Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

    Колеги , моля ви за малко помощ !!!

    Както знаете (поне така си мисля) , съм се заел да преработвам мотора ми , Ямаха тдр 125 1993 год , в по-подходящ вид за ендуро !

    Смених предницата, предната капла (21'') и спирачен диск изцяло новички от ендуро мотор...

    След дълго търсене си намерих и задна капла 18" от Кавазаки КДХ 200 (не се знае коя година е , но е от по-старите модели, съдя от снимката).

    Тук идва и въпросът ми :

    Като премерих разстоянието от зъбака до спирачния диск (външно) на моята си джанта излиза , че разстоянието е 17см !!!

    Помолих момчето да премери същото разстояние на каплата от КДХ-а (но не знам външно ли е мерил или не) , но ми каза 16см !!!

    Същинския въпрос е , ако наистина има разлика от 1см, как мога да ''напасна'' каплата за моя мотор ???

    Дали при самото пристягане на оста , този 1см ще се обера или ще трябва да се мисли друг начин , и ако ДА какъв е той???

    Моля по-запознатите да се включат с мнение по въпроса, ще съм ви много благодарен , ако ми помогнете !!!

    Благодаря ви предварително !!!

    П.п Без да искам обърках раздела, моля модераторите да преместят темата в ''Ходова част,окачване''
    Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 14-05-12, 12:20.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

  • #2
    Re: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

    Ако не стане с пристягане , нещо ми се върти в главата за фланец от странта или на зъбака или на диска, за да може веригата да е в права линия , и спирачния диск да отговори на спирачния апарат .

    Добре ли съм се насочил или

    Някой да има идеи някакви, моля споделете ....
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

      Нищо няма да стане с пристягане, най-много да пукнеш вилката. Ако наистина има цял сантиметър разлика е по-добре да пробваш да си прехвърлиш вилката, ама дали ще пасне на рамата и тройника - нямам идея?! С допълнителен фланец не мисля че ще стане - все нещо няма да си е на мястото!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        Re: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

        Няма вилка , взимам само джантата .....

        П.п колко е точно самата разлика, ще установя утре , като пристигне джантата понеже още не е при мен...
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

          Здравей, колега!
          Искам само да знаеш, че всички КДХ 200 са с 19'' отзад.
          Тази капла може да е от 125, 220 или 250 кубика на същия модел.
          Успех в начинанието!

          П.П. Да не би модела на мотора да е КМХ ?
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #6
            Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

            Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
            Здравей, колега!
            Искам само да знаеш, че всички КДХ 200 са с 19'' отзад.
            Тази капла може да е от 125, 220 или 250 кубика на същия модел.
            Успех в начинанието!

            П.П. Да не би модела на мотора да е КМХ ?
            Нямам си идея колега, в обявата пише кДх 200 ... сега ще кача и снимка, а момчето каза , че джантата е 18" изрично го попитах 3-4 пъти...
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #7
              Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

              Ето снимка на въпросния мотор...

              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • #8
                От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                Понеже съм го правил този номер , ще ти обясня , точно какво да направиш. Сваляш гумите и на двете капли , мериш широчината на твоята капла , външно/примерно 100мм./ , мериш разстоянието от външния ръб на каплата до пиньона/примерно 40мм./. Делиш размера на каплата на две , и прибавяш размера до пиньона , /100 : 2 /+40=90. Същото действие го правиш и с другата капла , ако няма разлика в крайния резултат/90мм/ , става точно , ако има разлика , правиш фланец , малка разлика до 5мм. може да компенсираш с изместване на предния пиньон. Всичко това се отнася и за спирачния диск.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  Re: От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Понеже съм го правил този номер , ще ти обясня , точно какво да направиш. Сваляш гумите и на двете капли , мериш широчината на твоята капла , външно/примерно 100мм./ , мериш разстоянието от външния ръб на каплата до пиньона/примерно 40мм./. Делиш размера на каплата на две , и прибавяш размера до пиньона , /100 : 2 /+40=90. Същото действие го правиш и с другата капла , ако няма разлика в крайния резултат/90мм/ , става точно , ако има разлика , правиш фланец , малка разлика до 5мм. може да компенсираш с изместване на предния пиньон. Всичко това се отнася и за спирачния диск.
                  Много ти благодаря за подробното описание !!!

                  Утре би трябвало да пристигне каплата в Благоевград. Ще я взема и като се прибера ще видя какво е положението и направо ще действам по въпроса.

                  П.п Току що мерих моята капла отново. Ако се мери външно от поньон до диск е около 170мм (казвам около понеже не съм го мерил с шублер (счупи се шублера) ) , АКО се мери вътрешно пак от пиньон до диск е 160мм .

                  Набелязъл съм си няколко ориентира за мерене и утре ще видим каква е работата.

                  Много ти благодаря още веднъж за подробния отговор !!! Ако има някакво разминаване ще действам по описания от теб метод !!!
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                    Имам само още един въпрос:

                    Ако се окаже, че трябва да се прави фланец. Да кажем , че разстоянието на моята главина е 170мм , а на другата главина 160мм. Разликата е 10мм.

                    В тоя случай е добре да се изравни веригата и да се направи фланец от страната на спирачния диск или да се направят 2 фланеца по 5мм от двете страни /от страната на зъбака и от страната на диска/ с цел да се запази съотношението на теглото на каплата ??

                    Кое от двете е по-добре да се направи в този случай , предполагам второто , но ти си запознат с материята и може да ме посъветваш....
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                      На КДХ 220 беше някъде около 145мм. , твоят мотор е бил пистов , и затова разстоянието е толкова голямо , за по-широка гума. В тази тема съм го описал как става , има и снимки , като каплата , шарнира , двигателя , са от три различни мотора .

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1327

                      Не те интересува размера на главината , интересува те размера от центъра на каплата до пиньона , и от центъра на каплата до диска. , по това преценяваш къде какъв фланец да правиш.
                      Последно редактирано от motor_men; 14-05-12, 16:14. Причина: допълване
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        Re: От: Re: От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        На КДХ 220 беше някъде около 145мм. , твоят мотор е бил пистов , и затова разстоянието е толкова голямо , за по-широка гума. В тази тема съм го описал как става , има и снимки , като каплата , шарнира , двигателя , са от три различни мотора .

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1327

                        Не те интересува размера на главината , интересува те размера от центъра на каплата до пиньона , и от центъра на каплата до диска. , по това преценяваш къде какъв фланец да правиш.
                        Прието !!! Прочетох темата ти и разбрах за какво идва реч. Благодаря ти още веднъж , ако нещо имам проблем ще пиша в темата или ще ти пиша на лично .

                        Благодаря още веднъж !!!
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                          Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / Жокера / Преглед на мнение
                          Ето снимка на въпросния мотор...

                          Така си и мислих.
                          Това е KMX. Дано всичко стане както искаш!
                          Поздрави!
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От: Re: От: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                            Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                            Така си и мислих.
                            Това е KMX. Дано всичко стане както искаш!
                            Поздрави!
                            Ясноо. Дано всичко стане както съм го планувал. Така ще имам комплект джанти и гуми за в гората и супермото такива. Само дано всичко е ок, да стискаме палци .

                            Благодаря колега, ще споделя как се развиват нещата и крайния резултат при първа възможност след като се прибера .

                            Поздрави
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Въпрос за Ямаха ТДР 125 и задна капла от Кдх 200

                              Здравейте отново колеги и приятели !!

                              Днес пристигна джантата !!! Модела на мотора е Кавазаки КМХ 200 1988-1989 година. Така както премерих главината , наистина е 160 мм. Като се прибера ще видя как точно стоят нещата и ще споделя информацията с вас.

                              На първо четене щя трябва да се сменят лагарите на джантата (и без това са разтропани и имат луфтове), понеже моята ос на мотора е по-дебела. След като наложа джантата на мотора ще видя какво отклонение дава и ще пристъпя към метода описан ми от motor_men за правене на фланци и финално монтиране.

                              Ако ми изникнат въпроси в процеса на работа ще споделя веднага в темата и ще помоля за помощ . Благодаря ви !!!
                              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 16-05-12, 13:27.
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X