Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за заден амортесьор WR450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за заден амортесьор WR450

    Здравейте колеги,

    От известно време (последните ми 3-4 карания) ме мъчат едини въпроси за задния амортесьор, та ще се радвам на малко помощ и съвети.

    Преди каране, седна ли на мотора и той потъва, което е нормално от теглото. Проблема е, че стана ли не се вдига а трябва да го дигам аз. Ако се друсна отгоре, все едно нямам амортесьор, а е на тампони. След като покарам малко се раздвижва, и става що годе нормален.
    Реглажа за връщането (ребаунд), не усещам да работи. Въртях го на софт, т.е. да връща бавно но няма ефект. На хард пак никаква разлика.

    1. Възможно ли е да няма достатачно налягане на азота в камерата?
    2. Какво се случва ако налягането намалее, като поведение на амортесьора?

    И няколко въпроса за ремонта на тези амортесьори:
    1.1 Подлежът ли на ремонт и колко пари би излезъл ремонта?
    1.2 Намерих в нета ремонтен кит за WR450 2003, Pivot Works, с парт. номер PWSHR-Y01-000. Не намерих инструкция обаче какво и как се сменя. Ако може някой който е правил тази интервенция да сподели.

    Ще съм благодарен на всяко компетентно мнение по въпроса

  • #2
    От: Питане за заден амортесьор WR450

    Предварително да кажа, че не съм механик, но какво мога да споделя аз:
    1. По твоето описание определено има проблем - лично клоня към масло (надали е сменяно някога) особено, щом като покараш малко се пооправя.
    2. В сервизната книжка трябва да пише точно колко атмосфери е налягането (за азота става въпрос).

    Като за начало може да му се смени маслото и азота, без да се разглобява целия (за пълно обслужване от типа на тампон и т.н.). Това е моят съвет и което аз бих направил!
    Мнението ми е абсоютно любителско и не претендирам за нищо с него. Ще следя с интерес темата понеже за задния амортисьор има доста по-малко изписано (сравнение с предните), а също не са за подценяване.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за заден амортесьор WR450

      Ами поръчах ремонтния кит. Като дойде почвам интервенцията, и ще има снимки.
      Намерих как де подменя, но какво масло се слага нямам идея. Че е амортисьори е ясно, но вискозитета не го пише какъв е. 5W, 7,5W, 10W ???

      Коментар


      • #4
        От: Питане за заден амортесьор WR450

        И как точно смяташ да обезвъздушиш задният амортисьор след като си налял маслото, а азота откъде ще намериш...????
        Ако си решил НАИСТИНА да го отремонтираш качествено ми кажи, или по-точно го изпрати на колегата Сухой27 от форума.
        А какво мислиш се е случило ако е работил без масло???? Знаеш ли какво и откъде да поръчаш, а да го смениш....???

        Писали сме с колегата МоторМен едно и също, извода си направи сам.
        Ето какво се случва с моя заден амортисьор, при това е чисто нов.
        Това на ръка е немислимо, наистина се прави със специална машина която струва няколко хиляди евро.
        Последно редактирано от Chinela; 19-05-12, 08:07.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за заден амортесьор WR450

          Не се знае в какво състояние са лагерите на линковете , и игления лагер на амортисьора, може и там да задържа. А относно ремонта , сам няма да го ремонтираш така както трябва , в амортисьора не трябва да остане никакъв въздух , има специална машина която пълни амортисьора , и премахва всичкия въздух в маслото.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Питане за заден амортесьор WR450

            Ами гледах тези материали и мисля че ще се справя.
            Комплекта е като този който е в материала.



            Коментар


            • #7
              От: Питане за заден амортесьор WR450

              Има фирми дето рециклират амортисьори, те няма ли да мога да свършат тази работа?
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #8
                От: Питане за заден амортесьор WR450

                Koлега не искам да те разубеждавам че няма да се справиш напротив пожелавам ти успех.Само искам да знаеш че при неправилна интервенция от твоя страна ще бъдеш принуден да си купиш друг амортесьор защото от този нищо няма да става.Успех и пускай снимки.
                0878424143
                0887424150

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за заден амортесьор WR450

                  На мен това задържане по ми мирише на блокирали линкове отколкото проблем със самия амортисьор. Все пак пружината е достатъчно силна за да разтегли амортисьора в изходна позиция. По отношение на ремонта не е невъзможно сам да си го ремонтираш, но няма да стане както трябва.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за заден амортесьор WR450

                    Поръчах всичките лагери за отзад и ремонтния комплект. Ще се сменя наред и като е гарга да е рошава.
                    Ще сложа снимки като започне ремонта.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за заден амортесьор WR450

                      Аз моя амортесьор го ремонтирах по следния начин- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=110360 . От тогава съм карал около 17-18 моточаса така и засега нямам оплаквания. Нито е протекъл нито пък усещам да работи по-лошо. Даже напротив- работи много по-добре от преди ремонта. Естествено варианта с обезвъздушаването с машина е по-истински и по-лесен и ти препоръчвам него. Но поне от темата можеш да добиеш представа как да разглобиш и сглобиш амортесьора А относно маслото си има специални масла за задни амортесьори. Само трябва да внимаваш с визкозитета, защото до колкото си спомням на WP например се сипваше по-гъсто от колкото на Шова и Каяба. Аз в темата съм писал какво съм ползвал и ако намериш такова ти го препоръчвам Малко скъпо беше но си струва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за заден амортесьор WR450

                        Краси;На мен това задържане по ми мирише на блокирали линкове отколкото проблем със самия амортисьор. Все пак пружината е достатъчно силна за да разтегли амортисьора в изходна позиция. По отношение на ремонта не е невъзможно сам да си го ремонтираш, но няма да стане както трябва.
                        Подкрепям напълно.
                        Последно редактирано от Chinela; 19-05-12, 16:21. Причина: Оформяне на цитат!!!
                        Polaris Magnum 500
                        Mercedes ml320

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за заден амортесьор WR450

                          Поръчах всичките лагери за отзад.....
                          Ако не си поръчал и лагерите на шарнира, по-добре го направи, има голяма вероятност задържането да е от там. А като мине и с едно разглобяване - всичко на веднъж да знаеш, че скоро няма да сменяш ,само мазане от време на време.

                          пп. Пък и гаргата нали трябва да е от най-рошавите.
                          Gas Gas ec 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за заден амортесьор WR450

                            Ами поръчах всичко. Лагери на линковете, на вилката, горен и долен на амортисьора.
                            Преди малко проверих налягането в амортисьора, и на дигиталния манометър показа 20 psi, което е нищо.
                            Надух го за проба с компресора на 8 атм (което разбира се е малко) и се появи приличен ход на връщане, но без гасене на движението. Явно си е изпуснал и маслото е произтекло, като не съм забелязал понеже го мия след всяко каране.

                            За сега ще изкара 1-2 карания така, и след 15 дни като дойдат чарколяците го подхващам.

                            Коментар


                            • #15
                              Колко и какво масло задния амортесиор на КТМ 525 ЕХС

                              Колеги един приятел си е поръчал ремонтен комплект за КТМ-тето и от КТМ не са му казали какво и колко масло да му налее . Някой да е правил или просто да знае какво масло трябва ? Благодаря ви предварително !
                              http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X