Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Добре де...то основното преимущество в Афганистан е авиацията ( на нашите хора)...това означава ,че има супер стегнат контрол на преносими ракетни системи....иначе ше има засади, на който ше падат хиликоптери и самолети на поразия. Демек нема Стингъри, Игли и т.н.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Два въпроса към Ненчев:
      1. Като се обучавахте за инструктори на Хъмввитата , тренирахте ли смяна на местата в движение?
      2. Обръщаха ли ви на тренажора за претъркалване?

      Аз щото съм участвал в подобни извращения , та за това питам.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        1. Да
        2. Да
        3. Минавахме и на тренажор за МРАП
        4. Правихме и аварийно "отключване" на вратата от вън на вътре, теглене, изтегляне на хамър с хеликоптер, водни препятствия, и най-вече кормуване, докато се усвоят формации с висока прецизност и "покриване" от 4 хъмвита на 1 ударено, пак с висока прецизност на различни терени, с точност до сантиметър едва ли не, изтегляне на хората или хората и машината и смяна на местата, абе всичко както си му е реда, все пак курса беше в MPRI.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          А аз да напомня че пак тук е публично пространство ..... Един вид "Нека спазваме законите в републиката".
          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          хехех съм носил такива работи. Нали ще ме изгонят от работа и ще ме осъдят. А американските военни полицаи на летището имат право и да сложат гумената ръкавица и....
          Момчета, чеките малко бе, аз говоря за празни кутии (де ще го пращам инак в "левчето")!
          Това нали - амбалаж за еднократна употреба.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Не не съм носил кутии, имах много, най-различни, безотчетно. Всъщност имах от всичко по много. Такива кутии се продават и в БГ.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Такива кутии се продават и в БГ.
              Знам, ма по друго си е: "Била в Афганистан" (То и каква ли друга стойност може да има празна кутия.)
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Понеже да не излезе, че си говоря празни приказки "Пипал съм това стрелял съм с онова"- днес потеже така или иначе си отварях шоурума направих малко снимки с телефона:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0411.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5468254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0410.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5468255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0412.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5468253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0413.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5468256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0420.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5468257

                Картечни пистолети МП -5А3, МПК-ПДВ, МП5СД6 , УМП, АП -9, МР-9, МП-7 , автоматчета- Хеклер и Кох Г 36 Ц, К , КВ и А, ХК 416, Зиг 550, 551, 552, 553, 553-1, 553-2 (последния е с М 16 кови пълнители), 751- (7.62х51 ), Разни ъпгрейди на АК- единият е за истрелване на пушечни гранати - има и един чистак бърсак АК-74 Н. (Сега видях - едната снимка не е излязла утре ще я направя пак).
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0414.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5468258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0415.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5468259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0416.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5468260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0417.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5468261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0418.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5468262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0419.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5468263
                Малко по- тежки неща . МСГ-90 А1, МГ-04, АПР-308, Блазер тактикъл 2 с цеви 338 Лапуа и 308, ПСГ-1А1
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0425.jpg
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5468264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0426.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5468265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0427.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5468266
                Слежубно - личната бронежилетка - с двете плочи и каската.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0421.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5468267
                Трите прицела за които говорихме - ЕоТек, Аймпойнт Комп М4, Агог.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0428.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5468268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0429.jpg
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5468269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0430.jpg
Прегледи:1
Размер:204.5 КБ
ID:5468270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0431.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5468271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0432.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5468272
                Малка заигравка: Носиш си Аймпойнта М4 на пушката, трябва ти увеличение слагаш увеличител 3Х (не ми се търсеше спейсър - иначе си пасват съосно). Настане вечер - месец не изгрява и звезди също - слагаш моноколяра за нощно виждане .... Дотрябва ти прицелен огън - махаш увеличителя и на негово место - щрак монокуляра....
                Последно редактирано от Mad Dog; 03-04-13, 15:16.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Абе не знам за другите играчки ама КПОС-а с тоя ЕОтек бая кутии с патрони мога да издумкам с него....На стрелбището ви какво ваше оръжие предлагате за стрелба? Някой ХК или Сиг 4хх или 5хх с къса цев? 8 ли са 9 ли инча.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Слагай калашниците в по-едър план и изписвай имената им правилно!
                    Да няма вопли за идеологическа диверсия...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Малка заигравка: Носиш си Аймпойнта М4 на пушката
                      Е то за това Аймпоинт е лидера в класацията. А в БГ реалността: носиш си МКШ 28, ОДС, ОНС и Диана ТТ, нянам значение ден ли е нощ ли, включен ли е изключен ли е, сменяш прибори един след друг и пак нищо не виждаш. Накрая теглиш една майна на всичко, махаш всичко и оставаш на механични мерни прибори и палиш свещ вцъркватта и се молиш да не ти се налага да гърмиш...
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        Абе не знам за другите играчки ама КПОС-а с тоя ЕОтек бая кутии с патрони мога да издумкам с него....На стрелбището ви какво ваше оръжие предлагате за стрелба? Някой ХК или Сиг 4хх или 5хх с къса цев? 8 ли са 9 ли инча.
                        За съжаление у нас е забранена стрелбата на закрити стрелбища с дълго..... Уви.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          А КПОС с някоя червена точка на него?
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            А КПОС с някоя червена точка на него?
                            Ще взема моя Сп2022 с КПОС и Аймпойнт Микро .....
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                              Ами аз казвам същото... Нищо не се е променило в армията и по-скоро в МО. За съжаление...
                              Защо се хвърлят пари за въоръжаване на СПОМАГАТЕЛНА служба пред това да се въоръжи добре поне един контингент. Едните са около 1800 човека (приблизително в момента), а контингентът никога не е превърлял 450 човека... Защо да няма 10 MRAP-а за контингента, а не 20 безсмилени "Пустинни котки" за ВП. Или 700 автомата "Хеклер" за контингента, вместо 2000 пищова за връзкарчетата от ВП. Виждал съм ги в действие - освен да се скатават друго не правят прехвалените ВП-та.
                              Нищо, ама нищичко, няма да се промени в БА, докато офицерите придобили боен опит не стигнат до ръководни позиции в ГЩ или МО. Ама това ще стане точно никога, защото там е твърде удобно и сенчесто...
                              Много съм съгласен с мнението на колегата! Защо не се въоръжи съответния контингент, а се въоръжава с ново леко стрелково оръжие цялата ВП?! Да не забравяме, че финсовите ресурси на българското МО са ограничени- иначе би било най-добре да смени на всички макаров със ЗИГ, но парите не стигат и то не само в МО! Но отговори си има- комисионни, пък и трябва да се раздава наградно оръжие на политици, пенсионери и т.н.- макаров ли да им дадат или да вземат пистолети от контингенти? Виж, от ВП- що не- и без това за какво им е? Има предполагам няколко звена във ВП, които биха могли да го ползват и да зависят от пистолет при акции. Ами останалите- не ли е по-добре да са по-добре материално осигурени (заплати, компютри, сгради, полицейска техника) и да са добре обучени за полицейска работа и по тези направления да се харчи, вместо да се купят 1500 пистолета ЗИГ?

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                И още нещо да добавя, темата доста се разля и тя беше: "Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси". От всички постове могат да се отделят поне няколко теми: Леко стрелково оръжие за военни цели и подобрения, Логистика на военни контингенти зад граница, Леко стрелково оръжие за полицейски цели, Леко стрелково оръжие за самоотбрана на цивилни, Какво бих закупил ако съм министър на отбраната в БГ с неограничен бюджет, Каква е идеалната армия за БГ, Какви са приоритетите на БГ армия и националната сигурност

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X