Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор с двойно предаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: мотор с двоино предаване

    Преди няколко месеца ако не се лъжа в мотокросдигитала имаше цяла статия за кристини-то.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #17
      До: мотор с двоино предаване

      Това са амотори които май не можаха да намерат широко разпространение.Първи Ямаха още на модела ТТ 600 р лично съм го виждал и после го монтирахана ВР .И КТМ да не останат назад и те го сложиха и май продадоха едно нищо.Ямахата поне както казва Гоблин е с Олинс който поне малко замазва сложния начин по който се кара това чудо.От това което знам е че мотора се кара много трудно и когато си в скок при падането дърпа и предната гума която ако не е на право се фъргаш като шаран по очи.Май Курт Никол беше представителя на КТМ на Ерзберг дето пръв кара с такъв мотор.Единствения вариант приемвлив е Кристини които могат да се монтират дори на 2т мотори.В началото беше само за КТМ и Хонда но сега вече се предлагат и за други марки мотори.Май ако не се лъжа беше около 3000 евро цялата история .Само да попитамкой ще издържи да дърпа и от пред и да бута от зад и да е с тегло доста над нормалните ендура,незнам може би за това не се продадоха много бройки от тези машини.
      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

      Коментар


      • #18
        До: мотор с двоино предаване

        Кристини на хонда направиха първото двойно.
        ето и принципа му

        http://www.christini.com/awd-technology.php
        като се отвори страницата чукнете на How It Works и гледайте надолу


        Ето и едно видео на Geoff Aaron и Kyle Redmond от Ерцберг
        Последно редактирано от Краси; 04-12-08, 20:53.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #19
          До: мотор с двоино предаване

          Аз имам електрически мотор с двойно предаване, управлението му е много странно, но ми допада. Най-голям кеф е да въртиш предна гума и да гледаш мутрите на хората около теб падат им ченетата.

          Коментар


          • #20
            До: мотор с двоино предаване

            Сега гледах това което е пуснал краси,колеги да ви кажа честно че предпочитам да слезна и да бутам от колкото да карам товчудо,то май на комбайна прилича а.Толкова разправия за еедна предна гума ,а то си има и поддръжка и представетеси какво чудо е пък там.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • #21
              До: мотор с двоино предаване

              Aбе не знам, но това без предно, малко трудно :
              http://www.youtube.com/watch?v=DoKms...eature=related

              Според мен 7-те кг отгоре са нищо, а и когато не ни трябва, може да се изключва!

              Иначе за мен реално погледнато цената е нереално висока - не може 3 вериги, една планетарна предавка и още няколко чарколяци да струват $6000 - почти колкото цял мотор! Цената е единствената причина, това нещо да не се е наложило досега. Ако го предлагаха за $1500 примерно, колкото според мен реално струва, нещата щяха да са съвсем други!
              Последно редактирано от ACCELERATOR; 04-12-08, 21:59.

              Коментар


              • #22
                До: мотор с двоино предаване

                Цената включва нова рамка, в която са събрани чарколяците. В оригиналната не влизат. Поне при моделите с алуминиева рамка е така.

                А иначе - аз не виждам какво лошо има. 7 кила са един електрически стартер. С това нещо има места които с нормален мотор не се минават. Пробвай излизане от кална вада или поток с кален бряг, от тия дето наклона на брега е точно колкото да заклещи предната гума.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  До: мотор с двоино предаване

                  И това е интересно
                  http://www.youtube.com/watch?v=7CMYwP1EvKM&NR=1
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #24
                    До: мотор с двоино предаване

                    С нова рамка цената става по-висока, но $6000 пак са много. Все пак цял мотор струва $8000! Как може да се сравни цял мотор като брой части, вложен труд и сложност, с този кит?! Просто в случая Christini са монополисти, и никой не ги бърка в определянето на цената.
                    Живот и здраве, в бъдеще ако доживеем да караме електрически мотори, там нещата са далеч по-прости. Просто сменяш предната капла с такава с вграден ел. мотор, „включваш“ я към захранването, и си готов

                    Коментар


                    • #25
                      До: мотор с двоино предаване

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      И това е интересно
                      http://www.youtube.com/watch?v=7CMYwP1EvKM&NR=1
                      но и доста пресилено що не дават как минаха първите от това место
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #26
                        До: мотор с двоино предаване

                        Ето ги другите две теми, а май имаше и трета...

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=yamaha

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=yamaha

                        Коментар


                        • #27
                          До: мотор с двоино предаване

                          Много отдавна бях пускал тема за 2х2, един "Белый". Каквото бях събрал за този мотоциклет. Разказът на конструктора с картинки. Там се вижда какво може такъв мотоциклет.

                          Коментар


                          • #28
                            До: мотор с двоино предаване

                            Ел. стартера наКТМ тежи 1,5 килограма .
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #29
                              До: мотор с двоино предаване

                              Стартера да. Със съпровождащите го боклуци е доста повече.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                До: мотор с двоино предаване

                                Така като гледам по клипчетата за напред всички мотори трябва да минат на двойно задвижване,плюсовете са много като гледам и наистина по един по тежък маршрут ще е в +,всички които караме знаем и ни се е случвало точно при изкачване,когато предната гума е горе и задната да забуксува в някои голям и страмен праг,но нищо не става защото задницата тогава олеква и водача неможе да и натежи и да не се върне мотора назад стискаш предната спирачка и стоиш на чесна думаеее в такова положения ако и предната върти както видях на клипчетата изхода е друг,мисля че не се приема от много хора защото е скъпо или не са пробвали,като всяко ново нещо всеки се дърпа и не удобрява,ако имам възможност занапред бих си сменил вр-а за такъв с двойно задвижване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X