Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигачки за кормило

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: повдигачки за кормило

    Чудя се от къде да се здобия с този така ценен материал дурал.
    И аз съм решил да лифтна кормилото на КЛХ-а ама не ми се дават сумати пари за някакви си 2 кирливи планчици
    Все пак ако някой има и са на по-разумна цена да пише.
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • #17
      До: повдигачки за кормило

      Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
      Ще си позволя да пиша в тази тема понеже въпросът ми е свързан частично с нея.Става въпрос за горните капачки на държачите за кормилото.Та въпросът ми е каква е ползата от цялата горна част като показаната тук

      Какви са предимствата й пред тези от две части като тези например

      При моя малък опит съм забелязал, че при падане (не всеки път разбира се) кормилото се изкривява от държачите (мойте са с тампони) и така се пази кормилото.После си развивам 2 или пък 4те болта малко намествам го както трябва да си бъде, затягам и пак газ.При варианта с цяла горна част не виждам как може да се измести кормилото от там и следователно рано или късно ще поддаде кормилото.Така ли е или само аз така си мисля?
      Правилно.
      На мен ми се е случвало с РМХ-а с отделни държачи при полягане да се накриви доста цялото кормило и после не може да се кара докато не му разхлабя болтовете за да се върне. Предполагам, че с тези целите отгоре пак ще може да мърда, но по-малко.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #18
        До: повдигачки за кормило

        Мойто е Рентал със двойна тръба и мост но е със единични държачи.Почти при всяко падане ми се криви а и си мисля че са оставени нарочно не затегнати за да не изкриви самото кормило.Мислех,че е криво кормилото докато вдена че е от държачите. При мен е проблем докато го нагласа след това,все си мисля че едната ръка ми е по-къса,добре че се завалям на различни страни иначе се бех изплашил.
        Прикачени файлове
        [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

        Коментар


        • #19
          До: повдигачки за кормило

          Значи правилно съм се ориентирал да не си търся с цяла горна скоба.Предпочитам да развия 3-4 болта и да си наместя кормилото отколкото да сменям кормилото след няколко спестени такива развивания.Благодаря.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #20
            До: повдигачки за кормило

            То и дае с цяла се върти от долу където е захванато за самия мост,защото там е със по един болт.А и мойто не е със цяла скоба.
            [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

            Коментар


            • #21
              Да кажа аз как си реших въпроса с повдигачките, след като бате Данко подшушна един пич, който ми ги направи само за 25 лева със собствен материал.
              Майстора се казва Камен телефона му е 0888 208 511

              Ето и малко снимки:

              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Chinela; 27-02-09, 09:07.
              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

              Коментар


              • #22
                Скоби за повдигане на кормилото

                колеги от къде мога да си намеря такива скоби за да увелича височината на кормилото?
                тука слагам линк със снимка на един колега на мотора http://forum.offroad-bulgaria.com/at...4&d=1254928772
                или някъде, ако се правят информацията ще е полезна..
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • #23
                  До: Повдигачки за кормило

                  За какво кормило ти трябват и колко високи - имам един комплект 58 мм за тънко кормило, ако ще ти свършат работа пусни едно ЛС да се разберем.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Повдигачки за кормило

                    22мм е дебелината на кормилото, пуснах ти лс
                    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                    Коментар


                    • #25
                      До: Повдигачки за кормило

                      Ето и най лесния и елементарен начин за повдигачи,който обаче не може да се приложи при всички видове захвати на кормила.
                      Просто се изработват две тръбички от алуминий с диаметър 24мм и отврите са 10мм.Височината е по ваше желание,при мен е 35мм.
                      Болтовете се сменят с по дълги и аз препоръчвам да ги залепите.
                      Повдигачите са евтини,красиви и здрави.




                      Коментар


                      • #26
                        До: Повдигачки за кормило

                        Господин Джартов, късметлия сте Вие - предложението Ви наистина е евтино и достъпно, но е приложимо само при вариант с централен болт

                        Коментар


                        • #27
                          До: Повдигачки за кормило

                          Имали възможност при каране тези тръбички да мръднат леко назад и да "излезат" и да се разхлаби цялата конструкция ? Оригиналните "повдигачи" стъпват на по голяма площ ?
                          Колебая се дали да не изпробвам,но само това ме притеснява, г-н Джартов да сподели имал ли е някога някакви проблеми с тези повдигачи?

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Повдигачки за кормило

                            Първоначално публикуван от garkoff Преглед на мнение
                            Джартов да сподели имал ли е някога някакви проблеми с тези повдигачи?

                            Поздрави!
                            Слагай и се не бой!Все пак не прекаляваи с височината.
                            Само намери яки болтове,и залепяш с лепило за резби.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Повдигачки за кормило

                              Първоначално публикуван от garkoff Преглед на мнение
                              Имали възможност при каране тези тръбички да мръднат леко назад и да "излезат" и да се разхлаби цялата конструкция ? Оригиналните "повдигачи" стъпват на по голяма площ ?
                              Колебая се дали да не изпробвам,но само това ме притеснява, г-н Джартов да сподели имал ли е някога някакви проблеми с тези повдигачи?

                              Поздрави!
                              аз на ктма правих така по същия начин и при всяко падане кривех болтовете защото са много дълги и се криват по-лесно.
                              Honda CRE 250
                              Nissan Patrol GR

                              Botevgrad Racing Team

                              Коментар


                              • #30
                                До: Повдигачки за кормило

                                [QUOTE=spower;909603]22мм е дебелината на кормилото.
                                Здравей колега!Имам такива-38мм. височина.Ако искаш пусни 1 лс.Ще ти ги подаря.Ако не се лъжа имам и 4-ри високоякостни болта.Утре ще проверя.
                                Последно редактирано от offar; 07-11-09, 17:48. Причина: Добавка
                                Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X