Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Малко за бойното и използване . Б-4 успешно использовалась в качестве основного орудия при прорыве укреплённых полос, штурме крепостей, а также в уличных боях в больших городах. Из гаубиц Б-4 стрельба прямой наводкой не предусматривалась правилами. Однако именно за ведения такого огня командир батареи 203-миллиметровых гаубиц гвардии капитан И. Ведмеденко получил звание Героя Советского Союза. На одном из участков Ленинградского фронта в ночь на 09.06.44 г. под шум перестрелки, который заглушал рокот моторов, тягачи потащили два огромных орудия к переднему краю. Когда стрельба стихла, а перемещение орудий было закончено, замаскированные орудия от гигантского дота – цели гаубиц – находились на расстоянии 1200 метров. Железобетонные стены двухметровой толщины; уходящие под землю три этажа; бронированный купол; прикрываемые огнём фланговых дзотов подступы — это сооружение являлось главным узлом сопротивления сил противника. И как только начало рассветать, гаубицы Ведмеденко начали обстрел. Два часа стокилограммовые бетонобойные снаряды методично крушили двухметровые стены, и, наконец, крепость попросту перестала существовать. Самым оригинальным способом применения гаубиц Б-4 стали боевые действия под Курском. В районе станции Поныри обнаружили немецкую самоходку «Фердинанд», которая была уничтожена попаданием в ее крышу 203-миллиметрового снаряда гаубицы Б-4.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...







      Последно редактирано от коко келеша; 12-08-14, 11:42.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Това бъчве какво е
        На Гоблин самолетчето ...опа, грешка, той си пада по съветски...
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Едно наистина заслужило оръдие, заснето в българско село. По щита му личат следите от войната...

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              На Гоблин самолетчето ...опа, грешка, той си пада по съветски...
              Не крия. Ако някой ден завъртим споровете за оръжието не около това кое е по-добро а около това кое е по-красиво - спорове въобще няма да може да има и просто ще трябва да затихне подобна тема .
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Едно наистина заслужило оръдие, заснето в българско село. По щита му личат следите от войната...
                Легендарното 76 милиметрово ЗиС 3.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Забравих да уточня, селото се казва Стефаново, Габровска околия.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Забравих да уточня, селото се казва Стефаново, Габровска околия.
                    Ще помоля постващите снимки да казват за какво иде реч, защото не може всеки да разбира от всичко. Е-имаме си няколко изключения тук, които разбират от всичко!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Междувпрочем, оръдието е в много добро състояние, някой много се грижил за него. По щит има бая следи от шрапнели, поне десетини вдълбнатини.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Предполагам че е обезвредено със заварки по затвора и заварено парче метал в цевта .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Е, несъм му гледах канала на цевтата, но поне откатните устройства са в работоспособно според мен състояние.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Не знам точно коя година са свалени от въоръжение в БА но поне до 1989 година са си били на въоръжение . Днес попаднах на този сайт но на живо нещата бяха по трагични . Сега не знам как е долу горе от 2 години не съм ходил там . http://www.mypersonalsite.org/index....mid=29&lang=bg
                            Последно редактирано от sek.1; 12-08-14, 19:39.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Не е оръжие, но е интересен...
                              Някой познава ли го този летящ мехур?

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Edgley EA-7 Optica
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X