Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло и семеринги в предницата

    Въпросът ми е следният:

    Има ли нещо по особено при смяната на масло в предница била тя обикновена или обърната.
    Аз си мислех, че просто свалям коловете изливам старото масло и наливам ново същото количество. Моля поправете ме ако има нещо по-специално.

    Става въпрос за смяна на масло на DR250 с обърната предница и XR250 с обикновена.
    Мислех и на двата мотора наведнъж да го сменя.

    Предварително благодаря.
    Последно редактирано от Chinela; 15-09-08, 08:41. Причина: Писане на латиница.
    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

  • #2
    И двата типа предници съм си ги разглабял сам без да имам техническо образувание, е при двете има по някоя тънкост но като се сблъскаш сам ще разбереш.
    Ето тук може да се насочиш мисля че ще ти е от полза
    http://bikerz.netissat.bg/viewtopic.php?t=2368
    А нормалната според мен е по лесно разглабянето от ъпсайда.

    Коментар


    • #3
      Светльо, напротив!!!
      Обърнатата предница е по-лесна за обслужване, въпреки наложената обща психоза!!!
      НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ, НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ!?!?!

      Коментар


      • #4
        и двете са един дол дренки
        много зависи от конкретният модел
        и между другото тези -т нар "твин чамбър" /шова/ или "аер оил сепарате систем" /каяба/ са още по лесни въпреки психозите

        но на плакатиста не са такива де
        според мен с тази на хр а по може да види зор

        нуякои предници изискват специвични инструменти при разглобяването само това етрудността но не е фатално и с подръчни средства и изобретателност става работата

        Коментар


        • #5
          Аз имах предвид най вече дали има нещо специално от гледна точка къде се налива маслото нещо такова...
          иначе инструменти си имам за да сваля двата кола и да отвия капачките отгоре.....аз и това мисля да направя свалям коловете свалям капачките изливам маслото и наливам новото и тва е така ли))???

          Аз не мисля да сменям семерингите защото са сменяни скоро....не от мен така че остана само маслото))
          [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

          Коментар


          • #6
            Аз лично позамивам пружините и промивам ботушите с газ за светене (ще ме прощаваш и тук Стояне ) преди да налея новото масло.

            Коментар


            • #7
              Плакатиста, нямаш никакви проблеми, но послушай Краси!
              Аз ги мия с бензин, затова иска да го прощавам!!!
              НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ, НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ!?!?!

              Коментар


              • #8
                Ооо честито 2-ро мнение почнал си да се подвизаваш все пак тук ама виж как разпространявам мъдростта ти
                Аз и двата типа предници сам си ги разглабях и на двете имах проблеми при зглабянето от недоглеждане и необмисляне но нормалната по лено ми се струва набиването на семерингите затова, но както се видя това няма да се прави в случая така че няма грижи.

                Коментар


                • #9
                  Много благодаря...операцията е извършена ...свеалих махнах старото масло позамих коловете без да ги разглабям налях новото и сега е ок)) засега само на DR-a извърших процедурата после и на XR a))

                  Мерси на всички
                  [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

                  Коментар


                  • #10
                    ами незнам дали знаете нещто за обезвъздушаването! и там си има чалъм.от там наред е и грамажа на маслото зависи за твърдостта на предницата.обезвъздушаването зависи за качеството на семерините.(не като го пуснеш по силно и семеринга да падне доло)ААА и това не е мои патент а съм чел литература за това радвам се ако сам помогнал на някои
                    SUPER-MOTO VIJ ASVALTA OT BLIZO

                    Коментар


                    • #11
                      на този сайт има инфо за нивото на маслото или количеството ако е twinchamber

                      http://www.mx-tech.com/?id=bike_information
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        може ли на обикновенна предница да се сложат вентили и да стане помпаща или има специално при помпащите.благодаря предварително
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #13
                          Искаш да кажеш да смениш капачките на амортисьорите с такива с винтили ?
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #14
                            точно това имам предвид
                            MG RACING

                            Коментар


                            • #15
                              ако е по малко или повече маслото кво става
                              KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X