Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Това че руснаците имат съвременна летателна техника със съвременни комплекси за РЕБ е съвсем друг въпрос . Срещу тях и западен комплекс е долу горе толкова ефективен . Помниш оня случай когато един старичък самолет "дръпна щепсела" на електрониката на един американски кораб доближил техните териториални води .
    Това, за американския кораб, не е ли вече трайно в графата "Градски легенди"? Даже производителят писа, че въпросният модел не може да носи това средство за РЕБ, а и ако беше станало реално (малко вероятно, защото ако по някаква случайност не сработи според очакванията средството, самолетът много вероятно ще бъде свален), пропагадния шум щеше да е много по-явен.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Мхм! Точно така стана и в Грузия... САМО два Су-34 "дръпнаха щепсела" на цялото им ПВО (първо ги заслепиха/оглушиха, после им изпържиха командния център и РЛС, и им прееб@ цялата командна верига)...
      Да обаче същото преебано ПВО, малко преди това им нарита задниците.За малка държава като тяхната с наличните ПВО(нищо от типа С-300) направиха доста золуми каквито и Сърбите не сториха на янките.
      По въпроса за това че те били произвели това ПВО, имаше сведения че не са предвиждани системи за забиването им, поради друг вид цели на контейнерите за РЕБ(т.е. на западния противник).

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Да обаче същото преебано ПВО, малко преди това им нарита задниците.За малка държава като тяхната с наличните ПВО(нищо от типа С-300) направиха доста золуми каквито и Сърбите не сториха на янките.
        По въпроса за това че те били произвели това ПВО, имаше сведения че не са предвиждани системи за забиването им, поради друг вид цели на контейнерите за РЕБ(т.е. на западния противник).
        Кога по-рано бе колега? Целия конфликт е 8 дена - започва на 08.08.2008-ма, а руснаците им "гасят крушките" на 10-ти..?!! В конфликта има свалени руски самолети - вярно е, както е и вярно, че Грузия разполага с 50 противозенитни системи украинско производство (барабар с украинците)...

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Това, за американския кораб, не е ли вече трайно в графата "Градски легенди"? Даже производителят писа, че въпросният модел не може да носи това средство за РЕБ, а и ако беше станало реално (малко вероятно, защото ако по някаква случайност не сработи според очакванията средството, самолетът много вероятно ще бъде свален), пропагадния шум щеше да е много по-явен.
          Не знам до колко е истина. Това достоверно може да го каже само някой който е бил на кораба само че в тоя свят никой не обича да си размахва насраните гащи . Аз лично в такива ситуации приемам че истината е някъде по средата .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Кога по-рано бе колега? Целия конфликт е 8 дена - започва на 08.08.2008-ма, а руснаците им "гасят крушките" на 10-ти..?!! В конфликта има свалени руски самолети - вярно е, както е и вярно, че Грузия разполага с 50 противозенитни системи украинско производство (барабар с украинците)...
            Какво от ПВО-то на Грузия е свръхмодерно, че да оправдае загубите на руснаците?Май всичко украинско е от соц време, с една дума не е ново.Ами за тия 8 дена операторите, украинци или не се справиха доста успешно.За толкова време другия голям батко в последните си войни няма такива загуби.А за "гасителите на крушки", от коя точно част са, като този самолет не е приет на въоръжение?Май спешно пратиха изпитателите му в бой.Самолета е приет на въоръжение през март 2014.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Имам един въпрос, след като изгледах клипа за Шабла пуснах и клипа за Тракийски орел 2015... Да де, ама в тоя клип има поне два момента които изобщо не са от това учение, хайде за единия може и да греша, но за другия...

              Та щом този клип е за Тракийски орел 2015,защо тогава последните кадри са от учението Sentry Lion 2006 ... б@си тъпото.. толкова ли нашите не са могли да сглобят един клип от сегашното учение /тракийски орел 2015/ ?!


              Няма как да ме убеди някой,че 33ката си лети с тоя стикер 9 години...


              Нямам думи просто....

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8327413L.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5678213



              А това е другият момент, които според мен е от 2013 година...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8327416w.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5678214

              П.П. Не знам,защо така се получава с последната снимка /която е в цитат/ видях,че има реклама на фирма и затова ги изтрих, и качих нови без да се вижда това - но при редактиране не мога да махна последната снимка. Така,че моля някой модератор да я изтрие.
              Последно редактирано от nickbochev; 29-08-15, 23:10.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Какво от ПВО-то на Грузия е свръхмодерно, че да оправдае загубите на руснаците?Май всичко украинско е от соц време, с една дума не е ново.Ами за тия 8 дена операторите, украинци или не се справиха доста успешно.За толкова време другия голям батко в последните си войни няма такива загуби.А за "гасителите на крушки", от коя точно част са, като този самолет не е приет на въоръжение?Май спешно пратиха изпитателите му в бой.Самолета е приет на въоръжение през март 2014.
                Предавам се... [emoji23]

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Айде да не си говорим какво е било "едно време" (25+ години), защото сега не е "едно време"... Давам ти само един жокер - Шавшвеби! От тук нататък можеш и сам (кеф ти руски, кеф ти западни източници)...

                  А дали това, че "биг брадър", дава ама ние се правим на хитри - купихме десантно-транспортни самолети "Спартан" от които парашутистите ни не могат да скачат (идват им "малко" бързи), а биг брадър ни подаряваше "Херкулес"-и... Биг брадър ни подаряваше "Хъмвита" на килограм от втората война в Ирак (нови, с още по едини резервни двигател и скоростна кутия в багажника), ама ние сме "умни" и си купихме 900 Геги, дето и в този форум няма да ги караме... Да продължавам ли..?!!
                  Никви жокери не давай. Няма и петнайсет години, това едното време де. Понеже говориш в минало време - подаряваха, купихме и т.н., а по напред беше казал "дърпаме се като мома на геран" (явно за сега става въпрос), та и аз за сега съм казал, не за тогава. А това, че некой от форума ще откаже да кара от въпросните геги, не го прави особено умен.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    [QUOTE=DaGa;
                    Няма как да ме убеди някой,че 33ката си лети с тоя стикер 9 години...
                    [/QUOTE]
                    Вярваш или не ама действително 33-ката и до ден днешен си лети с стикера от "Стражеви лъв-2006"


                    Това са снимки от юни тази година(Тракийски Орел-2015)
                    Последно редактирано от komuso; 29-08-15, 16:23.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Тъжната истина скъпи приятели е, че дори и с 2 000 - 3 000 "талибани" не можем да се оправим сами в момента. Като изключим карловската бригада "Специални сили", всичко останало е "оглозган руски труп":https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...80%D0%B8%D1%8F
                      Вероятността извънземни да кацнат пред президенството в следващите десет минути и да ни отмъкнат президента към неизвестна галактика е по голяма от вероятността Русия при управлението на Путин да нападне НАТО До колкото и ние сме членове на НАТО така че пряка опасност от там няма . Дори чисто хипотетично да приемем някаква вероятност между нас е едно Черно море а морските десантни операции никога не са били силна страна на руснаците и съответно никога не са разглеждани сериозно поне в съвременната им военна доктрина .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Вероятността извънземни да кацнат пред президенството в следващите десет минути и да ни отмъкнат президента към неизвестна галактика е по голяма от вероятността Русия при управлението на Путин да нападне НАТО До колкото и ние сме членове на НАТО така че пряка опасност от там няма . Дори чисто хипотетично да приемем някаква вероятност между нас е едно Черно море а морските десантни операции никога не са били силна страна на руснаците и съответно никога не са разглеждани сериозно поне в съвременната им военна доктрина .
                        Ми да разпускаме аскера и да приберем парите от скрапа тогава...

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Не бих бил толкова уверен,те десантни кораби си имат достатъчно ей дея и 7-а Гвардейска Въздушно-Щурмова Дивизия(Новороссийск) и 810-и полк Морска Пехота(Севастопол).А това ,че могат да правят успешни морски десанти го доказаха на 888,по една случайност точно тогава бях в Севастопол и видях как за часове се организира десант на 3 СДК-та + конвой.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Никви жокери не давай. Няма и петнайсет години, това едното време де. Понеже говориш в минало време - подаряваха, купихме и т.н., а по напред беше казал "дърпаме се като мома на геран" (явно за сега става въпрос), та и аз за сега съм казал, не за тогава. А това, че некой от форума ще откаже да кара от въпросните геги, не го прави особено умен.
                            Ми дърпаме се, защото при варианта "подарък", го няма момента "комисионна"... Сигурен съм, че каквото желязо карат тука в момента, ще искат да ни го оставят (без най-скъпите играчки, за другото им излиза по-евтино от колкото да го разкарват обратно), ама ние пак няма да искаме, да не би Москва да ни приеме за "агресор"... Ей на - ще сменят Хъмвито, ама ние ще се друсаме в джипки дето и с ловна пушка се спират, щото няма да можем да ги поддържаме Хъмвитата (дежурното оправдание...)...

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Хъмвита ние си имаме еле цели 52 (в 61-ва Стрямска-Карлово)

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Щяха да са 900,после редуцираха поръчката-сега мисля че са около 400 може и по-малко да са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X