Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за заден амортесьор WR450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко и какво масло задния амортесиор на КТМ 525 ЕХС

    Сам ли ще си го сменя? Успех ако е така, да потърси Жоро Пашов след като пробва и не успее...

    Коментар


    • #17
      От: Колко и какво масло задния амортесиор на КТМ 525 ЕХС

      За да не се повтаря излишно:

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=145397
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: Питане за заден амортесьор WR450

        Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
        Ами поръчах всичко. Лагери на линковете, на вилката, горен и долен на амортисьора.
        Преди малко проверих налягането в амортисьора, и на дигиталния манометър показа 20 psi, което е нищо.
        Надух го за проба с компресора на 8 атм (което разбира се е малко) и се появи приличен ход на връщане, но без гасене на движението. Явно си е изпуснал и маслото е произтекло, като не съм забелязал понеже го мия след всяко каране.

        За сега ще изкара 1-2 карания така, и след 15 дни като дойдат чарколяците го подхващам.
        Като гледам,си поръчал всичко или не. Не мога да преценя. Съветът ми, обаче, е да не подхващаш нищо, а да го дадеш на колегата Сухой от форума. Пък си и от София, още по-добре за теб. Освен, че ще го ремонтира както трябва, ще направи и подходящите настройки за теб. Не си вкарвай таралеж в гащите сам. Поздрави!
        Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

        Коментар


        • #19
          От: Питане за заден амортесьор WR450

          Колеги момчето си е майсторче и със сигурност знае как да си го оправи ! Въпроса е следният какво и Колко масло да вземе и да сложи в него Благодаря ви отново
          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

          Коментар


          • #20
            От: Питане за заден амортесьор WR450

            Аз поне говорих със сухой, като щом дойдат частите, ще му пратя амортисьора да подмени кита и да го настрой, докато аз подменя лагерите.
            Така ще икономисам време за ремонта и престоя в бокса ще е минимален. Самата подмяна и настройка не е кой знае колко скъпа, за да си губя времето.

            Дойдоха част от нещата, като се надявам до края на седмицата да дойдат и другите.

            Коментар


            • #21
              От: Питане за заден амортесьор WR450

              Сигурно е майсторче , но между предница и заден амортисьор има много разлики , най голямата е ,че коловете на предницата променят обема си ,а вътрешният обем на амортисьора е един и същ при свито и разпуснато положение. И след като пита колко масло , значи не е майстор на амортисьори , може и да го направи , но няма да работи както трябва. За разлика от предницата , амортисьора се пълни до горе , така , че да няма никакъв въздух. Относно вида на маслото , не знам какво е за КТМ , а за да ти каже някой , трябва да кажеш и модела.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Питане за заден амортесьор WR450

                Ремонтния Кит така и не дойде , но ми върнаха парите.
                Амортисьора го надух на 13тм с една ръчна помпа, с въздух, и си работи прекрасно. С моето каране грам не загрява и ще изкара сезона.
                Като протече ще го мисля или най-вероятно зимата ще го пратя на майстора.

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за заден амортесьор WR450

                  Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
                  Ремонтния Кит така и не дойде , но ми върнаха парите.
                  Амортисьора го надух на 13тм с една ръчна помпа, с въздух, и си работи прекрасно. С моето каране грам не загрява и ще изкара сезона.
                  Като протече ще го мисля или най-вероятно зимата ще го пратя на майстора.
                  Как успя да го напомпаш с ръчна помпа на 13 Атм Нещо май ти лъже барометъра А иначе всеки хладилен техник има бутилка с азот. Ако имаш някой под ръка иди и си го надуй с азот. Внимавай обаче като го помпаш, защото докато извадиш пистолета и излизат по няколко атмосвери(колкото и бързо да го махаш). Аз като помпах моя пожертвах един пистолет и му счупих частта, която натиска игличката. Така като го махна тя затваря почти мигновенно и не излиза нищо, или поне много малко. Естествено ако имаш специалния инструмент под ръка е най-добре с него да работиш:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Motion_Pro_nitrogen_shock_guage.jpg
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:5390560

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за заден амортесьор WR450

                    Напомпах го с ръчна помпа, но специална, за амортесьори на маутан байк. Помпа до 400 psi.
                    Исках налягането да е точно.
                    Ако някой не държи да е с азот, и е закъсал мога да помогна за помпане.
                    Също ако някой реши да си настройва подгодящо налягане в амортесьора, за проби пак става :-)
                    Зимата ще го сваля и дам на някой да го азотира

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X