Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Те и немците така са мислили ....
    Та казваш хеликоптера си хвърка с 900км/ч и над 4км височина с няколко тона въоръжение?
    Нали за непосредствена поддръжка на пехотата говореше? От 4 км какво може Су-25, което от някой многоцелеви модерен изтребител не го може?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #47
      От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Не, не хвърка Ама може да излети и кацне навсякъде, може да седи в засада, може да го транспортираш с по-голяма машина, може да се базира на полянка и т.н. и т.н. - може много повече работи за непосредствена подръжка от самолета.
      И защо са му няколко тона въоръжение като носи 16 Хелфайър или комбинация с два контейнера с "Хидри" ?

      То общо взето тези 4 километра височина са идеални за ПВО на противника - просто чудесна и бавана (сравнително) мишена.
      Абе да се чуди човек въобще защо са се захванали и са направили щурмовите самолети.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #48
        От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Нали за непосредствена поддръжка на пехотата говореше? От 4 км какво може Су-25, което от някой многоцелеви модерен изтребител не го може?
        Ей тоя хубавец се е ползвал във Виетнам с голям успех. Използвал се е по време на реактивната ера, когато е имало вече доста модели бързи, реактивни самолети, които дори за времето си са били мнoгoцелеви. А помисли защо и ще си отговориш сам на въпроса.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #49
          От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Защото нямат достатъчно щурмуви модерни хеликоптери, като другите. Ка-50 е в бутикови количества, а Ми-24, колкото и както да го модернизират е недомислица, с тази идея за летящо БМП.
          Когато си попълнят авиацията с истински щурмуви хеликоптери, ще спрат да говорят за щурмуви самолети.
          Те и американците понеже нямат, та за това държат А-10.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #50
            От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Те и американците понеже нямат, та за това държат А-10.
            Държат го, ама не го модернизират тотално, както и не му търсят заместник. Те са прагматични хора - воюват асиметрично и стар евтин самолет с обучен за много милиони персонал им върши работа срещу чалмите. Докато има ресурс - така или иначе са набутали едни пари в него.
            Виж ако противника е Русия или Китай, там А-10 няма да видиш. Той е правен когато срещу него е била "Шилка", а сега срещу него е "Панцир" - разликата е огромна - няма толкова малоумен американски командващ, който да го прати в симетричен конфликт.

            Коментар


            • #51
              От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Ей тоя хубавец се е ползвал във Виетнам с голям успех. Използвал се е по време на реактивната ера, когато е имало вече доста модели бързи, реактивни самолети, които дори за времето си са били мнoгoцелеви. А помисли защо и ще си отговориш сам на въпроса.
              Помислих и все още не виждам отговор на въпроса - какво може СУ-25 от 4 км височина, фърчейки с 900 км/ч, което изтребител да не може?!? Даже не мога и да хвана връзката на това фърчило с въпроса ми?!?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #52
                От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Помислих и все още не виждам отговор на въпроса - какво може СУ-25 от 4 км височина, фърчейки с 900 км/ч, което изтребител да не може?!? Даже не мога и да хвана връзката на това фърчило с въпроса ми?!?
                Ами как да ти обясня по-популярно? Ама ще опитам по нашенски: нещо като да ползваш джипка за формула 1 и скоростни гонки или обратното да ползваш булид от Ф1 за off road. Концепцията и характеристиките, режимите на работа, самия начин на направа на самолетите и технологиите внедрени в тях, въоръжението и т.н.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #53
                  От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Ами как да ти обясня по-популярно? Ама ще опитам по нашенски: нещо като да ползваш джипка за формула 1 и скоростни гонки или обратното да ползваш булид от Ф1 за off road. Концепцията и характеристиките, режимите на работа, самия начин на направа на самолетите и технологиите внедрени в тях, въоръжението и т.н.
                  Ами колкото и популярно да отговаряш, няма да се разберем, докато отговаряш не на това, което питам....

                  п.п. май тоя спам е показателен за нужда от нова тема от сорта "що е това щурмова авиация и има ли перспектива пред нея"....
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Ами колкото и популярно да отговаряш, няма да се разберем, докато отговаряш не на това, което питам....

                    п.п. май тоя спам е показателен за нужда от нова тема от сорта "що е това щурмова авиация и има ли перспектива пред нея"....
                    Добре, остави ме мен какво отговарям, никога не съм блестял с дар-слово. Общо взето от 2 СВ се развиват паралелно и отделно щурмова авиация и изтребителна авиация. Ил-2, Пе-2, Щука, Ме-110 и отделно всичките видове изтребители. След войната почнали да мислят като тебе и решили да е 2 в 1 и ето ти Миг-15/17/19 изтребител + същия за наземни цели със съответното въоръжение. При амитата е подобно: например уж Ф-4 универсален хем за В-В хем за В-З. Ама след дълга експлоатация решили, че нещо не им се получава и сътворили Су-25 и А-10. Питай ги тях защо. Сега пак залитат по универсални решения и обединяване 2 в 1. Времето ще покаже дали са прави или не.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                      Щурмовият самолет е по-бавен, по-брониран, с повече и по-евтини амуниции от един изтребител. Ако е за единична цел и двата ще се справят, но с щурмовия ще излезе по-евтино за повече цели. Ако в небето няма противникови самолети разбира се. Друг е въпросът че щурмовите самолети и вертолети нямат бъдеще и се изместват от дроните.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                        Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                        Щурмовият самолет е по-бавен, по-брониран, с повече и по-евтини амуниции от един изтребител. Ако е за единична цел и двата ще се справят, но с щурмовия ще излезе по-евтино за повече цели. Ако в небето няма противникови самолети разбира се. Друг е въпросът че щурмовите самолети и вертолети нямат бъдеще и се изместват от дроните.
                        Това е също много хубав пример и отделен аспект на въпроса. Има ли смисъл и ефективност да вдигнеш един F-35 за 150 млн.$ бройката и да пуснеш 1-2 ракети за по 1,5 млн.$ бройката за да гръмнеш 1 джип Toyota HiLux с 1 ДШК на покрива или 2 камили с брашно за амyджите? С едно Су-25 или А-10 ще свършиш същата работа за 20 пъти по-ниски разходи....
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Добре, остави ме мен какво отговарям, никога не съм блестял с дар-слово. Общо взето от 2 СВ се развиват паралелно и отделно щурмова авиация и изтребителна авиация. Ил-2, Пе-2, Щука, Ме-110 и отделно всичките видове изтребители. След войната почнали да мислят като тебе и решили да е 2 в 1 и ето ти Миг-15/17/19 изтребител + същия за наземни цели със съответното въоръжение. При амитата е подобно: например уж Ф-4 универсален хем за В-В хем за В-З. Ама след дълга експлоатация решили, че нещо не им се получава и сътворили Су-25 и А-10. Питай ги тях защо. Сега пак залитат по универсални решения и обединяване 2 в 1. Времето ще покаже дали са прави или не.
                          ОК - да внеса яснота - репликата ми беше конкретно към колегата дето питаше дали щурмови въртолет (който за мен е по-добра алтернатива за непосредствена поддръжка на пехотата) може да лети на 4 км височина с 900 км/ч!

                          Относно горния ти пост - мисля че не ме разбираш правилно: не съм привърженик на мисленето 2>1, тоест изтребителя да замести щурмувака, а по-скоро да бъде заместен от хеликоптери, дронове и т.нт. като за хеликоптера бъдещето също подозирам, че ще е кратко!
                          Последно редактирано от bushiDO; 16-04-15, 11:22.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            ОК - да внеса яснота - репликата ми беше конкретно към колегата дето питаше дали щурмови въртолет (който за мен е по-добра алтернатива за непосредствена поддръжка на пехотата) може да лети на 4 км височина с 900 км/ч!

                            Относно горния ти пост - мисля че не ме разбираш правилно: не съм привърженик на мисленето 2>1, тоест изтребителя да замести щурмувака, а по-скоро да бъде заместен от хеликоптери, дронове и т.нт. като за хеликоптера бъдещето също подозирам, че ще е кратко!
                            Аз си имам лично мнение, че прекалено много се залага на дроновете като панацея и универсално решение. Някаква мода такава или поредно залитане в определена посока. На времето така Хрусчов залитна по ракетите за сметка на всички останали оръжия. Времето отсява и вкарва в релси. Факт е, че поне за момента се развиват програми и проекти във всички направления и видове ВС, къде повече, къде по-малко според зависи от финансирането и лобитата.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Аз си имам лично мнение, че прекалено много се залага на дроновете като панацея и универсално решение. Някаква мода такава или поредно залитане в определена посока. На времето така Хрусчов залитна по ракетите за сметка на всички останали оръжия. Времето отсява и вкарва в релси. Факт е, че поне за момента се развиват програми и проекти във всички направления и видове ВС, къде повече, къде по-малко според зависи от финансирането и лобитата.
                              Никита не е залитнал по ракетите, защото си е мислил, че другите родове въоръжения са излишни!

                              Аз лично си оставам песимист за бъдещето на A-10, CУ-25 и подобни...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов Сухой ПАК ФА/Т - 50

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                Държат го, ама не го модернизират тотално, както и не му търсят заместник.
                                Зависи какво разбираш под тотално модернизиране. Последното 1-2 десетилетие е направено достатъчно в това направление и на лице има модификацията A-10 Thunderbolt II.

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                Те са прагматични хора - воюват асиметрично и стар евтин самолет с обучен за много милиони персонал им върши работа срещу чалмите. Докато има ресурс - така или иначе са набутали едни пари в него.
                                Именно! Което изкарва логичния въпрос защо аджеба се набутват да творят нови неща и да влагат милиарди кинти за тях, след като и предишните им вършат същата работа срещу чалмите. Някъде беше казано: "Вечна война, за вечен мир"... Тоя ВПК нали трябва да се развива да се прехвърлят едни милиарди от единия в другия джоб. Иначе ще затворят кепенците.

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                Виж ако противника е Русия или Китай, там А-10 няма да видиш. Той е правен когато срещу него е била "Шилка", а сега срещу него е "Панцир" - разликата е огромна - няма толкова малоумен американски командващ, който да го прати в симетричен конфликт.
                                Е нали постоянно и навсякъде се тръби и повтаря, че бъдещите конфликти ще са асиметрични?! Къде ги видя и измисли тея симетрични конфликти?! То стигне ли се до там, много няма да видиме, няма и да трае дълго. Поне nuc-a е сравнително бърз и безболезнен....
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X