Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Самодържец, и точно н цитираното ти мнение отговорих, че по-бързото презареждане в някои ситуации може да даде предимство. Което е безспорен факт който и каквото иска да си говори. Ергономиата и тя води до определени предимства /ранен си и едната ти ръка е извън строя/...

    Че и така може, е ясно. То си личи по произведените бройки и по над половин век експлоатация.
    Имам няколко български Калашника, плащал съм ги повече от цената на Колт AR15. Харесвам си ги, и още ще си купя. Ама дайте да сме малко обективни. Калашника си има кусури, някои от тях много лесно отстраними. Ама ...

    Както и да е, аз спирам по темата. От моя диван това виждам. И с едно на ум като го подпирам на нещо, и пълнителя ми е пред прикритието- може там да си остане...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      Някой да ВИ е адресирал?
      Въобще някой да е коментирал с ВАС или вашето мнение ?

      П.П.: ВАШЕТО мнение (и клип) беше изкоментиран по-горе и беше казано всичко което може да се каже!

      Все пак трябва да приемете, че тук има и други участници, чийто ценни мисли също трябва да бъдат уважени ! (конкретно тези на г-н jordanov)
      Значи казал си, каквото си казал и то говори достатъчно. И без да е адресирано към мене. Но пък за сметка на това аз съм адресирал мнението си конкретно към тебе. Точно заради нещата, които казваш. Ама без любимата ти ирония.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Самодържец, и точно н цитираното ти мнение отговорих, че по-бързото презареждане в някои ситуации може да даде предимство. Което е безспорен факт който и каквото иска да си говори. Ергономиата и тя води до определени предимства /ранен си и едната ти ръка е извън строя/...

        Че и така може, е ясно. То си личи по произведените бройки и по над половин век експлоатация.
        Имам няколко български Калашника, плащал съм ги повече от цената на Колт AR15. Харесвам си ги, и още ще си купя. Ама дайте да сме малко обективни. Калашника си има кусури, някои от тях много лесно отстраними. Ама ...

        Както и да е, аз спирам по темата. От моя диван това виждам. И с едно на ум като го подпирам на нещо, и пълнителя ми е пред прикритието- може там да си остане...
        Казваш, хич не съм обективен, нали. Само че не съм отрекъл по-бързото презареждане, нали? Споделих си мнението (което не е само мое), че това не е панацея и след като не пречи на сериозни професионалисти... Та така, никой не е отрекъл кусурите на калашника, ама и търсенето на теле под вола с преекспонирането им е безполезно.

        Иначе, честно, не си представям как си подпирам автомата не на ложата, цевната кутия или ако щеш цевта пред пълнителя, ами между пълнителя /ключалката/ и спусъковата скоба . Най-малкото неестествено ми се вижда... Но щом си имал нужда някой, в случая Булаф да ти го каже, приемаме, че цялата дискусия е била полезна.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Взимаш стол,обръщаш го и сядаш на него,подпираш Калашника на облегалката и.......ти пада пьлнителя.То на сериозните профита ако не им пречеше много нямаше да доработват Калаша както са направили на клипа горе.

          Иначе и на обикновенния му се прави малко тунинг,струва колко самия Калаш ма става и става добре.

          Тук съм с брата - има значение кое за колко време се презарежда и кое е удобно,сега че гумените глави им хваща 20-30 години да променят Калаша е видно.

          Има едно обаче - на малкия на жената който да не чува Господ и е Калаша за пазител съм сменил само спуська,другото си е оригинал,просто и работи,а и от нея не очаквам чудеса в зареждането,сериозно ако си говорим обаче Капитализма си казва своето - 100 фирми мислят как да го подобрят е по-добре от 100 тикви у Кремъл
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Да бе то е ясно къде е сърбежа... нали кремъл, чугун, капитализъм... много интересно.

            Иначе това ми хареса, сядаш си на стола (а защо не и на дивана) и си пуцаш. А и кухненския стол си е сериозно прикритие, спор да няма, особено ако му е плътна облегалката. И в уестърните е като тука във форумния бар - влиза лошия и ги почва, наште обръщат масата и му ебават майката.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              ...

              Иначе, честно, не си представям как си подпирам автомата не на ложата, цевната кутия или ако щеш цевта пред пълнителя, ами между пълнителя /ключалката/ и спусъковата скоба . Най-малкото неестествено ми се вижда....
              Ами лесно се "представя" ако човек е стрелял от вътрешността на автомобил през прозореца.
              От каросерията на движещ се камион (стандартен ЗиЛ 131 конкретно).
              И пр., и прочие... тънкостенни прегради когато оръжието поради ограничени възможности за позиция или място е подадено частично напред.
              Тръгваш да правиш "вертикален отход" (или частичен такъв) и автомата се оказва "наденат" на преградата между пълнителя и ръкохватката, резултат - пълнителя е долу.
              Да, "частен" случай (кой па стреля от открит бордови камион, кабина на такъв или из зад люка на бронирана машина..).
              Който, ползвателя на оръжието трябва да има в предвид и съзнателно да го избегне когато адреналина му е скочил до небето и е почнал да вижда "тунелно" ... .

              И не! Това не е метод да "прикладваш". Това е странично проявление от конструкцията на оръжието (АК) - недостатък.

              P.S.: /"вертикален отход" - да клекнеш, "сгушиш" ( ) в търсене на прикритие./
              Последно редактирано от BulAf; 24-02-19, 22:10.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Що бе, не може да го подпреш на ложата на каросерията на зила? Все пак се очаква от боеца/професионалиста да е овладял оръжието до съвършенство... със все недостатъците му Или не?

                Чудно е как се справят с тия падащи пълнители всички дето водят престрелки от всевъзможни прикрития и позиции?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Ми не е..
                  Както се каза - "диванни нинджи с комплекси", "НЕпрофесионалисти" и "неграмотници"

                  /За тия (ако въобще има таквиз) дето може да им влезне в работа... - избягва се, като при отхода вдигнеш оръжието първо нагоре и тогава клекнеш (та пълнителя да не се плъзне по преградата и да го наденеш). Ама дали ще успееш да го направиш в реалността - божа работа и късмет.
                  На стрелбището и тренировката всичко е гладко./

                  П.П.: за тренировка (на самодържец) - намирате си "131", сядате по показания начин (може да се каже еднинствен възможен при стандартен камион), започвате да си представяте че ви обстрелват от различни ракурси и действате (подпирате) както трябва според вас. После пишете резултата !
                  Забравих...!!! - при стрелбата камиона да е в движение, та да можете да споделите какво сте уцелили с подпряно на него оръжие

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 363.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5809650
                  Последно редактирано от BulAf; 24-02-19, 22:50.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Този специалист от Калашников не прикладва ли малко странно на гърдите си, поне за мен не естествено.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение

                      Чудно е как се справят с тия падащи пълнители всички дето водят престрелки от всевъзможни прикрития и позиции?
                      После режисьора ги изрязва тези кадри.
                      Извинявай, не се сдържах.
                      А иначе по закона на Мърфи всичко може да се случи и пълнител да ти падне /аз лично не съм виждал/.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Да бе то е ясно къде е сърбежа... нали кремъл, чугун, капитализъм... много интересно.

                        Иначе това ми хареса, сядаш си на стола (а защо не и на дивана) и си пуцаш. А и кухненския стол си е сериозно прикритие, спор да няма, особено ако му е плътна облегалката. И в уестърните е като тука във форумния бар - влиза лошия и ги почва, наште обръщат масата и му ебават майката.
                        Диван трудно се мести,стола по-лесно,клипове из Сирия колко искаш
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Взимаш стол,обръщаш го и сядаш на него,подпираш Калашника на облегалката и.......ти пада пьлнителя.То на сериозните профита ако не им пречеше много нямаше да доработват Калаша както са направили на клипа горе.
                          Спор за това какво може конкуренцията няма,но това със "стола",,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,(добре,че тези които реално ги ползват по предназначение не - носят стол с облегалка)

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Ми един от проблемите им в сгради е точно тоя,трябва да го подпреш някъде,някои носят паракорд,други клечки,трети стол,че това има,а че ти е смешно е разбираемо
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Все си мисля, че калифорнийските братя може и да имат комплекси откъм нинджавост, но не и откъм асортимент, та свободно от тенденциозни задръжки (и значи обективно) могат да изтъкнат произволно от наличните им, за сметка на друго от същите. Пък че кой квот си има, това си хвали, не е нужно сега да откриваме.

                              ПП
                              А столът и облегалката му, са само един произволен пример - Булаф даде достатъчно съвсем конкретни и от непосредствената практика (включително и с дясната ръка да не се нарушава хвата).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Какалашката все пак е армейско оръжие, разни вегамски придадъци са му ненужни! Както е казал мечо Пух - колкото повече, та в пушкалата колкото повече вегамски изчадия - толкова повече ядове, когато стане напечено.

                                Спец частите си имат своите оръжия и те не са на базата на ак или ар15, а строго профилирани. От армейско оръжие се изисква да е безотказно, сравнително точно, евтино и масово.
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X