Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Имат танкове Фиат - Ансалдоо лек L6/40 и среден М 13/40 които поне до към средата на втората световна са ако не по добри то поне равностойни на повечето немски ; английски и американски танкове . Практически до края на войната са били на въоръжение в германската армия . То като цяло Италия влиза малко доброзорно във втората световна война . Дучето освен африкански колониални амбиции в общи линии за друго не се е борил . Италианците имат и много добър изтребител Маки С 202 и добър бомбандировач Фиат BR 20
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...


      http://en.wikipedia.org/wiki/Macchi_C.202

      http://bg.wikipedia.org/wiki/Piaggio_P.108


      http://www.aviarmor.net/tww2/tanks/italy/sem75_18.htm
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Ама и аз съм една вулва симплекс хипнотика

        Нали именно Пиаджио след войната пуска Веспа-та на пазара (любовно наричана в моите среди от време оно "кенефче", понеже на нея се седи като на кенеф, не като на мотор), която веспа е с малки колелца понеже на Пиаджио са били останали на ръцете хиляди бройки колела от самолетната индустрия. Не си спомням дали от някакъв малък самолет, или от някаква спомагателна обслужваща техника.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Ако помня правилно Дучето влиза малко различно от доброзорно.Кой решава да удари Франция от юг за да не изтърве плячкосването?И обявява война на Великобритания. По отношение изтребителя мисля че забележките бяха повече че отнема повече човекочаса за производство спрямо германците. За посоченият бомбардировач в един от анализите за конфликта при Халхин Гол, споменаваха че проблемите са в сравнително малкия товар.Макар че германския Do-17 му куца още повече товара.С една дума може да има хубава или относително хубави образци техника но им куца използването.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Хайде още малко италианско желязо - от 1890 година.

            Броненосеца "Сардиния"

            За запознатите и разбиращите е ясно, за другите с две думи - "ТОП ДИЗАЙН" от всякъде. Изпреварил по почти всички показатели конкуренцията от великите сили.

            Последно редактирано от nitro; 08-12-14, 21:40.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Карабините Манлихер - Каркано също за времето си са наравно с Маузер .[ATTACH=CONFIG]761004[/ATTACH]
              Карканото е интересна пушка. Стъпката на нарезите е различна в началото и в края на цевта, затова не обичат да им режат цевите много много

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                Карканото е интересна пушка. Стъпката на нарезите е различна в началото и в края на цевта, затова не обичат да им режат цевите много много
                Не само и калибъра е доста интересен за времето си 6.5х52 . По някое време започват да произвеждат и в калибър 7.35х51. След окупацията от Германия са произвеждали и в щатнния за вермахта 7.92х57. Интересна е леката картечница Бреда М 30 https://www.youtube.com/watch?v=C-D3nN4QycM
                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Ако помня правилно Дучето влиза малко различно от доброзорно.Кой решава да удари Франция от юг за да не изтърве плячкосването?И обявява война на Великобритания. По отношение изтребителя мисля че забележките бяха повече че отнема повече човекочаса за производство спрямо германците. За посоченият бомбардировач в един от анализите за конфликта при Халхин Гол, споменаваха че проблемите са в сравнително малкия товар.Макар че германския Do-17 му куца още повече товара.С една дума може да има хубава или относително хубави образци техника но им куца използването.
                В началния етап на войната на всички освен на германците им куца използването . Практически всички са въоръжени равностойно и по добре но не удържат темпото на швабите .
                Последно редактирано от sek.1; 09-12-14, 06:09.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Практически всички са въоръжени равностойно и по добре но не удържат темпото на швабите .
                  В едно предаване за войната в Африка разглеждаха използването на 88мм зенитка като противотанкова.Казваха за един случай на пленен британски танкист(мисля че беше на Матилда), който държал да му покажат с какво са го ударили.Показали му оръдието и типично по британски пленника се изцепил :Не е честно!
                  Явно си е мислел че тлъстата броня няма пробиване.Е, швабите се ориентират бързо.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                    В едно предаване за войната в Африка разглеждаха използването на 88мм зенитка като противотанкова.Казваха за един случай на пленен британски танкист(мисля че беше на Матилда), който държал да му покажат с какво са го ударили.Показали му оръдието и типично по британски пленника се изцепил :Не е честно!
                    Явно си е мислел че тлъстата броня няма пробиване.Е, швабите се ориентират бързо.
                    Някои оръжия се оказват много по добри в съвсем друга сфера. То и на англичаните в Африка не им е било лесно след като най добрия им танк е бил М3 Грант . Иначе карканото е била на въоръжение и у нас и е по известна като "италянка" . Аз лично не съм стрелял с такава но от първа ръка партизанин от моя край знам че е била изключително точна и с много голямо пробивно действие поради което е била много популярна както при партизаните така и в жандармерията .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      . То и на англичаните в Африка не им е било лесно след като най добрия им танк е бил М3 Грант . [ATTACH=CONFIG]761211[/ATTACH] Иначе карканото е била на въоръжение и у нас и е по известна като "италянка" . Аз лично не съм стрелял с такава но от първа ръка партизанин от моя край знам че е била изключително точна и с много голямо пробивно действие поради което е била много популярна както при партизаните така и в жандармерията .
                      На този ли руснаците му викаха "братската могила на шестимата" ? Макар, че виждам че има 7 човека екипаж. Относно карканото, мисля че съм чел нейде, че има доста рязък звук при изстрел.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                        На този ли руснаците му викаха "братската могила на шестимата" ? Макар, че виждам че има 7 човека екипаж. Относно карканото, мисля че съм чел нейде, че има доста рязък звук при изстрел.
                        По-скоро на Шермъните или запалка Ронсън...
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          На този ли руснаците му викаха "братската могила на шестимата" ? Макар, че виждам че има 7 човека екипаж. Относно карканото, мисля че съм чел нейде, че има доста рязък звук при изстрел.
                          На това . Нитоването на бронетехника е отречено още след първата световна война . Дори и снаряди със сравнително малка енергия които не успяват да пробият бронята но я деформират в достатъчна степен че вътрешните глави на нитовете се късат с енергия достатъчна да избие екипажа . За карканото е нормално голяма гилза (заряд) сравнително малък и лек куршум .
                          Последно редактирано от sek.1; 09-12-14, 21:45.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            По-скоро на Шермъните или запалка Ронсън...
                            Шърманите са ги харесвали поради добрите условия в танка, но са си предпочитали техните машини.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                              Шърманите са ги харесвали поради добрите условия в танка, но са си предпочитали техните машини.
                              Да, в тях са имали шанс да оцелеят, колкото и да са били мизерни вътре спрямо западните.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Да, в тях са имали шанс да оцелеят, колкото и да са били мизерни вътре спрямо западните.
                                Шанса им е бил почти никакъв в танк със самолетен бензинов двигател . Руснаците го кръщават най добрия танк за служба в мирно време . Танка е с люк и половина на купола и 5 човека екипаж . Няма отделен люк за механик водача . Като се запали а това се е случвало всеки път след попадение за което екипажите го кръщават Зипо от рекламата на Зипо пали всеки път много рядко са успявали да изскочат повече от двама човека . На места съотношението е достигало до 7-10 шърмана за един унищожен Тигър или Пантера . Въобще живота на танкистите по време на война със сигурност не е лек и дълъг .
                                Последно редактирано от sek.1; 10-12-14, 05:10.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X