Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Хм, весели се ти.. На мен ми се е налагало да ям готвеното от тях, от учтивост, да не ги обидя.
    И как беше на вкус ? Гледката не е много по различна от това което се вижда по арабските месарници около женски пазар в София . Ако надникнем в кухнята на арабските ресторанти това което си снимал ще е върха на хигиената Наскоро даваха един репортаж за китайските ресторанти та там парцала с който мият пода седеше върху сварения ориз в един голям леген вероятно за да придобие ориза специфичен аромат
    Последно редактирано от sek.1; 10-03-13, 07:56.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Оръжията през обектива...

      Ако трябва да бъда честен много добре. Питките им са същите на вкус както баба ми ги правеше едно време на село на печката с дърва. Овнешкото им с ориз е добре и по-вкусно от приготвеното в Турция. Пъпешите им са по-сладки от нашите и не използват амониева селитра (за други работи я ползват). Ял съм и "дюнер" техен, по-добре е от нашите. Ама хигиената куца много и страха от някоя болест е много голям.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #48
        От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Ако трябва да бъда честен много добре. Питките им са същите на вкус както баба ми ги правеше едно време на село на печката с дърва. Овнешкото им с ориз е добре и по-вкусно от приготвеното в Турция. Пъпешите им са по-сладки от нашите и не използват амониева селитра (за други работи я ползват). Ял съм и "дюнер" техен, по-добре е от нашите. Ама хигиената куца много и страха от някоя болест е много голям.
        И при нас не е по добре http://btvnews.bg/1323188492-Zatvore..._Hratkite.html Ама като не го виждаш . Като аз служех хигиената не беше най важното нещо в кухнята на столовата . Виждал съм как от УАЗката пада един свински бут в прахоляка вдигат го обратно и към столовата . УАЗката беше бордова и возеше още какво ли не . Колегите казваха че един прекрасен ден от тавана в казана с чай паднал един голям плъх . С половин уста ми казаха извадихме бързо плъха Тая с амониевата селитра особено на вас сапьорите ви е много позната .
        Последно редактирано от sek.1; 10-03-13, 08:28.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Оръжията през обектива...

          Няма страшно, термична обработка, повечко люто и всичко е тип топ

          Коментар


          • #50
            От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            И при нас не е по добре http://btvnews.bg/1323188492-Zatvore..._Hratkite.html Ама като не го виждаш . Като аз служех хигиената не беше най важното нещо в кухнята на столовата . Виждал съм как от УАЗката пада един свински бут в прахоляка вдигат го обратно и към столовата . УАЗката беше бордова и возеше още какво ли не . Колегите казваха че един прекрасен ден от тавана в казана с чай паднал един голям плъх . С половин уста ми казаха извадихме бързо плъха Тая с амониевата селитра особено на вас сапьорите ви е много позната .
            Хе-хе. При нас пък един плъх се беше удавил в пържолника с чая(готвачите правеха чая от предишната вечер и сутрин само го подгряваха).Докато разберат и половината чай беше раздаден и изпит. Странното е , че като се извикаха през шубера "не пийте чая , че се удавил плъх" никой не повърна,даже май на никой не му направи впечатление.
            ПП.Ненчев,като ти гледам "курсовата работа" се чудя на чия страна си бил.Иначе поздравления за снимките-много са интересни.Качвай още.
            Последно редактирано от ЕМО; 10-03-13, 11:07.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #51
              От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              ПП.Ненчев,като ти гледам "курсовата работа" се чудя на чия страна си бил.
              В днешно време при който плаща повече Това е положението пазарна икономика . Отдавна няма знамена .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Оръжията през обектива...

                В интерес на истината съм почти безработен, в предизвестие съм щото не съм достоен за БА. А и не съм сапьор, просто на тези неща ни учиха от "обща култура". Със снимките спирам, щото няма какво да покажа повече от гледна точка на въоръжение и техника,но ще се опитам да изровя някоя друга снимка още. Снимки които не съм снимал аз не съм качвал а и нямам намерение.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #53
                  От: Оръжията през обектива...

                  Затвор в Афганистан от високо.



                  Ковчези пред медицинския пункт на АНА.



                  На огнева с по-малко от 1000 патрона не съм излизал.



                  По време на първата си мисия трампих служебния ПМ за тези две Берети



                  Гатлинг на А-10



                  Ей с тоя гейтър си местехме багажа и цъкахме в базата.



                  Спецовете по ВиК да обяснят принципа на действие и има ли ги в БГ (аз не съм запознат)



                  На стрелби с британчеттата



                  Щабът на Ал Кайда намиращ се във фермите Тарнак. Сградата която се вижда е използвана на щаб и там е планиран атентата на кулите. Това е официалната версия. Фермите са собственост на Бен Ладен и се охраняваха от негова лична охрана. въоръжена, имаща право да стреля по нас. Когато бях там Бен Ладен бе още жив.




                  Част от охраната на фермите.



                  Част от бойните им припаси.

                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Оръжията през обектива...

                    Ма ти направо си изневерил на родните оръжия. Имаш М-16ка вместо АК, сменил си ПМ с Берети, картечницата и нея. От любопитсво ли го направи или поради технически характеристики на оръжията и удобство?
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Оръжията през обектива...

                      Колега Ненчев, на база на твоя опит, покрай снимковия материал, би ли направил едно сравнение с елементи на разсъждения м/у калаша и винтовките на съюзниците, пк-то и техните образци, въобще м/у русняшкото и западняшкото оръжие в реална обстановка?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #56
                        От: Оръжията през обектива...

                        Да, бих направил, но в друга тема.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Оръжията през обектива...

                          Е айде пусни я другата...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #58
                            От: Оръжията през обектива...

                            Той човекът, и без нарочна тема е изразявал мнението си в доста разни.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Оръжията през обектива...

                              Аз лично не се сещам за много други пищови, дето да са драстично по-добре от Беретата баш, че и в тея условия и изисквания... за другото не знам.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Оръжията през обектива...

                                Добри добри след като за един Макаров дават две берети Предполагам че оръжието се сменя по една чисто практическа причина . Когато си съвместен патрул и не дай боже се наложи да се отстрелваш много е вероятно да ти свършат патроните . Когато калибърите са различни нито можеш да вземеш нито да дадеш на колегата до теб . За това е прословутата унификация на калибрите и пълнителите както в НАТО така и на времето във Варшавския договор. А и снабдяването в тези райони не е най лесната работа и е много по практично всички да използват едни калибри . Аз само предполагам колегата да каже . Това мнение от една друга тема е на колега бил в Ирак.
                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                То там оръжието се самопочиства. Достатъчно е да изстрелваш поне по един пълнител на ден..... Освен това в пепеляка е по-добре оръжието да не се маже с масла, та там си е друг свят. Хубавото е, че на АК и Макаров не им пука много от мизерия и рядко има засечки по тая причина (предимно пълнителите страдат), но Аркуса не обича много пепел и сажди, та е хубаво да се чисти редовно. Американците с Ем-ките и Беретките всеки ден ги жулеха и ги носеха с капути по цевите, че иначе я гръмнали, я не...
                                Последно редактирано от sek.1; 10-03-13, 18:56.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X