкопахме улицата и пробихме градския водопровод и с маркучи вкарахме вода в базата.
          П.П. При сигнал за тревога се случваха различни неща .... Понеже си нямахме червена лампа и сигнална уредба, минаваше някой по спалните и ни будеше като казваше кое отделение на коя позиция е и всеки си знаеше работата. Можеш да се обзаложиш, че твоите циганчета нямаше да се справят по-организирано . Ако пък ни обстрелваха с мини и нямаше пряко нападение, никой нищо не съобщаваше. Просто се обръщаш на другата кълка, теглиш една майна и продължаваш да спиш. QRF и дежурната смяна си провеждаха необходимите действия.
          Последно редактирано от kuzdov; 30-05-13, 18:15.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
            Aми Сибирски нaистинa нямa зaщо дa питaш, зaщото противопехотните мини сa зaбрaнени зa употребa от бългaрските въоръжени сили (по междунaроднa спогодбa). Друг въпрос е тъпнятa, че порaди тaзи "причинa" не се и изучaвaт от сaперите , нищо че все още сa в земятa ( нямaло нуждa според един беленски полковник, зaбрaвих му името нa тоя кaлъф- беше нaчaлник щaб нa бригaдaтa)

            П.П: Еми дa ,"фaтмaшкото мислене" си е номер едно- щом не е "подредено" спaлното знaчи нищо не е нaред. Според същото мислене се и нaслaгaхa стъклa по прозорците в "Индия" тa доволно избихa хорaтa после. Aкъл нaд aкълите... зaбрaви дa отбележиш и че нямa бялa линия зa строявaне зa вечернa проверкa - кaкъв фaрс, кaквa aнaрхия сa тия печaлбaри под пaгон a ?? Ехх...
            Това все едно да имаш двойка по математика и да не искат заради нея да ти пишат тройка по български . Първото нещо което различава армията от всички други структури е реда които се спазва независимо в коя войскова част и в кой край на света се намираш . Ако във всяка една войскова част има различен ред и порядък какво се получава? За бели линии или ивици на леглата може да говори само болен мозък . Пък и в армията не може да гледаш на ситуацията само под един ъгъл .Когато не се спазват няколко елементарни неща не можеш да бъдеш сигурен и в крайния резултат . Понеже виждам че си далеч от тези неща ще дам един много проЗ пример да ме разбереш . Боядисваш стена ама пропускаш да провериш основата провал . Искаш да боядисаш ама си проверил че основата не става ама не знаеш какво да направиш и боядисваш пак провал . Боядисваш ама вече имаш едно на ум че трябва да грундираш ама отдолу вар пак провал . И накрая чак когато първо провериш основата , изчистиш варта , грундираш и последно боядисаш ще стане нещо както трябва . Извода е твой . И пак повтарям тези които са ви пратили без подoбаващо обoрудване и условия само са отбили номера .
            Последно редактирано от alexalex69; 30-05-13, 20:46.
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              И точно там е проблема . Едни са отбили номера а други с тоя отбит номер е трябвало да се оправят на място . За мен с това което ги пратиха нашите момчета се справиха повече от добре .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Колега, спри се, че се излагаш. Не можеш да сравняваш полевия лагер в България с лагер на майната си, където се подреждаш с подръчни материали колкото ги има. Все едно да искаш да излезеш в Балкана с дрехите на гърба и ръчни инструменти и да си построиш хотел 5 звезди. Трудничко ще ти се получи, мисля ....
                Ние нямахме даже вода в базата, а я карахме с водоноски. Когато ни заградиха махдитата, две-три седмици се позаплаквахме само с бутилирана вода. Когато и тя взе да свършва и рискувахме да останем без вода за пиене, разкопахме улицата и пробихме градския водопровод и с маркучи вкарахме вода в базата.
                Ако си мислиш че упрека е към теб жестоко се лъжеш .Упрека е към тези които ви изпращат .И само ако искаш ми обясни каква е разликата между един войник на полево занятие за месец в Бг и вие на мисия на майната си . Нямаше да реагирам по този начин ако не бях виждал условията и реда в другите контингенти . Предполагам че и ти си ги виждал и си констатирал разликите . За водоноските няма лошо . Не трябва условията да са хотелски ама дори и когато ходя в балкана или на море винаги съм на палатка така че знам какви са елементарните условия за живот . Или за вас е било по-добре те толкова са ви осигурили съответно и толкова може да изискват от вас.
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Ми не знам колко са изисквали и как сме се справили, но 4 години по-късно американското командване още помнеше и говореха с респект за българския контингент в Кербала.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Това желязо в ляво на снимката подозрително ми мяза на един от капаците на М249. Имаш ли спомен какъв му е случая.

                    @Ленин, мисля че не си прав, 98 година като наборен овеннослужещ съм изучавал противопехотни мини - няколко вида, след това и противотанкови.
                    Тъй че забранени или не, изучавахме си ги, тренирахме си и само беше нужно да ни ги дадат за да си ги поставяме.
                    Последно редактирано от glamav; 30-05-13, 19:17.

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Днес намерих малко полски филмчета за отбраната на кметството...та въпросите са ми няколко:

                      Според това което разказва Ленин, първоначално обстановката е била нормална...как и кое време 'радикализира' ситуация...и някаква идея защо?
                      Какво е това въстание дето е станало...причина?
                      Разказ за битката за Кметсвото???? Моля?

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Първоначално публикуван от glamav Преглед на мнение
                        Това желязо в ляво на снимката подозрително ми мяза на един от капаците на М249. Имаш ли спомен какъв му е случая....
                        Не. Това са железа, иззети след претърсване в едно село. Ние ги закарахме в полската база в Ал Хила да ги унищожат техните сапьори, щото ние май нямахме право да унищожаваме. Какво точно се случи не знам, но поляците почти припаднаха като им се изтърсихме с толкова пукалки (това е само една малка част, общо бяха 2 камиона) и ни изгониха от базата. Върнахме си ги обратно и доколкото знам ги взривиха в една яма в пустинята до оръжейните складове, които охранявахме.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Не. Това са железа, иззети след претърсване в едно село. Ние ги закарахме в полската база в Ал Хила да ги унищожат техните сапьори, щото ние май нямахме право да унищожаваме. Какво точно се случи не знам, но поляците почти припаднаха като им се изтърсихме с толкова пукалки (това е само една малка част, общо бяха 2 камиона) и ни изгониха от базата. Върнахме си ги обратно и доколкото знам ги взривиха в една яма в пустинята до оръжейните складове, които охранявахме.
                          Чета и не мога да схвана всички действия на контингентите не се ли координират?Как така ги разкарвате до поляците, те пък ви гонят, вие си ги връщате...Няма ли създадени правила и процедури за унищожаването им, да се знае кой, как и за какво отговаря?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Това на снимка е опашка от ПГ-7 с откъсната турбинка. Ама как вие сами превозвали минохвъргачните мини с взриватели, че дори гледам имаше и напълно снаряжените мини.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Големи смелчаци сте !!!

                              Поне взривателите да им бяхте махнали. ТНТ във мината или снаряда не е толкова опасен.
                              Последно редактирано от Георги Крумов; 30-05-13, 21:33.

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Това на снимка е опашка от ПГ-7 с откъсната турбинка. Ама как вие сами превозвали минохвъргачните мини с взриватели, че дори гледам имаше и напълно снаряжените мини.
                                Знам, че е безумие, както и тогава бяхме напълно наясно... Даже с колегата, с който бяхме на машината се бъзикахме, че не е нужно да ни улучва РПГ. Достатъчно е някой да се блъсне в нас и да се изпари целия конвой. Обаче нито имахме условия за обезопасяване, нито за съхранение и нещо трябваше да направим с железата.
                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Чета и не мога да схвана всички действия на контингентите не се ли координират?Как така ги разкарвате до поляците, те пък ви гонят, вие си ги връщате...Няма ли създадени правила и процедури за унищожаването им, да се знае кой, как и за какво отговаря?
                                Със сигурност е имало. Обаче не са били в моята компетенция ... Както и ми се е случвало да отидем по някаква работа във Вавилон и на връщане да ни натресат да конвоираме десетина цистерни с гориво примерно. Без никакви предварителни уговорки и съгласуване.
                                Последно редактирано от kuzdov; 30-05-13, 21:03.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X