Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Или от лекари... примерно... друг лекар.
    С всички професионално - съсловни организации е така но най ярко изразено е в армията . Там всеки е задължен на някой като него в кариерното си развитие и рано или късно трябва да върне услугата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      Добре де...дай примери. Аз само се сещам за едно далечно и забравено интервю с некъв хамерикански военен, дето казаваше, че с поляци никъде не отива, а българите с много заобикалки..смели, умни и малко психопати
      Лично съм разговарял с ей тоя човечец: http://en.wikipedia.org/wiki/John_D._Gardner, който ми разказа какво се е говорело в американското командване и са били меко казано изненадани от българския контингент, който беше има-няма 500 човека. Единствено ние запазихме донякъде контрола в зоната си за отговорност (възстановихме го напълно като дойдоха танковете) и не отстъпихме от позициите си. А колкото до виновни за "Индия", да не би някой да е очаквал да обвинят командира, който даже беше офицер на годината...?
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Нали точно тогава, преди атентат, Слави Трифонов идвал в базата и го давали по телевизията? Още тогава аз се учудих на липса на инженерните заграждения и дори го казах тогава на глас на един мой познат, полковник (тогава действащ) от БА. И какво ми каза той, знаете ли? Че няма нищо страшно, всичко е под контрола. Е, станало е каквото станало.

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          С риск да се повторя: загражденията, че можеше да са повече - можеше. Но и с наличните базата си беше защитена на едно средно ниво. Особнно пък срещу кола бомба. Проблема е един единствен - напрактика забранената стрелба!
          РПГ-та нямало (нямаше), друго нямало.... и оръдия да бяхме разположили е все тая след като не можеш да ги използваш (апропо - в щата на ротата имаше разчети СПГ, т.е. имахме си един вид оръдия. Никога не излезнаха от сандъците!). Цялата работа е в скапания Устав и промитите от него шапкарски мозъци.
          Щото някакси ония в камиона не са чули "Стой кой идва" и прочие, та да вземат да спрат видиш ли..., ама пусти двигател на Урала -много шумен да го ....
          /щастие е че им излязоха слаби ангелите на терорягите, та започнаха да стрелят по-отдалече, че иначе щяха да дойдат досами базата, докато тече "Чакането на заповеди по веригата" какво да се предприеме.

          Интересно в доклада дали е отразено, как така терористите успяха да прекарат толчав камион по пътека, малко по-тясна от него, със зверски страничен наклон и на всичкото отгоре - това изпълнено в S-образен завой. Като как успяха да го разузнаят всичкото това от разстояние?!? Те тия ако се явят на някой траял ще разбият конкуренцията направо.
          Еми надали е включено, щото току виж трябва някой да обясни какви бяха хората с камерите, снимащи базата, рововете и въпросната пътека (единственото място където беше възможно да се мине!) няколко седмици преди инцидента? Които хора бяха на момента задържани от караула и .... пуснати он НЩ Здравко Дачев по живо, по здраво, щото: "Що сте ги арестували бе, те снимали да поставят GSM клетка тука".

          П.П.: А за "самоубийствените патрули" около Индия дали е написано - Как нощем, тръгваше пеши патрул от двама човека ("тъпите" американци по-малко от 10 не съм ги виждал да тръгват никога, ся дали те са "страхливи" или ние /т.е. командването/ - прости, мисля няма нужда от доказване.). След намеса от някъде ( май точно от тези "страхливите") се взе решение - ще се обикаля моторизирано ... с една (!!) Уазка (пак за сравнение - другите щъкаха минимум по две машини). Да не говорим, че чисто тактически това беше абсолютно безсмислено, даже неграмотно.

          А за забравените в България патрони за авангардната група, щото "Има кой да мисли бе, старшина!"... също надали е посочено. Щото някакси не мога да си обясня защо въпросния офицер (Пламен Йорданов) поне не му беше сложено едно "мъмрене".
          Напротив тоз гении на мисълта доколкото знам сега е зам. Началник по бойната подготовка на Сухопътните сили.
          И т.н., и т.н. - както всички знаем "Малките подпръдвания са сигурен знак, че идва голямото осиране".

          Но няма страшно - нещата продължават да са си все същите и такива ще си бъдат (че и регрес има в някои правила от същата " Книга на книгите"). Добре че не сме някаква цел за тероризма, щото кое да е българско поделение може да бъде превзето от момчетията дето разнасят водата из лагерите за подготовка на терористи. От по-обучени кадри няма нужда.
          Последно редактирано от BulAf; 21-01-14, 21:00.

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света



            Четвъртата кола в колоната при правилна й употреба щяла да спести и този атентат, и животите на загинали войници тогава.

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Нямаше да ги спести. Просто щеше да увеличи малко тренировките "Заобикаляне на препятствие" у отсрещната страна.
              Между другото допълнителни ровове започнаха да се копаят - първо точно покрай шосето, но излезна веднага вода и рова се срутваше (т.е. - няма смисъл, не е ефективен).
              Поискаха да копаят успореден на съществуващия, но дойде отново височайша повеля: "Ааа, не. Не може. Аз там ще играя футбол с иракчаните." - З. Дачев.

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                Нямаше да ги спести. Просто щеше да увеличи малко тренировките "Заобикаляне на препятствие" у отсрещната страна.
                Между другото допълнителни ровове започнаха да се копаят - първо точно покрай шосето, но излезна веднага вода и рова се срутваше (т.е. - няма смисъл, не е ефективен)...
                Точно това щеше да е много ефективна преграда, заблатен ров е страхотно препятствието за всякакъв вид техника, за другото няма смисъл да се говори.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Съгласен, ама да е с по-голяма ширина. Пък мястото не позволяваше.
                  То "като се обърне колата - пътища много"

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Колкото пъти Чефо, слона и Данчо Чатала са ми разказали за прехода през пустинята, толкова пъти съм се пукал от смях... а не е смешно. А и за двамата "загубени" също.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                      Съгласен, ама да е с по-голяма ширина. Пък мястото не позволяваше.
                      То "като се обърне колата - пътища много"



                      Това са размерите на препятствието за танк, за камион може да се исползва умален коефициент 1,5. Два дена работа за да се осигури базата!

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        ? Които хора бяха на момента задържани от караула и .... пуснати он НЩ Здравко Дачев по живо, по здраво, щото: "Що сте ги арестували бе, .
                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        ....... Аз там ще играя футбол с иракчаните." - З. Дачев.
                        ...след историята с банята и недопуснатия поляк си мислих за хомосексуалисти и дупедавци кариеристи, сега след този разказ към увереността ми, че термина "активно мероприятие" най-подхожда за атентата, май трябва да добавя и предателство
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Дааа, и после обясняваше с неква показалка на карта, как е немало начин да спрът камиона по-далече от базата (са се чудим за кво измислили танковете, като един Урал може сам да превземе крепост..нали). Абе некой хора са за разстрел.

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                            Дааа, и после обясняваше с неква показалка на карта, как е немало начин да спрът камиона по-далече от базата (са се чудим за кво измислили танковете, като един Урал може сам да превземе крепост..нали). Абе некой хора са за разстрел.
                            Някои хора са хора на други хора...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Има ли някъде я картата, я сатеитната снимка на събитието? Какво да търся в Google Earth? Интересуват ме приблизителните дистанции.

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                За влизането в Басра някой няма ли да разкаже?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X