Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Първоначално публикуван от cody Преглед на мнение
    Искам да попитам има едни болчета отгоре на предницата за каво служат,на едните има на ляво H на дясно S а на другите нищо не пише
    Тези с H и S са за настройване твърдостта на предницата.
    H = HARD твърдо. S = SOFT меко.
    Другите на които не пише нищо служат за обезвъздушаване на коловете.

    Коментар


    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

      И как става това обезвъздушаване?
      Honda CRE 250

      Коментар


      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Първоначално публикуван от cody Преглед на мнение
        И как става това обезвъздушаване?
        Амо вдигаш мотора на стойка, коловете са във въздуха и развиваш лекичко с отверка.
        След като чуеш фсссс и въздухът излезе, стягаш обратно и така след всяко каране.

        Ако пък не ти се занимава, има си готови клапанчета които се продават и се завиват на мястото на тези винтчета.

        Коментар


        • От: До: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Колко масло събира единия кол на хонда цре 98г.?
          Honda CRE 250

          Коментар


          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Здравейте, някой да знае как се сменям семерингите на предницата на мотор Aprilia RX 50 1996 година, ще съм много благодарен ако някой сподели

            Коментар


            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Здравейте колеги. Немога да намеря репеар мануал за кавазаки кдх 125 1994година. Намерил съм пълната схема на коловете, но не знам колко масло събира всеки а предницата е изтървала. Някои може ли да ми каже по колко милилитра на кол трябва да налея?

              Коментар


              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Здравейте искам да попитам ако някой има информация колко милилитра събирам в кол предницата на кавасаки клх 250.Предницата не е обратна и май е същата като на кавазаки кдх 220.Мерси предварително.

                Коментар


                • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Ето тук в този сайт има доста информация за окачванията и намерих каталог с части, в който като изберете модела на мотора си изписва и колко е препоръчителното количество масло(на някои го дават в мл. на други го дават в мм, демек ниво) Мисля, че е полезно и то не само за предниците ами по принцип има много интересни неща на сайта.
                  Ето линк към каталога КЛИК.

                  Коментар


                  • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Здравейте колеги ! Някой сменял ли е семеринги и масло на предницата на ДР 600 ?
                    По добре късно от колкото никога .
                    Нула89781нула019

                    Коментар


                    • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Явно тук се гвори само по-нови мотори.
                      По добре късно от колкото никога .
                      Нула89781нула019

                      Коментар


                      • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                        Явно тук се гвори само по-нови мотори.
                        А ти що не си кажеш болката а подпитваш риторично? Какво да и е толкова уникалното на ДР-овата предница та да не може да отговори някой? Ще пробвам кристалното кълбо- искаш да знаеш колко масло да и сипеш!
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Колега мисля че съм задал ясно въпроса. Не твърдя че има нещо уникално даже не съм и споменал. Но ти сигурно наистина си гледал кристалното кълбо, щом ми откри диагнозата.
                          До сега не съм правил тази процедура ( винаги има първи път ), вярно че ме интересува количеството масло и размер на семерингите, и дали има някакви " подводни камъни " при смяната им.
                          По добре късно от колкото никога .
                          Нула89781нула019

                          Коментар


                          • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Не сещам за особени подводни камъни. Не ти препоръчвам много горещо да правиш сефтето без надзор от препатили. Семеринга - не помня на изуст за съжаление. Мери кола с шублера и в магазина по каталог ще излезе. Количеството и вида на маслото ..... тука е пълно с хора владеещи висшия пилотаж и рискувам да ме оплюят яко ако кажа нещо. Няма да сбъркаш сериозно ако налееш масло 5-7 см. под ръба на сгънат амортисьор. Обаче ..... много зависи от това какъв резултат искаш да постигнеш.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Мисля че съм на ясно за какво става въпрос. Технически съм грамотен за да го разбера.
                              От техническата характеристика която намерих тук, виждам че нивото го дават 130 мм. Имам приятел тук който се занимава с ремонти на мотори , и е сменял доста тези неща , не е чувал за този метод на измерване на нивото на маслото. Защото всеки си носи информация от където е купил маслото и семерингите . Но най близкия магазин за части ми е в Пазарджик и за това искам да събера повече информация . Това е , Благодаря за информацията все пак. Като го стегна ще пиша . Поздрави !
                              Последно редактирано от aptt; 06-02-11, 22:35. Причина: 1
                              По добре късно от колкото никога .
                              Нула89781нула019

                              Коментар


                              • От: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                В този клип е описано всичко, което ти трябва да знаеш за този метод: http://www.youtube.com/watch?v=glG3gUjxjEU
                                Аз си мислех, че на мотори от сорта на ХТ,ДР,ХЛ маслото се дава в мл. , които изспипваш в кола и забравяш?!....щом ти е дадено 130мм, тогава следваш стъпките от клипа. След като кола е пълен и пълнителя обезвъздушен (затова човека си слага ръката ПЛЪТНО отгоре върху отвора и тогава го сгъва няколко пъти), сгъваш кола до край, без пружина, взимаш спринцовка (на клипа това е специален инструмент с регулируемо разстояние) с маркуч и започваш да изтегляш масло, докато отчетеш тези 130мм въздушна камера...За целта измерване може да използваш дъбокомера на шублер или ролетка и т.н.....По-малката камера,напр. 110мм ще направи предницата по-твърда в последната 1/3 от хода и обратно....Поне за WP е важна и последната стъпка: След като се изтегли маслото, виждаш, че човека разгъва предницата, без пружината, като държи и пълнителя-целта на това е да се изкара излишното масло, което е останало между двата кола - за WP това e близо 20мм!!! След това маслото се доизтегля до въпросните 130мм.
                                По този начин се симулира пълното работно разгъване на предницата-т.е. все едно си е с монтирана капачка. Ако я преизтеглиш ще извадиш повече от необходимото масло и обратно.

                                Тук трябва да кажа, че тази процедура се използва при WP и съм учуден, че е подобно и на ДР-а, но тове е основния метод за установяване нивото на маслото в общия случай (не се спирам конкретно на ДР-а). Това го има описано и в Манюала
                                A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X