Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    При Галил-а как е изпълнено това удобство при поставяне на пънителя спрямо АК? Нещо като "фуния"?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      При Галил-а как е изпълнено това удобство при поставяне на пънителя спрямо АК? Нещо като "фуния"?
      Галила е по скосен напред и пълнителя се постава малко по лесно- нямал съм случай да не "закачи" от първия път.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GALIL_SAR_080901_4999d5ccdd18c.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5468529
      Отделно лоста за зареждане е по лесно да се достигне с лявата ръка.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Galil_6.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5468530
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        [QUOTE=Mad Dog;2152122]



        Центурион на Уориър:




        Извинявам се за спама, но ако пълзиш с тази багажна система джобовете няма ли да се напълнят с пръст,кал,пясък или каквото има там по земята?Мисля, че в казармата пълзенето беше част от ФП или ТП и доста лазихме през всякакви мизерии.
        И други въпроси имам за тактическата екипировка, ама май са си за отделна тема, тази е за оръжие.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          [QUOTE=traktorist;2152307]
          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение



          Центурион на Уориър:
          [ATTACH=CONFIG]566193[/ATTACH]



          Извинявам се за спама, но ако пълзиш с тази багажна система джобовете няма ли да се напълнят с пръст,кал,пясък или каквото има там по земята?Мисля, че в казармата пълзенето беше част от ФП или ТП и доста лазихме през всякакви мизерии.
          И други въпроси имам за тактическата екипировка, ама май са си за отделна тема, тази е за оръжие.
          По принцип си прав - и аз предпочитам затворените джобове, но тази са с по- бърз достъп. Въпреки че честно за ти кажа - лягал съм , ставал съм и съм лазил с този тип жилетки и съм нямал проблеми. А и да влезне кал в жилетката - кво от тва- пълнителите ако са надоу с патроните (вътре джобовете са обшити със някаква черно гумено -абразиво устойчива синтетика). Това не е само багажна система, а се ползва и като т.нар. "плейт кериър вест" с две балистични плочи.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Няма да влезе кал вътре в пълнителя, колкто и да се тъъркаля човек. Единственото което може да стане е да се напълни с прахоляк, ако не се почистват джобовете и пълнителите дълго време. Иначе за Галил и АК мисля, че на лоста за зареждане мястото му е от ляво, и лесно би могъл да се премести, или да се напправи още един. Незнам само на капака на цевната кутия как да се зпълни празнината от дясно, или направо нов капак по поръчка. Е има вариан и на газовото бутало да се сложи лост.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Интересно ми е какво е това оръжие, което се подава в долната част на снимката? Руски мини ПМН-1. Това им е наследство от войната с СССР през 80-те. Гадно животно - мощно точно толкова, колкото да ти откъсне крак, но недостатъчно да те убие веднага - бавна и мъчителна смърт. И не се открива с металотърсач - поне със старите такива, корпусът е пластмасов...
              Това е противопехотна мина Тип 72 (Китай).



              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Sibirski, добре дошъл, радвам се да те видя. Тъкмо си мисля, какво ще стане ако клъцна по дължина газовата тръбичка, така че да изрежжа един малък правоъгълник и веднага след газовото бутало захвана някакъв стоманен лост, за да може да се зарежда от лявата страна.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Мисля че после ще презареждаш всеки следващ изстрел ... ръчно де.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Привет Сибирски!
                    42

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Нещо ново за Черный стриж-Strike Onе чува ли се по вашия край?

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        за триене
                        Последно редактирано от Dagobar; 05-04-13, 22:34. Причина: за триене
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          …..
                          Добре дошъл отново, радвам се да те видя пак по виртуалните оръжейни полета, липсваше!
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                            Нещо ново за Черный стриж-Strike Onе чува ли се по вашия край?
                            Това май беше нещо като руска берета 92, или греша?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Подобие бил на 92-ката, аз не виждам обаче нищо общо.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Добре бе Ненчев, защо ще дупчиш газоотводната тръба? Да не говорим, че дължината на хода не позволява тази интервенция. Изрежи на капака на цевната кутия отляво изрез, симетричен на този отдясно. Това изобщо няма да наруши целостта на конструкцията, нито стабилността и, нито функционалността и. Това не е направено в заводски условия, просто защото е счетено за безсмислено. Завинти на затворната рама някаква ръкохватка, точно огледално на дясната. Отпада възможността за монтаж на каквото и да е прикачно по стандартния начин, но остават сума други приьоми (ще си сложиш "Пикатини" някъде). Друг въпрос е смисълът от каквито и да е "дзъндзибари" по калашник.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X