Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тактически фенер - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тактически фенер - какъв?

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Ами модела М22 е на прилична цена, ако нещо аз не съм се объркал като съм разглеждал сайта, скоро един приятел си взе ледленсър с около 40лв по-евтин, но поне на хартия далеч от характеристиките на М22.Остава да уточня вида на спусъка и монтажа, и да си направя сметката...
    Моето мнение е да не правиш компромис.Аз съм бил в твоята ситуация,все да минеш метър и накрая десетина фенера които за нищо не стават.М20,предполагам и М22,е доказан боец,отговаря на военните стандарти и е почти неразрушим.щом при мен изкара толкова време.Свържи се с Хосето и се договорете,дай още някой лев и си го оборудвай с филтрите,спусъка и най вече с няколко чифта батерии със зареждачка.Вземи го, ако не си доволен аз ще го купя от теб за същите пари,за М22 става въпрос.

    Коментар


    • #47
      От: Тактически фенер - какъв?

      И аз така съм решил, като ще взимам нещо, за 50-60лв няма да правя компромис.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: Тактически фенер - какъв?

        Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
        За твоите изисквания, виж това, отзивите са добри. Мисля и аз да си поръчам такъв.
        http://dcpower.eu/fenix-tk22/
        Взех го въпросния ТК 22.
        За видимост на около 100 и нещо метра съм съгласен. Но за 235 метра, както е в рекламата му, силно се съмнявам. Е, вероятно светлоотразителна жилетка на това разстояние ще се вижда.. Вероятно ще се виждат и светещите очи на чакала /само те/, но това, едва ли някой го "топли". Още не съм го пробвал с оптиката, макар да е вече монтиран /зарежда се батерията/. Довечера ще пробвам. Тъй като едва ли ще се намери чакал, който услужливо да ми позира точно на 235 метра, раницата ще го играе "хищник"...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16NHJHIE9nyseHTrBQ8Ub0!CVw~~60_3.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5474955

        Коментар


        • #49
          От: Тактически фенер - какъв?

          Колега, един от важните показатели при избор на "далекобоен" фенер e интензитета на централното петно. В случая с твоя модел CD 13800 (отбелязва се с конкретния за стандарта символ , като в такава подобна табличка
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B003GXF9MW_ProductLines-protac_1l_ansi_fl1_table._V400976291_.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5474997
          По този показател, можен криво ляво да сравняваме фенерите "задочно". Фенер с по-малко лумени, би могъл да бъде подалекобоен от такъв с повече (зависи от много фактори - лед, рефлектор (гладък/текстуриран), диаметър на рефлектора.
          Далекобойността 235м е по ANSI/FL1 standart, което означава сила от 0,25 лукса на указаната дистанция (тоест сила аналогична на "лунна светлина").
          По мои наблюдения ефективната за нас (за лов) дистанция е да кажем около 2/3 от указаната по стандарта. Все пак зависи много и от оптиката.

          Коментар


          • #50
            От: Тактически фенер - какъв?

            Съгласен съм колега. Аз не съм и очаквал ефктивност на 235 м., нито бих се наел да стрелям през нощта на тази дистанция. Затова не съм и разочарован. Дори ме радва по-голямото петно на осветяване /за сметка на далечината/. Така по-лесно ще "скицирам" терена. Но е хубаво да се имат предвид твоите разяснения, защото иначе, рекламата на производителя звучи меко казано подвеждащо.
            Производителят продава фенер, а не луна. Затова би трябвало да декларира на какво разстояние продуктът му действа като фенер, а не като луна, свещ, светулка и пр.
            Това е все едно, производител на коли да каже, че неговата кола има пробег 100 000 километра с един резервоар - първите 1000 с возене и следващите 99 000 с тикане...

            Коментар


            • #51
              От: Тактически фенер - какъв?

              Ами знам ли - така са решили да направят стандарта. Предполагам , че са решили, че светлина под въпросните 0,25 лукса няма смисъл да се отчита...
              Все пак наличието на стандарт е нещо много положително и позволява някакво по-реално сравнение м/у фирми и модели. Често разни ментета ги рейтват на нереални лумени и т.н.
              Стандарта също обхваща понятия, като ударо и влаго устойчивост, време на работа и др.

              Коментар


              • #52
                От: Тактически фенер - какъв?

                Tук даже е ставало въпрос за този нов стандарт: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=112389

                Коментар


                • #53
                  От: Тактически фенер - какъв?

                  Стандартът - довечера. Нарича се "ВРНВР" /виждам раницата - не виждам раницата/.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тактически фенер - какъв?

                    Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                    Стандартът - довечера. Нарича се "ВРНВР" /виждам раницата - не виждам раницата/.
                    Е това е правилният стандарт.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тактически фенер - какъв?

                      Благодарение на колегата jose се сдобих с това

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01664.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5510281

                      а моделът е този

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01663.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5510282

                      Ето какво има в комплекта - калъф, дифузер, батерии, контейнер за батерии, връзка за носене

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01660.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5510284

                      Допълнително има и тези полезни и необходими екстри - монтаж за оръжие и капачка с кабел със спусък

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01662.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5510286

                      Има четири режима - слабо, средно, силно - 750 лумена и строб, но техническите характеристики няма да ги преписвам, всеки може да ги види на сайта олайт.бг

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01670.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5510287
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01671.jpg
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:5510288
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01672.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5510289

                      Щипката за колан е солидна, а калъфчето освен че е удобно има и странични джобчета за резервни батерии.Също така има резервни о-пръстени и фосфоресциращ бутон.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01667.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5510290
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01668.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5510291

                      В затворени помещения на максимална степен леко се самозлепяваш и на пръв поглед светлинното петно изглежда нехомогенно, но с регулиране на по-ниска степен самозаслепяването се коригира, а пък на висока степен на открито се забелязва, че светлинното петно е съвсем хомогенно, идеално концентрирано, с изненадващо добър диаметър спрямо големината на рефлекторната глава и показва много добра далекобойност.Фенера свети изключително добре съпоставено към компактните му размери.Разбира се, има и лек недостатък, и за мен това е регулирането на режимите, което се извършва както при много други модели със завъртането на главата.Но лекото неудобство го отдавам на това, че не съм свикнал, а пък и мисля, че има модели с подобни характеристики снабдени със страничен бутон за управление на режима на светене.Най-важното е, че фенера покрива стандарта ВРНВР.Също и с оглед на това, че фенера е от доказаната фамилия фенери М УОРИЪР, силно го препоръчвам и съм изключително доволен от придобивката.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01666.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5510292

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01665.jpg
Прегледи:2
Размер:125.3 КБ
ID:5510293

                      Мисля, че фенерчето е изключително подходящо за охрана, спорт или хоби, дори за битови дейности благодарение на дифузера.
                      Последно редактирано от Самодържец; 13-08-13, 22:22.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тактически фенер - какъв?

                        От три години ползвам М - 20, / по - ранният / братовчед на показаният по горе - пак благодарение на Хосето, имам си зарядно и четири батерии и общо взето не се разделям с фенерчето. Винаги на работа ми е в чантичката, наред с другите необходими вещи. За тези три години се е налагало спешно и съм го ползвал много пъти и винаги съм споменавал Андрей с добро. Вярно пообели се от носене но иначе работи безпроблемно.
                        LZ3YG

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тактически фенер - какъв?

                          Съжалявам за некачествените снимки, правени са от не професионалист, набързо и с телефон, защото трябваше до здрач да съм се качил на високото...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тактически фенер - какъв?

                            Препоръчайте някакво Zoomable фенерче.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тактически фенер - какъв?

                              Благодаря за добрите думи колеги!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тактически фенер - какъв?

                                Един интересен линк по темата.Брутален тест на фенер OLIGHT m20http://olightbg.blogspot.com/2013/09/olight-m20.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X