Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Да, възможно е. Всичко зависи от разстоянието и запазената кинетична енергия на проектила.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Хайде да го кажа така, вероятността да спасят живот, е 1 на милион. Първо, монетата е с много малка маса, ударена от какъвти и да е проектил, той просто ще я отмести настрани (може да я завърти) и ще влезе в тялото. Плюс това 7,62х39 поради теглото, скоростта и материала от който е направен проектила се мачка, дори и от допир с по-меки предпмети (сгъваемото ми легло с алуминиева рамка бе ранено от 7,62х39, отвор имаше, но проектила бе смачкан, оловото бе вътре, сърдечника бе излязъл от другата страна). От проектила остава само стоманения сърдечник, ако има такъв. Горе посочената снимка и твърдението, че монета ще спаси живот е в областта на научната фантастика. Ако бе така, нямаше да слагат кевлар и скъпи плочи на жилетките, а щяха да ги правят от монети - старите десетолевки. И една жилетка нямаше да струва 3-4хил, а щеше да струва 20 лева.


      П.П. Ако някой не ми вярва, може да тества върху себе си. Понеже надали има някой, който да го направи и да опровергае моето мнение, приемаме че не може монетата да спре куршум.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        "Военен офроуд" по руско-американски...



        и по немски...



        И част от рекламната кампания на БФ Гудрич:

        Последно редактирано от коко келеша; 03-03-14, 14:50.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение


          П.П. Ако някой не ми вярва, може да тества върху себе си. Понеже надали има някой, който да го направи и да опровергае моето мнение, приемаме че не може монетата да спре куршум.
          Това което ти приемаш не може да е задължително за останалите.Аз не съм бил в армията да ми прострелят леглото,но съм виждал куршум от Макаров спрян между стъклата на обикновен стъклопакет.И както го казва Павлин Андреев да допълня - Когато има Господ да те храни , не пита чие дете си.
          И аз да напиша ПП . Ти би ли улучил монета от такова разстояние ?

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            В случая коментираме конкретна снимка и говорим за 7,62х39, не намесвай ПМ и 9х18, който в бук от упор се забива има няма 10 мм и спира без да има никаква деформация поради малката енергия на проектила произтичаща от слабия му заряд. Ти сам каза, че спира в стъклопакет. С калибъра от снимката въобще не стоят така нещата.

            Сега очаквам да дойде Сибирски и да каже как преди 40 години пълнителя от АК му е спасиил живота. Айде приемаме, че той е едното изключение, което е едно на милион.

            Ти би ли улучил монета от такова разстояние ?
            От какво разстояние? Не бих се навил да произведа такъв изстрел, от каквото и да е разстояние, но това далеч не означава, че в БГ няма такива стрелци. Моята група с АК 47 на 100 метра е 5 см, което не върши работа в случая, или поне не с такава малка монета.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              По интересното в случая е къде би спрял куршума ако я нямаше монетата.Както виждаш в темите не коментирам дълго оръжие , защото поради естеството на вече бившата ми работа съм имал допир само с КНО.А за Макаров какво може ще ти разкажа като се видим/+18/.ПП не знам статистиката колко прасета загиват на година от него.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                По интересното в случая е къде би спрял куршума ако я нямаше монетата
                Щеше да спре "някъде там", на няколко километра след дулния срез, в следствие на въздушното съпротивление и земното притегляне, след като напусне тялото, през което е преминал.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Бе малко съмнителна ми се вижда тая картинка. Ако куршумът е имал достатъчно енергия да пробие дотолкова монетата (освен ако тези сирийски монети не са от чиста мед), то той е щял да влезе в тялото заедно с нея. За да е така пробита монетата поскоро е била пред твърда повърхност - примерно дъска (ако изобщо не разглеждаме някакъв монтаж, или пр ефект). Пълнителят на АК е грубо 30х10см, това е несравнимо по-голяма площ.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Ти би ли улучил монета от такова разстояние ?
                    Аз бих, ама съвсем случайно и без да искам
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение

                      Сега очаквам да дойде Сибирски и да каже как преди 40 години пълнителя от АК му е спасиил живота. Айде приемаме, че той е едното изключение, което е едно на милион.
                      В казармата имахме един капитан-маниак на тема оръжие.Боядисваше мерниците на служебните си АКС-74 и Стечкин, на автомата беше опънал някакъв ластик от мушката до мерника, превързочен пакет в приклада и т.н.
                      Та този капитан ни разправяше как с други офицери разработвали тактическа жилетка(става дума за началото на 90те предполагам).След като стреляли в жилетката накичена с пълни пълнители от 5,45мм, куршумите се спрели в патроните от пълнителите.Нямам основание да не му вярвам, но не бих разчитал на такава защита

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Айде да не ме отписваш в трета глуха, Митко, но преди двайсетина години един такъм куршум прониза ми пълен пълнител в АК-то без аз да разбера това. А на следващия ден един куршум прониза други този път празен пълнител в жилетката ми и ме рани. И също тогава докато аз се изтеглял още един куршум ме ранил във врат и до днеска стои до пръшлена. Така че айде малко с уважение, за да не дойда аз да те видя колко си велик? Дано поне ти да не си 1,6м висок и 120 кила, и то без два ката екипировката по себе, като един прочут командос тука.

                        А що се отнася до тази случка с куршум и монета, що пък не? Видях и по-страните нещата, нещо като спрял куршум в тесте игрални каррти в нагръден джоб на един юнак или в резервната батерия на рс Моторола.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          ...Видях и по-страните нещата, нещо като спрял куршум в тесте игрални каррти в нагръден джоб на един юнак или в резервната батерия на рс Моторола.
                          Не е странно. А Митака, не е съобразил, че този проектил куршум може да е попаднал в монетата, в тестето карти или в батерията на Моторола-та след рикушет примерно...
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Ааааааааааа стига вече. Първо Сибирски, после и ти. Малко по-сериозно, тук четат и други хора и току виж някой си е помислил, че може да си направи бронежилетка от тесте карти или от цигарена хартия. Майтапа си е майтап. Но дайте да погледнем обективно. След рикушет на какво прилича куршум от АК? Несериозно е да твърдите, че 7,62х39 ще спре в тесте карти.

                            П.П. На Сибирски му вярвам, и вижте каква казва за пробива на празния пълнител, след преминаването го ранява. Е тесте карти как ще устиска тогава?
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              ... На Сибирски му вярвам, и вижте каква казва за пробива на празния пълнител, след преминаването го ранява. Е тесте карти как ще устиска тогава?
                              А защо му вярваш за пълнителя и не му вярваш за тестето карти?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Дистанция му е майката. И физика!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X