Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Развих грешната гайка на шока

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Развих грешната гайка на шока

    Така е който не чете мануала докрай му се налага да ремонтира след това. Та карах на баща ми КТМ-а 450 ЕХС 2005, и беше изключително твърд и предния и задният амортисьори ритаха през цялото време. Та реших да пипна малко настройките, развих гайката в която е навито болтчето за компресията:

    И започна да изтича масло, веднага започнах да навивам но искочи о-ринга. Та сега според мен трябва да се смени маслото, о-ринга не съм сигурен дали не трябва и с азот да се напълни и задният амортисьор ще бъде почти обслужен. Въпроса е къде могат да ми го направят това в София, ходих до Баджо но така и не хванах никой, няма телефон на който мога да се обадя и да питам, пък и има някакви лепенки по вратите като че ще ги изнасят. При Карчев нямали азот, та ако трябва да се пълни така или иначе ще трябва да се ходи и другаде.

  • #2
    До: Развих грешната гайка на шока

    Баджо се мести на друго място тия дни. Азот могат да ти напълнят във всяка уважаваща себеси гумаджийна , ама трябва да знаят как. Маслото обаче не го пълни сам ако не знаеш колко точно да сложиш.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Развих грешната гайка на шока

      И най важното много бавно наливайте маслото за да не влезе въздух.И махнете кутийката от редбул ко;то сте сложили на амортисиора,т; пречи на охлаждането на самия амортисиор.
      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

      Коментар


      • #4
        До: Развих грешната гайка на шока

        В гумаджийница май не могат да ми напълнят азот, защото той няма винтил както дреугите амортисьори, пък и доклкото съм запознат трябва спецялно приспособление което да може да напълни точното количество без загуба при разкачането. Пък и предпочитам да го направи някой който все пак е правил подобно нещо и преди, то и аз мога да се науча, но може и още нещо да разваля преди да го ремонтирам.

        Коментар


        • #5
          До: Развих грешната гайка на шока

          WP амортисьора се пълни с масло, с помоща на машинария, която прави няколко цикъла ваккум/налягане или само вакуум/нормално налягане -целта е да няма въздух..според разбирачи, извън родната БГ друг читав начин няма...

          след това се установява височината/дълбочината, на която се намира буталото (под лепенката на Ред Бул).....и после се пълни с азот-ама няма как да стане, защото трябва специален накрайник, какъвто малцина имат.....веднага ще изникне съвет да се сложи винтил от гума....и така......в Нет-а има няколко менюала за работа с тези амортисьори.
          A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

          Коментар


          • #6
            До: Развих грешната гайка на шока

            Искаш да кажеш че съм яко прецакан, няма кой да ми го направи в България?

            Коментар


            • #7
              До: Развих грешната гайка на шока

              Митака в Троян мисля, че може да ти помогне!

              Коментар


              • #8
                До: Развих грешната гайка на шока

                Ако наистина е така , и трябва подобна установка ....... при Баджо не съм виждал да има. Може и да си прецакан.
                Обаче при положение , че мотора и амортисьора са 2005г. и не му е правена профилактика , така или иначе маслото вече сигурно е за смяна. Виж му сега в мануала сервизните интервали.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  До: Развих грешната гайка на шока

                  Теоретично може да направим това при нас, ако имаш картинка в разрез. Чертеж. Иначе ще трябва да се разглоби целия, за да разберем за какво става дума.
                  Щом е чак такава драма, ще опитам да кандърдисам колегите.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Развих грешната гайка на шока

                    Аз и ощя няколко ахмака пък си изпуснахме азота от задния амортесьор,така ни посъветва един "разбирач" в самото начало....при нас има вентил като на колите/така че пистолетите пасват/ и всички Японски машини го имат,азот в гумаджийниците има,бутилките им са пълни,НО въпроса е колко атмосфери трябва да се вкарат?! 1-2 колко....някой може ли да ми отговори?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Развих грешната гайка на шока

                      Обикновенно над 10 атм. Все пак е хубаво да се търси в литературата.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        До: Развих грешната гайка на шока

                        Като минеш през няколко майстори ,се обади аз ще ти го направя .(на ктм амортисьорите се правят със специални инструменти)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Развих грешната гайка на шока

                          Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                          Аз и ощя няколко ахмака пък си изпуснахме азота от задния амортесьор,така ни посъветва един "разбирач" в самото начало....при нас има вентил като на колите/така че пистолетите пасват/ и всички Японски машини го имат,азот в гумаджийниците има,бутилките им са пълни,НО въпроса е колко атмосфери трябва да се вкарат?! 1-2 колко....някой може ли да ми отговори?
                          8-10 на задния.Прочети си сервизната книжка на мотора да знаеш с колко точно.Ако караш без да е напомпен, все едно нямаш амортисьор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Развих грешната гайка на шока

                            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                            8-10 на задния.Прочети си сервизната книжка на мотора да знаеш с колко точно.Ако караш без да е напомпен, все едно нямаш амортисьор.
                            ооо 8-10 много ми се струват,не че успорвам,но нямам и книжка към мотора,че да погледна в нея...бях чул за 2-3 и затова се ококорих на 8-10
                            Последно редактирано от Shifta; 18-10-09, 10:05.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Развих грешната гайка на шока

                              Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                              ооо 8-10 много ми се струват,не че успорвам,но нямам и книжка към мотора,че да погледна в нея...бях чул за 2-3 и затова се ококорих на 8-10

                              Тук малко се ококорих ама толкова са,вчера напълнихме три амортисьора с по 7-8 атмосвери всеки,макар и токова време каране двата имаха проблем и "чукаха" на празно докато при мен го нямаше този проблем,но след напълването всички са ок,благодаря на колегите които ме светнаха в тъмнотията /T-1000 ,Краси/


                              За протокола:не е скъпо пълненето,така че някой ако по погрешка си го цъсне,в всяка една хубава гумаджийница имат азот и пълнят за по лев-два

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X