Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
    Стара планина доста тайни криела...

    Легенди се носят за там . Идеята ми беше за летище с бункер, в който да седят при необходимост 1-2 ескадрили самолети. В статията пише, че по време на бомбардировките, сърбите са били прибрали 2 ескадрили и нямат нито един пострадал самолет.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Дядо и внуче
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:srban5a.jpg
Прегледи:1
Размер:14.5 КБ
ID:5710059

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SR-72.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5710060

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        Легенди се носят за там . Идеята ми беше за летище с бункер, в който да седят при необходимост 1-2 ескадрили самолети. В статията пише, че по време на бомбардировките, сърбите са били прибрали 2 ескадрили и нямат нито един пострадал самолет.
        Че ние нямаме толкова годни самолети че чак и да ги крием
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Руснаците пуснали нек'ъв КА-едиколко си с камшично палене на двигателите:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26236715256_0b84c4e156_h-1.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5710073
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            ... Идеята ми беше за летище с бункер, в който да седят при необходимост 1-2 ескадрили самолети. В статията пише, че по време на бомбардировките, сърбите са били прибрали 2 ескадрили и нямат нито един пострадал самолет.
            Малко безсмислено упражнение! Каква е файдата самолетите ти да стоят скрити под земята, докато противникът владее небето, което те би трябвало да защитават?
            Хубаво ще скриеш самите самолети, ама цялата външна инфраструктура на летището си е на показ. Пък и, ако противникът ти има подходящи боеприпаси, може просто да издъни вход/изход и да ти затвори задълго самолетите под земята ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Че ние нямаме толкова годни самолети че чак и да ги крием
              То това ясно, ама на времето е било по друг начин, а то тогава са ни строени и военните обекти. До колкото знам след настъпването на демокрацията царичина ни е най-мащабният военен хм... проект .
              Поразгледах военните ни летища... еми на фона на сръбските - несериозна работа. На всичките стоянките са концентрирани в радиус от 500 метра от полосата и най-много да има стоманобетонни укрития, а в повечето случаи просто са овалени.
              Предполагам летищата са ни строени по руски тертип. Гръцките ( които сигурно са по американски? ) са подобни на нашите, ама сръбските са тотално различни - стоянките са разделечени една от друга и се намират не до а след краищата на полосите... а да не говорим за подземните им обекти. Единият им е наистина колосален - две от 5те писти директно свършват с тунели в планината. Не съм се зачитал каква авиация са имали, ама за нашата се носят легенди, че е била най-силна на балканите, което въобще не ми се връзва с инфраструктурата която се вижда от сателит.


              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Малко безсмислено упражнение! Каква е файдата самолетите ти да стоят скрити под земята, докато противникът владее небето, което те би трябвало да защитават?
              Хубаво ще скриеш самите самолети, ама цялата външна инфраструктура на летището си е на показ. Пък и, ако противникът ти има подходящи боеприпаси, може просто да издъни вход/изход и да ти затвори задълго самолетите под земята ...
              Е нали първата работа е да се унищожат фъркатите.. а това става най-лесно, когато са на земята. Друго си е да си ги държиш на закрито и да ги използваш, когато реално могат да свършат някаква работа, а не просто да се ползват за мишени...
              Загледай сръбските обекти. Повечето си имат и ТЕЧ-ове вкопани в тунелите. Единият бункер даже имал подземен 25км горивопровод до вкопан горивен резервоар.
              Когато са строили цялата тази работа, основната опасност са били ядрените оръжия.. в момента може и да е възможно с прецизни удари да се "затвори" бункерът ама за времето си шансовете за оцеляване са били доста прилични - например за едно летище като л-ще София са се предвиждали три ядрени бомби ( предполагам 100-300 килотона ), които спокойно заравняват всичко над земята в радиус от няколко км, ама един добре вкопан бункер би издържал.
              Последно редактирано от _kalata_; 06-04-16, 18:46.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Мдааам Стара планина е доста голяма и стабилна ....

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Че е голяма голяма е Стара Планина, обаче чак стабилна, визирайки произхода и факта, че е младонагъната планина...

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    Не съм се зачитал каква авиация са имали, ама за нашата се носят легенди, че е била най-силна на балканите, което въобще не ми се връзва с инфраструктурата която се вижда от сателит.
                    Така беше имахме най модерната военна авиация на балканите . При нападение заварят ли те със самолети на земята работата е отекла .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Чавдар и Сек са прави, Калата ти разглеждаш нещата на някакъв етап, когато вражеската авиация вече е завладяла въздушното пространство и методично унищожава военните обекти и техниката...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ... При нападение заварят ли те със самолети на земята работата е отекла .
                        Всичко зависи от това кой и как те напада. Какъв шанс имаха сърбите, дори с цялата им боеспособна авиация във въздуха, срещу АУАКС-ите и насочваните от тях Ф-15? Ми че те можеха да стрелят от Средиземно море без да включват собствените си радари.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          ... Поразгледах военните ни летища... еми на фона на сръбските - несериозна работа. На всичките стоянките са концентрирани в радиус от 500 метра от полосата и най-много да има стоманобетонни укрития, а в повечето случаи просто са овалени.
                          Ти какво искаш да имат?!? По една планина до всяко летище? Колкото по-далеч от полосата направиш стоянките, толкова повече време ще ти отнема да вдигнеш самолетите при необходимост. Без при това да спечелиш нещо съществено. Така или иначе самолет в стоманобетонно укритие може да бъде поразен само с пряко попадение на подходящ боеприпас. А полосата така или иначе не можеш да я скриеш. Като й направят 1-2 тегела ...



                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          ... Друго си е да си ги държиш на закрито и да ги използваш, когато реално могат да свършат някаква работа, а не просто да се ползват за мишени ...
                          Опазиха си самолетите сърбите, но загубиха войната (не че имаха шанс да я спечелят де). Същата работа и в Ирак ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Всичко зависи от това кой и как те напада. Какъв шанс имаха сърбите, дори с цялата им боеспособна авиация във въздуха, срещу АУАКС-ите и насочваните от тях Ф-15? Ми че те можеха да стрелят от Средиземно море без да включват собствените си радари.
                            Е това вече малко е пресилено.Че владееха небето, владееха, но освен крилата ракета за всичко друго трябва да си нейде над бивша Югославия, направо над Сърбия даже, малко неща можеше да се пуснат над 50 км(реално не по заводски данни).Ракета въздух-въздух от онова време, а сега още ми се струва няма да тръгне без да види целта.А дори АМRAAM няма обхват от 100+ километра.Не мисля че са стреляли от дистанция по-голяма от 50 км.Ако не и по-малка.
                            За боеспособната сръбска авиация.Най-модерното беше като у нас МиГ-29.Малко количество.Пратиха ги на самоубийство ще ме прощавате обаче.В случая с пилотите които излетяха в двойка и единия поне оцеля, пилота казваше че са разбрали, че има друг самолет който е нейде там не от радара.Радарите им са били неработещи, не че не са пуснати, просто са повредени.Разбрали са че има самолет от СПО-то което им казва че са облъчени от чужд радар.Баражиращите над бивша Югославия двойка Ф-15С е получила задачата си от летящия над Унгария АУАКС и са си я свършили.Два МиГ-а на минус.Това е.Боеспособност срещу някой без авиация срещу някой с много авиация не е същото.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Ка 52 в Сирия

                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...





                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X