Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Разкажи за атентата сега,че ми е супер интересно.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Направо не вярвам на очите... Случвало и на мен да забравя някои недотам важните нещата, но да излезе на Бойната мисия цяло поделение без боекомплект... Не че нямам думи, но не е възпитано да ги слагам в пост.

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Съветска школа какво да ги правиш По важно е под строй до столовата и дневален пред палатката пък там някакви патрони за какво са им .
        Последно редактирано от sek.1; 09-06-13, 08:13.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Командният състав как е бил с езиковата подготовка ? Ако са разчитали на 6 месечни курсове си е сериозно подценяване на мисията.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Направо не вярвам на очите... Случвало и на мен да забравя някои недотам важните нещата, но да излезе на Бойната мисия цяло поделение без боекомплект... Не че нямам думи, но не е възпитано да ги слагам в пост.
            Тука става въпрос за военна операция провеждана от международни подразделения. Езиковите бариери, стандарти на обучение и въоръжение, да се доведат до пълен синхрон в една операция е нещо много по различно от военните операции на Варшавският договор или СССР по известни причини.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              ... Езиковите бариери, стандарти на обучение и въоръжение, да се доведат до пълен синхрон в една операция е нещо много по различно от военните операции на Варшавският договор или СССР по известни причини.
              Какво общо имат езиковите бариери и разликите в стандартите с това, че боеприпасите са били забравени в България?!?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                .....и разликите в стандартите .....
                О имат и то много. Като стар лейтенант (стар, а не старши) изгоних един кашишки полковник от стаята си, защото беше дошъл като проверяващ от някакъв инспекторат, и държеше да види написано на тетрадка, прономеровано и прошнуровано планчето ми за бойна готовност, това че пред мен две ескадрили изтребители стояха проверени, заредени и готови за "работа" не се зачиташе (или поне той не го зачиташе)......обясних му, и разбра.....ама аз напуснах авиацията, а той е останал, а и още като него и за това сме на този хал
                П.П. Налазиха ме първите 4 джипа за неделния купон, та ще си дописвам довечера, ако на някой му се идва, да идва на червени череши и барбекю
                Последно редактирано от дядо владо; 09-06-13, 10:33. Причина: допълнение
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Какво общо имат езиковите бариери и разликите в стандартите с това, че боеприпасите са били забравени в България?!?
                  Принципно никакво значение нямат . За това беше унификацията на калибрите и оръжието във Варшавския договор по същата причина е и в НАТО . В НАТО много системи ама калибъра и пълнителите на лекото стрелково оръжие са еднакви и в такава ситуация можеш да вземеш боеприпаси от всеки а не да ровиш пясъка за нещо забравено от врага .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Какво общо имат езиковите бариери и разликите в стандартите с това, че боеприпасите са били забравени в България?!?
                    Забравени или недоставени ?

                    Ще ти дам жокер - при транспортиране има списък по килограми (и размери). Има и правилник за превозване на боеприпаси и хора, има ......

                    (Аз лично на доста летища съм пристигал без багаж, но не защото съм го бил забравял)
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Направо забравени си бяха.
                      То че има правила за превозване има, ама при военните транспорти лееко няма как да се спазват цивилните правила. Къде например в цивила е разрешено техника и хора да се превозват заедно в товарен (!!) самолет?
                      Или пък задната врата на Херкулеса да е отворена и преди излитане да ти направят инструктаж как ако ударят самолета да си избереш дали да скочиш без парашут или да изгориш жив (това на Багдатското летище) ? Ааа, пак там - да се правят 90 градусови виражи над пистата докато се набере височина, щото не може да се осигури охраняемо плавно издигане.
                      Возили са ме и цивилна компания -единственото правило, което искаха беше оръжието да бъде с дулото към борда.

                      П.П.: За езика -старши националните и двамата владееха английския перфектно. Старшината и той така.
                      За останалите не мога да кажа, защото лично не съм ги видял да разговарят с някого свободно на английски. Може и да могат.
                      Моя взводен също го говореше напълно свободно
                      /Най-кадърния офицер който ми е бил началник! При атентата мога смело да кажа, че голяма част от ранените са живи благодарение на него, като доста от тях той лично изнесе на носилките. Но явно това бяха малки заслуги щото и с една химикалка не беше награден.
                      В България стана майор човека, но го уволниха за простотии, щото някой гъз от "туморите" реши да натрупа точки на негов гръб - е така се отнася БА към кадърните си хора./
                      Последно редактирано от BulAf; 09-06-13, 12:08.

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Съветска школа какво да ги правиш По важно е под строй до столовата и дневален пред палатката пък там някакви патрони за какво са им .
                        Личи ти пълна неграмотност по въпроса.

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Личи ти пълна неграмотност по въпроса.
                          За някой хора факта че носят униформа и оръжие е достатъчен да се нарекат войници или военни . Заради това съм напълно съгласен с теб относно неграмотноста на колегата . В много от случаите в БГ армията свръхсрочнослужащите са се сблъсквали единствено с това да маршируват , да метат ,чистят и подреждат скатки. За тях което е било върха на службата .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Много е прав човека!
                            Проблемите ни идват точно от "варшавските години":
                            -силни "на показуха";
                            -самоуверени -без покритие (от там силно страхливи и нерешителни в критична ситуация);
                            -незачитащи съвети дадени от някой различен от руснак (реплики от български командири: "Бе какво ще ме учат тия американци бе, кога са виждали те война" и прочие... , всъщност същото пренебрежение е видно дори и във форума с "пиндоси", "еврогейове" и т.н.). Пък същите тия "неграмотници" втора война водеха на това място, при това силно успешна.
                            И колкото и да ми се разсърдят някой хора проблема не е във войската, а в офицерския корпус. Войника лесно се приучава да действа правилно, трудното е да го командваш адекватно. (Отделно широко застъпеното схващане, че "войника не трябва да умува, той трябва да действа" . Да ама не: в по-акълестите армии всеки се обучава да заеме длъжността на този над него и да взема самостоятелни решения ако ситуацията го налага, тука: "трай там бе"; "когато ти се заповяда, тогава ще го правиш" и т.н. Между другото това е проблем при всички чинове в нашата армия -малцина са тези, които имат топки да вземат "командирско решение" и да застанат с цялата си отговорност зад него.).

                            И айде кажете ми, защо украинците имаха същите проблеми като нас и при извършване на марша, и при работата си впоследствие?
                            Техниката я оставям настрани, обаче:
                            -разкъсвания на колоната;
                            -тръгване без американските водачи (нали - "бе к'ви са тия да ми дават наклон на.. ): резултат -изгубени насред пустинята, липса на вода, дехидратация, искане аман-заман на помощ от същите тея "гейове -американците"... идилия
                            -после при работата си: силно зачетени в устава. Забрани от рода на:"това са мирни граждани, сакън няма да стреляте" и прочие... - в резултат иракчаните да казват "Искаме си американците! Вярно стреляха наред, ама поне имаше ред".
                            Как не им мушнаха и на тях някоя бомба незнам, добре че бяха в по-откаран район.

                            Брех те много съвпадъци станаха! Ама нее, никак не е виновна "съвеЦката школа" ще знаете... ъхъм.

                            (Да уточня:"съветска школа" -умението да "печелиш битки", вкарвайки нови и нови наборни части, докато боеприпасите на врага вземат та се свършат. За този манталитет на командване говоря.)
                            Последно редактирано от BulAf; 09-06-13, 16:38.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Щом сте в НАТО, ние спим спокойно. Я сега някой да отгадне смисъла на постнати долу снимките?





                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Сибирски, бягаш от темата. Никой няма нищо против руската армия по сегашните и методи на действие и управление. Колегата има предвид, че в момента Бг армията не се доближава до сегашна натовска или руска, а до съветската армия през и преди втората световна война. И модела на управление по него време колко е адекватен незнам, но към днешна дата не е адекватен. Провлема ни, не се крие в Русия / СССР, а в нас самите, понеже сме останали назад във времето, все едно е спряло, а света се движи напред. Напълно подкрепям колегата Ленин и заставам зад думите му.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X