Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Височина на мотора!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Височина на мотора!

    Браточки благодаря за всички мнения!
    Почти не използвам седалка и при каране на степенки дори ми е по-добре мотора да е по-висок, но когато нагорнището е голямо и пътеката не е в права посока, се налага понякога да се подпреш с крак(аз преди не се подпирах ама гледам, че Кокера тъй прави, а трябва да се учим от най-добрите!) Ендурото не е като кроса!

    Митак прав си, че скъсяването на стъблото на задния амортисьор ще намали и хода на окачването, но така се намалява параметъра А - нали точно това е целта - в момента сага ми е 60мм и 130мм, а по каталог - 35мм и 105, или според Кики.т - 40мм и 110мм!
    КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

    Коментар


    • #17
      До: Височина на мотора!

      Според мен сага ти е много.. Някъде четох, че повече от 10мм + от предписаното се отразява зле на амортисьора, а и задното окачване ти става прекалено меко. Аз си регулирах моят на 106мм (+/-, в зависимост от екипировката и колко напред съм седнал) при предписан 100мм, и свалих с около 10мм предницата от коловете. По този начин се запазва геометрията на мотора.
      Пак ми е висок (177см съм), но... май ще трябва да се набляга на техниката на каране

      Коментар


      • #18
        До: Височина на мотора!

        Първоначално публикуван от tapotoparche Преглед на мнение
        Браточки благодаря за всички мнения!
        Почти не използвам седалка и при каране на степенки дори ми е по-добре мотора да е по-висок, но когато нагорнището е голямо и пътеката не е в права посока, се налага понякога да се подпреш с крак(аз преди не се подпирах ама гледам, че Кокера тъй прави, а трябва да се учим от най-добрите!) Ендурото не е като кроса!

        Митак прав си, че скъсяването на стъблото на задния амортисьор ще намали и хода на окачването, но така се намалява параметъра А - нали точно това е целта - в момента сага ми е 60мм и 130мм, а по каталог - 35мм и 105, или според Кики.т - 40мм и 110мм!
        От миналия петък минах от 450 EXC(2007) на новото 450 XC-WR. ПРи мен обаче заводската настройка си е абсолютно точна - 35 мм, а като седна - 105 мм. При това със стандартната пружина(на стария КТМ смених с една степен по-твърда), а съм 95 кг, при това по-нисък от теб(176). Не знам дали съм свикнал с предишния, наистина и тоя малко височък идва, но както казват по-горе познавачите - въпрос на "ъпгрейд" на умения и натренираност...

        П.С....НЕ знам защо питаш дали да свалиш предницата, като и тя, според снимката, е свалена...и то според нея доста повече от 15 мм...
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • #19
          До: Височина на мотора!

          Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
          П.С....НЕ знам защо питаш дали да свалиш предницата, като и тя, според снимката, е свалена...и то според нея доста повече от 15 мм...
          Аз я свалих с 10мм. от заводската - защото разликата м/у моя и този с заводските настройки е 10мм. в задния саг, когато съм седнал в/у него. Попитах без да казвам какво съм направил за да не насочвам никого, а всеки да си каже мнението! Не съм сигурен, че така трябва! Може би трябва да се съобразя с разликата в задната височина без да съм седнал на него?
          А при теб сигурно пружината е по-твърда, защото ви казвам без да сме пипали мотора свободния саг както идва от магазина е 120мм. За да оправим сага трябва да натегнем пружината, а това допълнително вдига матора!
          КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

          Коментар


          • #20
            До: Височина на мотора!

            стъпвам на пръсти като седна на седалката
            Според мене по-идеално положение не може и да има. И аз съм 180 и винаги съм стъпвал на пръсти. Я ги питай професионалистите, които са под 160. Проблем евентуално може да ти е на стартовата решетка. По-ниските при нас използваха столче.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X