Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    .223 на СЛР/АК предполагам знаеш, че не работи добре с патрони с мек връх. Групата отива на майната си от девормацията на куршума.
    Всяко си иска подходящия патрон 223 арсеналските са евтини , руските на барнау били по добри казват разнообразие има всякво но цената е по висока СА-93 хубавото му е че нарезите му са като на бойния АК

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Ами една тактическа ложичка и едно прикладче тип Мка телескопично и некъв елементарен бързомер повече не ми требва

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        елементарен бързомер
        Елементарния бъзомерец има хроматични аберации (които се прежияват ако не си на война) и по-лошото е, че няма филтър и се получава вътрешно отражение в лещата. Т.с. не става. Хубав ЕОтек струва от 1000-1200 долара. За въпрешното отряжение можеш да пробваш с евтини очила с диоптър и такива с филтър вечерно време да погледнеш да улицата към уична лампа в далечината. Веднага ще разбереш защо евтините бързомерци, не са вариант, особено при спортната стрелба, където се гони десета от секундата.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          snap и Насов. Приемете го като последно предупреждение. Спамите много и тъпо темата. Форумът си има ЛС за да си споделяте музикалните предпочитания.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
            .... СЛР Е спортна не е ловна карабина ако требва да сме точни ... ловните оръжия имат друг вид.
            Това не го разбрах нещо? По какво класифицираме една карабина като ловна?
            За спортна СЛР-а май наистина отстъпва по много показатели, но за ловна наистина не разбирам по какво?

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Има държави с минимални изисквания за енергията на куршума. 7,62х39 не ги покрива (все пак е правен да убива хора).
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                7,62х39 просто е междинен, а не пушечен патрон, инак хора се убиват и с пистолетни.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Има държави с минимални изисквания за енергията на куршума. 7,62х39 не ги покрива (все пак е правен да убива хора).
                  Зависи какъв дивеч имаш в дадената държава . За африкански лов е слаб 7.62х39 но за в България си е напълно достатъчен тука все още няма слонове и носорози освен в зоологическата градина де Ако не уцелиш и с 50ти калибър да си няма полза .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Има,има полза,ако си с 50-калибър ,ако не уцелиш дивеча ,поне някоя баба в съседното село може да улучиш.И на мен ми харесват s-класите но като нямам пари карам какво то имам,та така и за армията всичко е въпрос на приоритет.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Проблема в армията е, че никой не гледа да свърши нещо полезно за държавата и за армията, ами всеки гледа как да получи следващото повишение или при съкращенията да се закрепи, че да избута до пенсийка и после да почне някъде като пазач (за офицери на бариера с копче, за сержанти на бариера с ръчно отваряне). Относно какво оръжие и калибър трябва, това са изисквания, които държавата поставя при провеждане на конкурс за доставка, естествено тези изисквания трябва да бъдат съответно адекватни на нуждата от дадено оръжие и боеприпас за изпълнение на определени задачи. А БП трябва да отговарят и на Хагската конвенция, която разбира се ние подписахме, за разлика от други държави членки на НАТО.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Има,има полза,ако си с 50-калибър ,ако не уцелиш дивеча ,поне някоя баба в съседното село може да улучиш.И на мен ми харесват s-класите но като нямам пари карам какво то имам,та така и за армията всичко е въпрос на приоритет.
                        На практика погледнато от тази гледна точка и .308 win, 30-06 и 7,62х54 са прекалени и опасни за наще условия.Тука зад всеки баир има село и винаги е възможен такъв сакатлък.Всички знаем такъв заблуден куршум до какво разстояние може да направи белята.Макар че мечо Пух казва:колкото повече - толкова повече.А чичо Сам - бигър ис бетър.Историята познава неприятни инциденти и с .22 лонг райфъл.
                        Последно редактирано от Самодържец; 26-03-13, 22:10.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Покрай дискусията по-горе за качествата на руския калашник и българските и израелските му варианти, се сетих да попитам дали някой има наблюдения в/у сръбските и чехските варианти на АК, как са като качества в сравнение с другите?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Аз имам преки наблюдения върху албанските - не стават, ама настина не стават. И боеприпасите им - не стават. Не презареждат,а с БГ боеприпаси почват да падат пълнители и хвърчат капаци на цевни кутии....
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Не знаех, че има и албански.За китайски знам.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Зависи какъв дивеч имаш в дадената държава . За африкански лов е слаб 7.62х39 но за в България си е напълно достатъчен тука все още няма слонове и носорози освен в зоологическата градина де Ако не уцелиш и с 50ти калибър да си няма полза .
                                Говоря за ЕВРОПЕЙСКИ държави. Пробвай да отидеш на лов на гонка на дива свиня с СЛР в Германия, Австрия, Швеция, Финландия...
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X