Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Не колеги - преимуществата са чисто функционални, а не физико химически или каквото и да е било друго. Да видим следващите участници?
    Елементарно Уотсън- пластмасовите пълнители са с около 25% по-леки от металните, което позволява увеличаване на носимия боекомплект също с приблизително толкова процента...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      Елементарно Уотсън- пластмасовите пълнители са с около 25% по-леки от металните, което позволява увеличаване на носимия боекомплект също с приблизително толкова процента...
      Тц- при М4 дори са по- тежки. При Ак за АКМ е имало леки халуминиеви пълнители - 130 гр. преди да вкарат бакелитовите. Задачката си стои. пък и какъв боекомплект, като към АК са четири пълнителя - за АКМ и АК 74 и още 120 патрона на патронни тенекийки за бързо зареждане.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Е тука вече гадая, ама ако прострелят един такъв пълнител както е в сумката по теб, вероятността да се възпламенят патроните в него не е ли по малка?

        п.п.
        май от по горните постове колегите споменаха почти всичко
        LZ1VWW

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Тц- при М4 дори са по- тежки. При Ак за АКМ е имало леки халуминиеви пълнители - 130 гр. преди да вкарат бакелитовите.
          Ба, алуминиеви пълнители... Само като се сетя как се кривят алуминиевите гилзи и ми става лошо.
          Единственото друго, което може да се изтъкне като предимство на пластмасата е почти нулевото линейно разширение при голям температурен диапазон, т.е. безотказна работа при +50 в пустинята и при -40 в тундрата. Металът може да даде заклинване поради температурно разширение/свиване.
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
            Е тука вече гадая, ама ако прострелят един такъв пълнител както е в сумката по теб, вероятността да се възпламенят патроните в него не е ли по малка?

            п.п.
            май от по горните постове колегите споменаха почти всичко
            Дори е по- лошо- патроните че няма да се възпламенят - няма а полимерните пълнители дават "прозрачни" за ренгена осколки - което е кофти.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Което аз знам (сигурно няма да ги подредя по важност)
              - няма ръжда
              - не се загряват
              - могат да се пълнят до горе
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                И аз ще стрелям на посоки:
                По правилно и лесно водене на патроните от край до край и по правилна крива от край до край.
                Повишена съвместимост с модели и модификации на пушки.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Всъщност основната причина е че полимерните пълнители - ами не се смачкват - а като се смачкат много и деформират просто се чупят. Едно трудно забележимо чукване на металния, черен пълнител и той спира да подава -ако легнеш върху него с жилетка и плоча- жална му майка. И това и за АК пълнителите важи в пълна степен- имам два сплескани дето за да разбереш че са сплескани трябва да играе шублера. При пластмасовия/ бакелитовия - като извадиш пълнителя - ако е здрав - не е спукан или на части - значи ще работи- с металния не е точно така. При М 16 - пак така- полимерните имат по- добра здравина на натиск или усукване от алуминиевия.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Колеги , обсъждаме някакви странни истории АК и М варианти какво сравняваме?
                    АК си има своите предимство и недостатъци както и М-ките за добро или лошо армията ни е въоръжена с АК дайте да помогнем на хората които служат с него да го ползват по добре.
                    Имам въпрос към знаещите кое има повече части и имали това отношение към работата на самата оръжейна система.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      кое има повече части и имали това отношение към работата на самата оръжейна система.
                      Естествено, че има отношение. При М примерно има затворна задръжка, ето ти едно отношение към работата. В началото на темата са изброени много от предимствата и недостатъците и на двете оръжие, и двете не са лоши, от тук на татък е въпрос на вкус. Ако някой ме пита дали АК или М нещо си, бих избрал и двете.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        А аз H&K 416 ама ако може в калибър 6.5 Грендел. Най-доброто от двата свята.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          А аз H&K 416
                          +1, особено ако е с най-късата цев, може и 417, пак с къса цев....
                          Последно редактирано от The Back Bone; 02-04-13, 00:12.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Почти там ама не баш. Прави се на шприц ама ако няма метални вложки пълнителя специално и за Ак и за М 16 не струва , а с металните вложки не е толкова евтино.
                            През тоя си живот съм конструирал и направил доста шприц и прес форми за пластмаса и каучук . Единственото по скъпо при металната вложка е матрицата и процеса е по бавен заради необходимостта да се постави металната вложка . Сега мога да ти забъркам такава пластмаса която по нищо не отстъпва на металите особено ако цикъла на използване не е хиляди пъти . Вече има инженерни пластмаси които се използват на места където преди се използваха фосфорни и графитни бронзове .http://www.oblicos.com/bg/catalog/7
                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Имам въпрос към знаещите кое има повече части и имали това отношение към работата на самата оръжейна система.
                            Естествено че има . Колкото по малко движещи се части има една система толкова е по надеждна . Това важи не само за оръжието .
                            Последно редактирано от sek.1; 02-04-13, 06:07.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Естествено че има . Колкото по малко движещи се части има една система толкова е по надеждна . Това важи не само за оръжието .
                              Сигурен съм че пичовете от Хеклер и Кох не са го чули това.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Колегата е абсолютно прав-просто по-устройство действа безотказно,просто никой още не е отменил законите на физиката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X