Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Павлине, котка на живо не съм виждал, но мисля, че в сравнение с МРАП-а тя е с по-ниска степен на защита. МРАП-а има едни панели, които са като панели от панелен блок. Не че е непробиваемо, но като гледам снимките на котката...Плюс това МРАП-а е доста по-скъп, по-точно в пъти. Кое е по-добре не мога да кажа. Мога да кажа ако искарам една мисия с котки, и за шест месеца да кажа накрая от еди колко си машини имахме такива и толкова проблеми. Проблема не е че ВП е добре въоръжена, а проблема е там, че армията е зле въоръжена. И да, определено е по-добре с МРАП и хамър на заем, отколкото с наши стари БТР-и.
    Ами аз казвам същото... Нищо не се е променило в армията и по-скоро в МО. За съжаление...
    Защо се хвърлят пари за въоръжаване на СПОМАГАТЕЛНА служба пред това да се въоръжи добре поне един контингент. Едните са около 1800 човека (приблизително в момента), а контингентът никога не е превърлял 450 човека... Защо да няма 10 MRAP-а за контингента, а не 20 безсмилени "Пустинни котки" за ВП. Или 700 автомата "Хеклер" за контингента, вместо 2000 пищова за връзкарчетата от ВП. Виждал съм ги в действие - освен да се скатават друго не правят прехвалените ВП-та.
    Нищо, ама нищичко, няма да се промени в БА, докато офицерите придобили боен опит не стигнат до ръководни позиции в ГЩ или МО. Ама това ще стане точно никога, защото там е твърде удобно и сенчесто...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Не мога да ти отговоря на въпроса. Въпрос на приоритети. Някой така е решил-така е направил. За мен проблема не е, че ВП има Зиг и котки, проблема е, че армията няма. А това са неща, без които в 21 век и при днешните условия и конфликти не може. Не са глезотии. А за това дали са скатавки или не, не мога да кажа. Мислиш че в сухопътни войски няма скатавки ли? Или че правят нещо смислено? Единица са хората в армията които правят, по-точно се опитват да направят нещо смислено и полезно.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Знам, затова ми е болно и обидно... А, това, че се харчат пари за второстепенни служби е огромен проблем - защото те (парите) са крайна величина и ако се похарчат за простотии, то няма да стигнат за истински важните неща. Затова ще има "Котки" в движение пред паметника на Левски и Г-та - паметници на глупостта в Афганистан.
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          ... при днешните условия и конфликти ...
          В същност, армията май се подготвя единствено да играе спомагателна роля (носене на караулна служба, патрулиране) в услуга на новия Голям брат. Щото тия конфликти не са български ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            А коя е основната "роля"?
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Ама не мога да ви разбера вие какво искате.Да имаме силна, модерна и добре организирана армия?В добавка сигурно искате и истински интелигентни, и с мъжки характер генерали от кариерата по върховете?А тогава наще политици как ще си развяват оная си работа, ъ, това де-коня, както си искат?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Като говорихме за кутиите предния път тази щях да ви показвам, ама чак сега намерих снимката. 1000 броя 9х19. С дръжка, водоустойчива, има гумено уплътнение на капака. Безотчетни, за еднократна употреба, ползваш и хвърляш. Интересно, че всичко им е в такива кутии и АТ4 също.


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1210.JPG
Прегледи:2
Размер:259.0 КБ
ID:5468151
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  ...Безотчетни, за еднократна употреба...
                  Ти кажи колко донесе от тях и кога ще ги пускаш в: "В стоки за левче".
                  Извън мйтапа, ако имаш - айде да преговаряме.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    А аз да напомня че пак тук е публично пространство ..... Един вид "Нека спазваме законите в републиката".
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Ти кажи колко донесе от тях и кога ще ги пускаш в: "В стоки за левче".
                      Извън мйтапа, ако имаш - айде да преговаряме.
                      хехех съм носил такива работи. Нали ще ме изгонят от работа и ще ме осъдят. А американските военни полицаи на летището имат право и да сложат гумената ръкавица и....
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        За какво му е да носи там се е отстрелял .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                          А коя е основната "роля"?
                          Ето това е най-страшното! Че българският, професионален войник вече не знае, коя е основната функция на Българската армия!!
                          Смисълът на съществуването на БА и нейна основна функция е защитата на Отечеството!! За това всички ние плащаме данъци и издържаме Армията.
                          Петролните и нарко-войните на империалистите НЕ СА основна функция на БА!
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Имам питане,тая техника която е в Авганистан,дали ще се върне в България,или ще се окаже като в Ирак,че много е по изгодно да остане много от нея там,вместо да се транспортира обратно

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Имам питане,тая техника която е в Авганистан,дали ще се върне в България,или ще се окаже като в Ирак,че много е по изгодно да остане много от нея там,вместо да се транспортира обратно
                              Новата да-Мерцедеси и Хамери. БТР ите и ЗИЛ овете - не. Зиловете които са заминали 2002 вече сме ги подарили на АНА. А и да не ти пука - лошите пиндустанци ще ни пуснат парички да си купим нови.... Както стана с Хамерите.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Имам питане,тая техника която е в Авганистан,дали ще се върне в България,или ще се окаже като в Ирак,че много е по изгодно да остане много от нея там,вместо да се транспортира обратно
                                Това, което е наше, собственост на БГ, си идва в България. Тези, които са взети назаем, се връщат там на място на този от който са взети.

                                Зиловете които са заминали 2002 вече сме ги подарили на АНА. А и да не ти пука - лошите пиндустанци ще ни пуснат парички да си купим нови.... Както стана с Хамерите.
                                Човека, който им бра гайлето на тези не работещи зилове ми беше командир на група на втората мисия. Говорили сме много с него по случая. АНА не ги взе, понеже АНА нямат техника втора употреба, всичко им е чисто ново, Джипове Форд рейнджър, хамъри и камиони интернешънъл, бронирани и не бронирани. Всичко е чисто ново. Надали има армия в НАТО с толкова чисто нова техника. Камионите там ги бракуваха на място, макар и много трудно. Няма смисъл да се връща ЗиЛ в БГ, понеже транспорта със самолет е много скъп, а ЗиЛ-а хем е счупен и ремонта му е много скъп, хем самия камион е евтин.

                                Ето малко снимки на парка на един Афганистански логистичен батальон с който работихме през 2011, има само чисто нова техника, много техника и всякаква. Не съм снимал всички видове камиони, но имат работилници, цистерни, помпи, камион който е помпа и станция за пречистване на вода, камион-кухня, линейки, кранове, малки влекачи, големи влекачи, влекачи с 20 колела и така нататък.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0588.jpg
Прегледи:1
Размер:237.1 КБ
ID:5468183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12022010001.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5468184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00283.JPG
Прегледи:2
Размер:213.2 КБ
ID:5468185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00285.JPG
Прегледи:2
Размер:178.2 КБ
ID:5468186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00288.JPG
Прегледи:2
Размер:235.2 КБ
ID:5468187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00289.JPG
Прегледи:2
Размер:212.6 КБ
ID:5468188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00290.JPG
Прегледи:2
Размер:277.3 КБ
ID:5468189Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00293.JPG
Прегледи:2
Размер:228.0 КБ
ID:5468190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00296.JPG
Прегледи:2
Размер:176.1 КБ
ID:5468191Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00380.JPG
Прегледи:1
Размер:239.7 КБ
ID:5468192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA060200.JPG
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:5468193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA060202.JPG
Прегледи:1
Размер:218.8 КБ
ID:5468194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA060204.JPG
Прегледи:1
Размер:225.0 КБ
ID:5468195
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X