Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света



    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Немога да си спомня името на човека който ми изпрати този линк от този форум( беше американски офицер и мой комшия по апартамент и приятел за по чашка след работа в Манама) .... та сега го търсих.Някой може и да се познае на снимките.
      Мързи ме да превеждам, въпреки ,че има точни коментари за нас ( солидарно се слагам в групата)

      http://www.militaryphotos.net/forums...ldiers-in-Iraq
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ..... Няма нищо лошо да работиш нещо за пари. В крайна сметка, всички правим точно това. .....
        Именно. Номерът е да вършиш добре и да се отнасяш професионално към това, за което ти плащат. Иначе има сума ти други професии, които са къде-къде по-платени без да се иска и наполовина от това, което се изисква от един професионален войник, ама аз не бих се захванал с тях. И не искам да ме провъзгласяват за национален герой затова, че съм си свършил работата за която съм получавал заплата, нито някога съм се чувствал като такъв. Сравнението с американците е неуместно, или би трябвало да се прави с едни времена, когато "Герой на социалистическия труд" ставаше всеки , който не почва да пие от сутринта и си върши работата съвестно(образно казано, щото трябваше и подходяща препоръка). Тяхната пропаганда работи така откак съществуват Щатите и не може да се отрече, че действа ....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Недей, че ще се просълзя! Направо си спомних за часовете по политическа подготовка ...


          П.П. А на финала на клипчето определено му липсваше развяващия се флаг.
          На фона на недоволството на гражданското общество през последните няколко години спрямо участието на щатите в различни мисии, конфликти и войни и свързаните с това негативи, особено харченето на огромни суми от официалния и неофициалния бюджети, за отбрана (както знаем, за техните властимащи отбраната е разширено понятие, включващо в себе си избирането на интересна страна и изнасянето на конфликта, или създаването му, на нейна територия с цел превантивно отбраняване на нацията и националния интерес от евентуалния вероятен противник), имат особена нужда от подобни клипчета.


          п.п. Калине, често споменаваш дядо ти, пък и аз съм чувал от баба ми, Бог да я прости, че по него време в обществото е имало едно уважение и страхопочитание към военните, особено офицерския състав е бил на почит, били са едни такива мъже, рядко срещани по наше време.И ей на, хората са го постигали уважението и самочувствието(с покритие) и без клипчета, филмчета и реклами...
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Навремето е имало боеспособна армия , доблестни и подготвени офицери и войници и приказката "една държава , която не храни собствената си войска един ден ще храни чужда" е била на почит.Сега се хвърлят едни милиони на вятъра за мисии и комисионни и нито армия имаме нито подготвени бойци като хората.Сега в много случаи е обидно да си военен,най-малко заради издънките и външния вид на повечето от колегите.
            Някои се сърдят за мнението ми , независимо че самите те признават ,че ходят по мисии само заради пари , но дори и на тях е ясно че в момента "мироопазването" в Ирак е в пъти по-ефективно и 10 пъти по-евтино, с намесата на частни охранителни фирми с наемници , които са много по-вещи в занаята си от нашите кадроваци.

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Именно. Номерът е да вършиш добре и да се отнасяш професионално към това, за което ти плащат. Иначе има сума ти други професии, които са къде-къде по-платени без да се иска и наполовина от това, което се изисква от един професионален войник, ама аз не бих се захванал с тях. И не искам да ме провъзгласяват за национален герой затова, че съм си свършил работата за която съм получавал заплата, нито някога съм се чувствал като такъв. Сравнението с американците е неуместно, или би трябвало да се прави с едни времена, когато "Герой на социалистическия труд" ставаше всеки , който не почва да пие от сутринта и си върши работата съвестно(образно казано, щото трябваше и подходяща препоръка). Тяхната пропаганда работи така откак съществуват Щатите и не може да се отрече, че действа ....
              Професионализъм е извършването на ред стъпки за постигането на дадена цел, по обучение. Няма номера в тази работа. Фактите говорят друго за някои български мисии- дал съм информация, колкото и на мен да ми е тъжно. Нека да бъдем честни и погледнем реалностите за поуки.

              Това не е критика,присмех или менторство.

              Аз лично бих обърнал внимание защо българската армия е наречена - old school.
              Няма как да не отбележа,че професионализъм е да се държи безопасно оръжието в ръце, дори и за снимка.
              Не е професионално, че дори и невъзпитано, проявата на агресивност и неуважителност.

              Надявам се на разбиране.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение


                Афган, Кабул, летището и така нареченото "езеро" .

                Хахх, да не стане както казваше един взводен в Ирак: "И другия път, като ми се правите на фоторепортери, гледайте като проявите снимките да не видите някой ухилен талибан с РПГ срещу вас" .
                Повода беше, че на това място където всеки снимаше (включително и въпросния взводен) се оказа засада и убиха един полски офицер от следващия конвой. Т.е. баш сме се снимали с бунтовниците из трънките .

                Айде спирам с коментарите, че къде съм аз "охранения-гащник-пазач" заради когото не се е модернизирала пустата му БА до висините на Варшавското време. С париците хвърлени по мене, колко ли новобранки щяха да изпукат поне по един вагон патрони? Ехх, жалко - виноват др. полковник (ъъъ АРКАНЕ, поне до полковник си дослужил преди да се пенсионираш нали? Щото разсъжденията са ти минимум подполковнишки и нагоре... от Варшавско време.).

                Другари, едно запомнете - колкото и патрони да е хвърлил господин киртака по мишените, пет пари не струват, ако поне веднъж срещу него не е хвърлен и един куршум. Даже не е необходимо и това - стига и реално да осъзнае факта, че може и да не се събуди сутринта, защото някоя мина, късметлийски е уцелила неговото бунгало. Доста "отличници в стрелбата" (че и бивши офицери някой от Варшавското време, в по-ново -запасняци) си докараха такива хубави нервни разстройства, че не е приказка.
                В цял свят най-цененият войник е стреляния, в България пак обратното. Такива ми ти работи АРКАНЕ.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Ъъъъ, фотьойлните бойци - ако имате проблем да се върнете по темата - аз нямам проблем да я заключа ? Само продължете с простотиите.

                  Първо минахме през това как хората които сме пратили там, българи, от българската армия, всъщност са въшкари и са отишли там 'оти са ламтели за пари, брех нихната таквоз алчна таквоз. После стана че не само са отишли да лапат парите, ами и не са освободили заложниците, нихната таквоз некомпетентна таквоз...

                  Викам - ако не можете да оцените какво се споделя тук - явно просто ви трябва колкото на гугутка - черен хайвер. За какво да продължават ?
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Ъъъъ, фотьойлните бойци - ако имате проблем да се върнете по темата - аз нямам проблем да я заключа ? Само продължете с простотиите.

                    Първо минахме през това как хората които сме пратили там, българи, от българската армия, всъщност са въшкари и са отишли там 'оти са ламтели за пари, брех нихната таквоз алчна таквоз. После стана че не само са отишли да лапат парите, ами и не са освободили заложниците, нихната таквоз некомпетентна таквоз...

                    Викам - ако не можете да оцените какво се споделя тук - явно просто ви трябва колкото на гугутка - черен хайвер. За какво да продължават ?
                    Няма да се обиждаме сега- аз лично съм се разплул на дивана. А за трябването - да трябва. Карата (господин майор- надявам се не ви засягам с този "прякор") е жив участник - Ленин също- аз съм до някъде съпреживелец , щото поради определени причини ми е било интересно и съм имал приятели участвали в тези мисии.... От там на сетне мисля е редно критикарите да бъдат любезно помолени да напуснат тепиха. Или поне да изнасят градивна критика.Не за друго ама наистина на моменти идва в повече.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Първоначално публикуван от ivo929
                      Пак го казвам,много е лесно да се плямпа тук,във форума и то хора които нито са били там,нито знаят за какво става въпрос.Просто българина е с такова мислене.И аз като един ''пазач в чужди мисии,за долари'',не мога да разбера за какво спорите и се дракате?Колко процента от личния състав ставали на работа,кой на какво приличал,ходили на мисии само за пари.........Ами много ясно че за пари ще ходя на мисии(върнах се преди 2 месеца,и вече се отказах,стига съм печелил ''големи суми пари''),за какво друго?За чест и слава ли?За хубавите приказки,които се казаха в тази тема,по адрес на момчетата,които не са спали с дни,яли са го в пепелака?Може много да се говори,и да разпъваме локуми,но не му е тук мястото,а и не с повечето хора.Хубав ден.
                      Виж сега младеж .Позволявам си така да се обърна защото съм доста по -възрастен . За някой хора яденето в пепеляка и липсата на сън е нормално ежедневие и най -малкото това е нещото на което обръщат внимание . На война като на война . И понеже и в тази и други теми се застъпаха много различни по естество неща ще се постарая да бъда максимално точен и кратък . Имаше навремето един доста стар но актуален дивиз " Повече пот в учението ,по-малко кръв в боя " .Доколко е актуален до днес оставям вие да прецените обаче не може за две или три години да се стане профи войник . Има изключения . За мен лично тези мисии са един заместител на големите занятия от миналото с голямото допълнение че условията са повече близки до бойните отколкото до учебните . И понеже не съм забравил уроците които съм научил докато служих ще цитирам думите на моя взводен от училището . " Днес ще ходим да се биете ,след това ще отидем да се изкъпя и после ще обядвам . " До колко е бил прав го доказва ситуацията в момента . И понеже сина на моя ротен загина в Ирак и имам познати които ходиха на мисии имам бегла представа за какво става дума. Навремето при занятие по тактика първата работа на преподавателя беше ако е мокро или сняг да ни намокри и след това вече не ти пука къде и как ти се налага да залягаш. Не че и тогава нямаше госпожици ама бързо се стапяха . Все пак подобни оплаквания за мен не са нормални все пак мнозина тръгват по собствена роля .Все едно и аз сега в момента да се оплаквам от работата която работя .Факта че ми позволява да си плащам сметките и ми доставя удоволствие съм доволен от нея .Знам че за директор не ставам ,за лекар или адвокат също . Така че тези които са избрали съдбата на кадрови войник или военен трябва да са готови на лишенията свързани със службата . Те и манекенките се оплакват колко им е тежка професията пък и парите заслужават . Има много за спор по темата и колкото повече участници има толкова повече ще са пътищата и толкова по -далечна ще се окаже крайната цел . Лошото е че с писането нищо или почти нищо няма да променим а само ще има още една тема която ще ни разделя . А като е написано че "Съединението прави силата " така и мнозина българи трябва го проумеят и спазват.
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Аз само зяпам тука ама така или иначе темата стана манджа с грозде, та да питам за мнението на "ветераните" - Ако Турция ни сгази за 24 часа и ние българите се окажем на мястото на талибаните и иракчаните ще можем ли да организираме нещо подобно на съпротива в градове като Пловдив Стара Загора Бургас (щото току що се разбра че Куликов няма да може да ни освобождава).
                        Последно редактирано от derhunter; 29-05-13, 21:06.

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от dimkaraganchev
                          Когато се сформира в началото на февруари 2013 г. химическата рота, която впоследствие прерастна в пехотен батальон, .
                          Дали да не помолим някой модератор да смени годината
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Имам конкретен въпрос колко от всички участвали в мисии са все още на служба и колко от тях в момента обучават хора?
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Имам конкретен въпрос колко от всички участвали в мисии са все още на служба и колко от тях в момента обучават хора?
                              +1 , е не точно. Работил съм щатно като инструктор в сержантската академия на седма армия на САЩ в Европа. Работил съм в Бг армията, като инструктор - ЗКВ до преди няколко месеца, на войници, които се обучават за сержанти. Проблема в армията бе, че ръцете ми баха вързани!!!! Учихме хората на вредни и опасни неща от балканската война. В момента работя друга работа, където започвам да обучвам хора по различни дисциплини, без вързани ръце. Само на утвърдени, нови и тествани процедури, без ограничения в нищо. Имам пълна свобода, дадена от шефа на фирмата.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Още малко снимки от Ирак, интересна е военната Шкода на трета снимка







                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X